Vyhledat zájezd na mapě

(110 000 obyv., stát Západní Bengálsko)

Někdejší horské středisko britských koloniálních úředníků je ukryto v podhůří zasněženého Himálaje ve výšce 1830 m n.m. Město se honosí úchvatnou krajinou s více než 49 421 akry plantáží čajovníku. Místní produkce se považuje za „šampaňské“ mezi čaji. Její muškátovou chuť a nádhernou vůni má na svědomí jedinečná kombinace chladného, mlhavého podnebí, nadmořské výšky, srážek, terénu a kvality půdy a ovzduší. Většina zdejších čajovníkových keřů se pěstuje z čínských semen, čínských hybridů nebo křížených ásámských keřů.

Himálajská železnice

Parní lokomotiva vláčku do OotyHorská železnice, od r. 1999 na seznamu UNESCO, byla dokončena v r. 1881. Parní vláček na své 86 km dlouhé trase mezi Siliguri a Dárdžilingem překonává převýšení téměř 1900 m.

Tiger Hill

Vyhlídkové místo vzdálené 11 km od Dárdžilingu. Za jasného počasí je možné kochat se pohledem na Mt. Everest, Makalu a Kančendžengu.

Zoo

Místní zoo se specializuje na chov pandy červené a sněžného leoparda. Kromě nich je možné zhlédnout tygry sibiřské, goraly (asijský kamzík) a mnoho druhů ohroženého himálajského ptactva.

Himálajský horolezecký institut

V areálu zoo se nachází Himálajský horolezecký institut (Himalayan Mountaineering Institute – HMI), jehož součástí jsou dvě skvělá muzea zaměřená na Himálaj: Horolezecké muzeum a Muzeum Mt. Everestu. Jeho zakladatelem a dlouholetým ředitelem byl až do své smrti v r. 1986 šerpa Tenzing Norgay – ten, který 29. května 1953 společně se Sirem Edmundem Hillarym jako první člověk vystoupil na nejvyšší horu světa Mt. Everest. Sám Norgay je v areálu HMI pohřben.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů