Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Poznatky o nejstarším údobí indické historie čerpáme především z archeologického materiálu, protože tato civilizace zůstává „němou“, neboť písmo, které vytvořila, nebylo dosud rozluštěno. Nejvíce nalezišť leží v údolí vyschlé řeky Sarasvatí („bohatá na vody”, vyschla někdy v 1. století př. Kr.).

 

Zajímavá místa

AdžantaČérapuňdžíFatéhpur SíkríKeoladeo Ghana (NP)ÓrčhaStará Góa
AdžmérČidambaramGangtókKhadžuráhoPaňdžimŠekhávatí
ÁgraDárdžilingGóaKhonomaPattadakalTančávúr
Ágra - Červená pevnostDéšnókGuváhátíKóčinPellingTiruččiráppalli
Ágra - Tádž MahalDharmšalaHaidarábádKóhimaPerijár (přírodní rezervace)Trišur
AlčíDígHampíLéhPuduččériTrivandrum
AllépiDillíIndaurMadrás (Čennaí)PuškarTso Moriri
ÁmbérDiskitKalikatMadurajRádžasthánUdajpur
AmritsarDžajpurKalimpongMadžulíRámešvaramVáránasí
AurangábádDžajsalmérKalkataMahábalípuramRánakpur
BádámíDžhánsíKánčípuramMajsúrRišikéš
BengalúruDžódhpurKangraManálíSánčí
BíkánérDžorpokhrí (přírodní rezervace)KanjákumáríMánduSarnáth
BombajÉllóraKázíranga (NP)OotySomnáthpur

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech v Indii naleznete v odkazu.

informace o Indii

Historie

Poznatky o nejstarším údobí indické historie čerpáme především z archeologického materiálu, protože tato civilizace zůstává „němou“, neboť písmo, které vytvořila, nebylo dosud rozluštěno. Nejvíce nalezišť leží v údolí vyschlé řeky Sarasvatí („bohatá na vody”, vyschla někdy v 1. století př. Kr.).

Více o dějinách Indie

Indická kuchyně

Vaření a alchymie, téhož druhu učení je.“ (hindské přísloví)

Indie je země nesmírně rozmanitá a totéž platí i o její kuchyni.

Více o indické kuchyni

Jazyk

Hindština stejně jako několik dalších jazyků severní a střední Indie patří do rodiny indoevropských jazyků. Je nadřazena ostatním spisovným jazykům Indie a řadí se mezi 3. nejpoužívanější jazyk na světě. Hindština je psaná písmem dévanágarí, ve kterém každá souhláska obsahuje samohlásku „a“. Jazyk má pevnou skladbu věty a systém deklinace.

Cestovatelské články

Nejoblíbenější zájezdy

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů