Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Poznatky o nejstarším údobí indické historie čerpáme především z archeologického materiálu, protože tato civilizace zůstává „němou“, neboť písmo, které vytvořila, nebylo dosud rozluštěno. Nejvíce nalezišť leží v údolí vyschlé řeky Sarasvatí („bohatá na vody”, vyschla někdy v 1. století př. Kr.).

 

Zajímavá místa

AdžantaČérapuňdžíFatéhpur SíkríKeoladeo Ghana (NP)ÓrčhaStará Góa
AdžmérČidambaramGangtókKhadžuráhoPaňdžimŠekhávatí
ÁgraDárdžilingGóaKhonomaPattadakalTančávúr
Ágra - Červená pevnostDéšnókGuváhátíKóčinPellingTiruččiráppalli
Ágra - Tádž MahalDharmšalaHaidarábádKóhimaPerijár (přírodní rezervace)Trišur
AlčíDígHampíLéhPuduččériTrivandrum
AllépiDillíIndaurMadrás (Čennaí)PuškarTso Moriri
ÁmbérDiskitKalikatMadurajRádžasthánUdajpur
AmritsarDžajpurKalimpongMadžulíRámešvaramVáránasí
AurangábádDžajsalmérKalkataMahábalípuramRánakpur
BádámíDžhánsíKánčípuramMajsúrRišikéš
BengalúruDžódhpurKangraManálíSánčí
BíkánérDžorpokhrí (přírodní rezervace)KanjákumáríMánduSarnáth
BombajÉllóraKázíranga (NP)OotySomnáthpur

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech v Indii naleznete v odkazu.

informace o Indii

Historie

Poznatky o nejstarším údobí indické historie čerpáme především z archeologického materiálu, protože tato civilizace zůstává „němou“, neboť písmo, které vytvořila, nebylo dosud rozluštěno. Nejvíce nalezišť leží v údolí vyschlé řeky Sarasvatí („bohatá na vody”, vyschla někdy v 1. století př. Kr.).

Více o dějinách Indie

Indická kuchyně

Vaření a alchymie, téhož druhu učení je.“ (hindské přísloví)

Indie je země nesmírně rozmanitá a totéž platí i o její kuchyni.

Více o indické kuchyni

Jazyk

Hindština stejně jako několik dalších jazyků severní a střední Indie patří do rodiny indoevropských jazyků. Je nadřazena ostatním spisovným jazykům Indie a řadí se mezi 3. nejpoužívanější jazyk na světě. Hindština je psaná písmem dévanágarí, ve kterém každá souhláska obsahuje samohlásku „a“. Jazyk má pevnou skladbu věty a systém deklinace.

Cestovatelské články

Nejoblíbenější zájezdy

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů