Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(110 000 obyv., stát Západní Bengálsko)

Někdejší horské středisko britských koloniálních úředníků je ukryto v podhůří zasněženého Himálaje ve výšce 1830 m n.m. Město se honosí úchvatnou krajinou s více než 49 421 akry plantáží čajovníku. Místní produkce se považuje za „šampaňské“ mezi čaji. Její muškátovou chuť a nádhernou vůni má na svědomí jedinečná kombinace chladného, mlhavého podnebí, nadmořské výšky, srážek, terénu a kvality půdy a ovzduší. Většina zdejších čajovníkových keřů se pěstuje z čínských semen, čínských hybridů nebo křížených ásámských keřů.

Himálajská železnice

Parní lokomotiva vláčku do OotyHorská železnice, od r. 1999 na seznamu UNESCO, byla dokončena v r. 1881. Parní vláček na své 86 km dlouhé trase mezi Siliguri a Dárdžilingem překonává převýšení téměř 1900 m.

Tiger Hill

Vyhlídkové místo vzdálené 11 km od Dárdžilingu. Za jasného počasí je možné kochat se pohledem na Mt. Everest, Makalu a Kančendžengu.

Zoo

Místní zoo se specializuje na chov pandy červené a sněžného leoparda. Kromě nich je možné zhlédnout tygry sibiřské, goraly (asijský kamzík) a mnoho druhů ohroženého himálajského ptactva.

Himálajský horolezecký institut

V areálu zoo se nachází Himálajský horolezecký institut (Himalayan Mountaineering Institute – HMI), jehož součástí jsou dvě skvělá muzea zaměřená na Himálaj: Horolezecké muzeum a Muzeum Mt. Everestu. Jeho zakladatelem a dlouholetým ředitelem byl až do své smrti v r. 1986 šerpa Tenzing Norgay – ten, který 29. května 1953 společně se Sirem Edmundem Hillarym jako první člověk vystoupil na nejvyšší horu světa Mt. Everest. Sám Norgay je v areálu HMI pohřben.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů