Najít na mapě

Jako každý rok jsme i letos partnery jedinečné fotovýstavy, která představuje nejkrásnější místa světa zařazená na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO ().

Logo výstava Poznej světové dědictví UNESCOProjekt Poznej světové dědictví UNESCO seznamuje veřejnost s tímto bohatým světovým kulturním i přírodním dědictvím formou putovní výstavy velkoformátových fotografií. Kolekce fotografií se každoročně obnovuje. Ročně výstavu navštíví 50 000 až 60 000 lidí. 

Kolekce letošního – již čtrnáctého – ročníku prezentuje z asijského kontinentu památky Číny, řady zemí jihovýchodní Asie a především památky Indie a Šrí Lanky. Evropu zastupují unikáty – rakouského Salcburku, památky Švýcarska a Chorvatska, z Afriky se představují památky Tuniska.

Vstupy jsou zdarma, návštěvníkům jsou k dispozici bohatě vybavené informační materiály.

 

HARMONOGRAM VÝSTAVY 2016

Duben

Květen

 • TŘEBOŇ, 11. května – 2. června: Světové dědictví UNESCO ... foyer Divadla J. K. Tyla, Masarykovo náměstí
 • TELČ, 2. – 29. května: Světové nehmotné dědictví UNESCO – Chorvatsko a Česká republika ... vstupní síň radnice, náměstí Zachariáše z Hradce 10
 • TELČ, 21. května: Celodenní prezentace vybraných partnerů projektu Poznej světové dědictví v rámci Májových slavností v Telči na náměstí Zachariáše z HradceLOGO UNESCO k 70. výročí

Červen

 • PRAHA, 6. – 18. června: Světové dědictví UNESCO ... Palác Langhans, Centrum FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1

Červenec

 • KLÁŠTER PLASY, 6. července – 26. srpna: Světové dědictví UNESCO ... národní kulturní památka a Centrum stavitelského dědictví v Plasích
 • BRNO, 29. června – 31. července: Světové nehmotné dědictví UNESCO – Chorvatsko a Česká republika ... Vila Löw-Beer, Drobného 22

Srpen

 • KLÁŠTER PLASY, 6. července – 26. srpna: Světové dědictví UNESCO – 1. část výstavy ... národní kulturní památka a Centrum stavitelského dědictví v Plasích
 • BRNO, 2. srpna – 4. září: Světové dědictví UNESCO – 2. část výstavy ... Galerie Celnice (Vila Löw-Beer), Drobného 22

Září

 • PLZEŇ, 30. srpna – 29. září: Světové dědictví UNESCO ... E-Centrum (Informační centrum ČEZ), Guldenerova 17
 • TŘEBÍČ, 2. – 25. září: Tuniské dědictví UNESCO ... Zadní synagoga, Subakova 44

Říjen

 • LIBEREC, 6. – 31. října: Světové dědictví UNESCO ... Krajská vědecká knihovna, Rumjancevova 1362/1

Aktuální program výstavy sledujte v průběhu roku na www.unesco-mediain.cz

 

O projektu

Záštitu nad celým projektem poskytuje Česká komise pro UNESCO.

Logo UNESCOUNESCO, organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu stála roku 1972 u zrodu Úmluvy o ochraně světového dědictví, podle které země uznávající Úmluvu chrání vybrané památky a přírodní celky světa. V současné době (po 39. zasedání v Bonnu v červnu 2015) obsahuje listina již 802 kulturních, 197 přírodních a 32 smíšených památek a přírodních unikátů ve 193 zemích světa. Česko má na tomto seznamu celkem 12 památek a další 4 položky máme v kategorii nehmotného kulturního dědictví.

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO, jehož produkci zajišťuje pražská dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky MEDIA IN a jehož součástí je putovní výstava fotografií, s těmito unikáty seznamuje nejširší veřejnost. Přispívá k rozšíření všeobecného povědomí o jedinečnosti kulturních a přírodních památek, nabádá chránit je pro budoucí generace, představuje známá, méně známá i vzdálená místa a zve k jejich návštěvě.

Produkce a partneři výstavy 

Logo MediaInMEDIA IN – dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky Praha

Kontakt: mediain(zavináč)volny.cz, www.unesco-mediain.cz

Partneři:

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz

Radka
Podpěrová

Vaše ohlasy

D. Pospíšilová, L. a P. Kunovští, Jeseník, 1.11.2016

Celý program naší cesty byl nádherný a díky průvodci Kamilu Hanákovi jsme se o Číně hodně dozvěděli. Je to člověk na správném místě: fundovaný, znalý prostředí, dochvilný, organizačně velice schopný, sympatický, srdečný, veselý, ve všech situacích si věděl rady. Pomáhal nám i nad rámec svých povinností. Stal se miláčkem celé skupiny – až později jsem se dozvěděla, že je z Moravy, je to naše krevní skupina. Ještě jednou srdečné díky, ať máte stále takové spokojené klienty, jako byla naše skupina.

Romana Křenková, Praha, 30.10.2016

Zúčastnila jsem se vašeho zájezdu do Číny ve dnech 11.–22. 10. 2016. Naším průvodcem byl pan Ondřej Zdráhal. Chtěla bych panu Zdráhalovi, i když jsem tak učinila již osobně, vyseknout hlubokou poklonu! Je ve všech ohledech výborný, vzdělaný, v názorech na svůj věk neobvykle vyvážený, milý člověk. Je štěstím vaší cestovky, že pro vás dělá. Máte-li snad takovýchto průvodců více, jak mně pan Zdráhal řekl, pak jste vskutku dobří. Děkuji vám a moc vás zdravím.

Zdenka Mašková, Březnice, 29.10.2016

Chtěla bych poděkovat za úžasnou dovolenou, která se mimořádně vydařila, a to zejména díky profesionalitě Vaší cestovní kanceláře a díky našemu průvodci Petru Vránovi, u kterého Vás určitě nepřekvapí samé superlativy z naší strany.

Dana Benáčková, Karlovy Vary, 27.10.2016

Chtěla bych nesmírně moc poděkovat za skvělou práci vašeho průvodce pana Kamila Hanáka. Jezdím na podobné zájezdy i několikrát za rok, a tak vynikajícího průvodce, jako je Kamil Hanák, jsem ještě nepoznala. Je na něm vidět, že Čínu miluje a obdivuje, stejně tak jako svojí práci. Moc děkuji za báječné zážitky a skvělou dovolenou v Číně díky vaší cestovce a skvělému Kamilovi!

Marie Nosková, Planá nad Lužnicí, 26.10.2016

Právě jsme se vrátili z cesty po Číně a rádi bychom Vám poděkovali za perfektní průběh i služby Vašeho průvodce. Byli jsme velmi spokojeni a vrátili jsme se nabití informacemi i zážitky. Je tu však i pár věcí, které je třeba zmínit v souvislosti s prací průvodce Kamila Hanáka. Předně jsme oceňovali jeho fundovanost, pokud jde o život v zemi, odborné i jazykové znalosti. Nikdy nás nezklamal, neboť měl na vše pohotovou odpověď a nenechal nás tápat v nevědomosti. Máme pocit, že o životě v Číně víme téměř vše. Vše fungovalo skvěle a pokud ne, energicky odstranil všechny nedostatky. Je však třeba říci, že pracoval až nad rámec běžných průvodcovských služeb. S radostí se ujal naší jazykové výuky, naučil nás jíst také hůlkami. Ochotně se účastnil našich nákupů a zařizování všeho možného i nemožného, jeho trpělivost byla příkladná.

J. a A. Koučtí, Březová-Oleško, 4.10.2016

Byli jsme spolu s manželkou velmi spokojeni s péčí, jaké se nám (myšleno účastníkům zájezdu „Skvosty říše středu") dostalo od všech pracovníků Vaší CK, jmenovitě pak především od našeho průvodce Ondřeje Zdráhala. Jeho znalosti o historii Číny, ale i současnosti ČLR jsou ohromující. Svou spokojenost jsme projevili nejenom poděkováním, ale také tím, že jsme již přihlášení na váš zájezd „Třemi soutěskami do žlutých hor".

L. Prokešová, Praha 8, 28.7.2016

Zúčastnila jsem se zájezdu "Skvosty říše Středu" v termínu 7.–22. 5. 2016. Byla jsem po všech stránkách velmi spokojena a stále na cestu vzpomínám. Zájezd je velmi dobře koncipován, dobře časově rozvržen a umožňuje poznat řadu věcí z historie, kultury, přírody i současného života Číny. Velmi kladně hodnotím také volbu ubytování, které bylo vždy v centru navštívených měst a ne někde v polích na periferii, jak bývá obvyklé u některých cestovních kanceláří. K mým velmi krásným zážitkům ze zájezdu podstatnou měrou přispěl náš průvodce, Bc. Petr Vrána. Byl nejen nevyčerpatelným zdrojem informací a dobrým organizátorem, ale svou pozitivní povahou stále vytvářel velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. I když pršelo, snadno nás přesvědčil, že je to to nejlepší a nejromantičtější počasí, jaké si můžeme přát. Cesta byla opravdu velmi krásná, zajímavá a nezapomenutelná.

S. Daňková, Týnec n/S., 18.7.2016

Děkuji Vám za perfektní organizaci celé naší „výpravy“ do Číny. Spousta zážitků, nádherné hory, super průvodci, vše klaplo a proběhlo hladce, prostě vzpomínky, které nám již nikdo nevezme a budou se stále vracet. Opožděně tedy ještě jednou moc, moc děkujeme a doporučujeme Vás kudy chodíme. Mějte krásné léto a třeba někdy zase na shledanou...

Rodina Kožantova, Praha, 15.6.2016

Chtěli bychom tímto ještě jednou dodatečně poděkovat naší milé průvodkyni Ivaně Bakešové, která nás doprovázela při zájezdu Čína a Tibet (10. – 23. 5. 2016). Musíme velice ocenit, že Ivanka nám představila Tibet a Čínu takovou, jaká skutečně je. Nepřehlédnutelné jsou její úžasné znalosti o této zemi. Ať z pohledu historie, politiky nebo současného života. Na její výklad a vyprávění jsme se všichni moc těšili. Z hlediska organizačního určitě tento zájezd nebyl jednoduchý a Ivanka se ho zhostila se ctí! To samo za sebe mluví o její úžasné znalosti o této krásné zemi. Ivanka tento zájezd postavila do jiné dimenze. Přestavila nám Čínu, jaká byla v minulosti, kterou sama poznala, a tyto zážitky a poznatky nám překrásným vyprávěním předávala. S Ivankou bychom se rádi potkali i na dalších zájezdech...

M. a J. Štreitovi, Frýdek-Místek, 27.5.2016

Poznávací zájezd Skvosty říše středu s prodloužením na jih Číny se po všech stránkách povedl. Pochvala patří zejména Vám, CK China Tours, za organizaci zájezdu, výběr hotelů, skladbu denního programu. Největší pochvalu ale zaslouží náš průvodce Petr Vrána. Byli jsme upozorněni, že se jedná o top průvodce CK China Tours, a naše očekávání bylo maximálně naplněno. Pokud se budeme držet procent, Petrova organizace, znalosti, empatie a životní optimismus, kdy dokázal, že i déšť je vlastně přínosem ;-), si jistě zaslouží mnohem více než 100 %. Děkujeme Vám za intenzivně prožité chvíle v Číně a rádi Vás budeme dále doporučovat.

Michaela Marečková, Hradec K., 23.5.2016

"Zažila jsem" s China Tours program Skvosty říše středu. Ještě před odletem jsem dostala všechny potřebné informace a péči a samotný zájezd byl neuvěřitelně "promakaný", průvodce byl neskutečně znalý, pozorný a díky němu to byl úžasný zážitek. Hotely a restaurace špičkové, následnost promyšlená, i výborné počasí nám objednali :-). Moc všem doporučuji, přestože jezdím radši na vlastní pěst, s touto cestovkou bych jela znovu...

Hana M., Cheb, 8.5.2016

Program zájezdu předčil má očekávání. Velký podíl na úžasné dovolené má naše průvodkyně Bára, která precizně zvládla i vypjaté situace a byla nevyčerpatelným zdrojem informací.

MUDr. Jiří Ch., Sušice, 8.5.2016

Největší zásluhu na perfektním průběhu zájezdu měla průvodkyně. Vždy perfektní organizace, doplňkové aktivity, dobrá nálada, precizní řešení krizových situací, pokud nastaly.

Martina W., Teplice, 27.2.2016

Zájezd byl splněn nad mé očekávání, vše bylo velmi dobře zorganizované. V krátkém čase jsme viděli určitě maximum. K celkové velmi příjemně strávené dovolené přispěla výborná průvodkyně. Zájezd všem vřele doporučuji. Určitě CK znovu využiji.

M. Maštalíř a M. Langová-Šindelářová, Brno, 26.12.2015

V květnu 2015 jsme absolvovali zájezd Velká cesta Říší Středu v Číně. Výpravu vedl neskutečný odborník a "šoumen" Mgr. Kamil Hanák. Máme sježděnou velkou část světa, ale s takovými vlastnostmi vedoucího jsme se ještě nesetkali... Tak nabitý a dynamický zájezd z hlediska programu, ale klidný po stránce organizace a informací jsme ještě nezažili. Chtěli bychom touto cestou poděkovat jemu i Vaší cestovce a uvažujeme i o využití Vašich služeb při další cestě do zahraničí. Moc na tuto cestu vzpomínáme.

T. Česenková, Hradec Králové, 15.12.2015

Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou v této oblasti a především zmínit průvodce Zdeňka Štipla, který díky svým znalostem a zanícení pro věc dal cestě vyšší rozměr…

Igor Hudec, Košice, 4.12.2015

Chcel by som dnes poďakovať za zájazd na Srí Lanku... perfektný zájazd, perfektná sprievodkyňa (Renáta Jelínková). Prvýkrát som sa cítil ako klient, ktorý si čosi zaplatil a ostal váženým. Vaša ponuka so zaopatrením, s plnou starostlivosťou, s plným záujmom - jednoducho perfektný dojem z celého, takže naozaj to myslím s vďakou s najväčšou úctou. Zájazd bol fantastický svojou náplňou, rôznorodosťou a všetkým, čo k tomu patrí. Ten, kto ho naplánoval, mal neobyčajný cit pre všetko: história, príroda, oddych, nič nie priveľa a všetkého dosť. Klobúk dole pred jeho tvorcom. Sprievodkyňa perfektná - som síce postarší, ale mal som sa od nej čo učiť, najmä čo sa týka konverzácie a zvládaním rôznorodej klientely. Takže ešte raz ďakujem a prajem vám, aby vám to všetko vydržalo. Rád by som niečo vytkol, ale naozaj nemám čo. A najbližší rok pôjdem s niektorou z vašej skupiny cestoviek...

M. a J. Marešovi, Hrdoňovice, 19.11.2015

Dobrý den, děkuji vám všem z CK za příkladnou péči o své klienty a to před zájezdem, v jeho průběhu i po návratu. Zájezdem jsme uskutečnili svatební cestu po 50letém manželství a byl to zážitek opravdu důstojný tohoto výročí... Program zájezdu – žádné klamavé informace, opravdu to byly "Skvosty říše středu" – od všeho kousek. Z našeho pohledu perfektně postavený zájezd. Služby – často o sobě slyším, že jsem náročný zákazník. V tomto případě ale mohu jen chválit. Třešničkou na dortu byla zvolená letecká společnost Emirates – to byl zážitek sám o sobě! Dalším obrovským plusem byl výběr ubytování – dobré hotely vždy v centru města – noční procházka zážitky umocňovala. Velikost skupiny – byla akorát, složení se taky povedlo, což asi vždy nebývá pravidlem. Organizace večeří v různých restauracích – vše splnilo očekávání. Tamní průvodci – až na 1 výjimku byli velice ochotní a fundovaní. Průvodkyně Kristýna – příjemná, ochotná, obětavá, organizačně schopná, odborně zdatná. Jsme stále plni dojmů z krásného zájezdu, děkujeme vám za jeho organizaci a velmi dobré služby. Neustupujte z nastolené cesty, z našeho pohledu je vytčena dobře. Zájezd nebyl levný, ale cítíme, že za danou cenu jsme dostali adekvátní služby, a nemáme pocit špatně vynaložených peněz, ba naopak. Pokud zdraví dovolí, tak s vámi zase někam pojedeme. V každém případě vaši CK každému doporučujeme.

M. Skácelová, Šternberk, 17.11.2015

Před nedávnem jsem se vrátila ze zájezdu Čína nejen pro gurmány pořádaného Vaší cestovní kanceláří. Nevěděla jsem, co mohu od tohoto typu dovolené očekávat, ale zájezd zcela předčil má očekávání - navštívili jsme spoustu zajímavých míst, o kterých jsem doposud jen četla nebo je viděla na obrázcích, to vše spojené s vynikajícími gastronomickými zážitky. Chtěla bych touto cestou Vaší CK poděkovat za výbornou organizaci zájezdu, zodpovězení všech našich četných dotazů před odjezdem, zajištění některých "speciálních" požadavků a za poskytnutí obsáhlých informačních materiálů. Zejména však chci ocenit výkon naší průvodkyně, paní PhDr. Ivany Bakešové, která nás podrobně seznámila s historií i současností Číny, po celou dobu zájezdu se nám věnovala i nad rámec běžných povinností a byla schopna vyřešit i drobné problémy, které se při cestě objevily. Velký dík! Důkazem spokojenosti může být i to, že jsem již poslala přihlášku na další zájezd pořádaný Vaší cestovní kanceláří.

Miroslav Smékal, Zábřeh n. M., 16.11.2015

19. 10. 2015 jsem se vrátil ze zájezdu s Vaší CK z Číny (Čína nejen pro gurmány I). Vše bylo fantastické, především paní PhDr. Ivana Bakešová. Místo slov chvály (těch čtete právem mnoho) Vám jen oznamuji, že jsme se domluvili tři z třinácti účastníků a jedeme s Vámi v říjnu 2016 do Indie. Již nyní se těšíme na další super zájezd za poznáním. Moc za vše děkuji.

Eva Naušová, Teplice, 8.11.2015

Dne 19. října jsem se vrátila ze zájezdu Čína nejen pro gurmány I. Chtěla bych vaší CK vyjádřit uznání dobře připraveného bohatého programu akce a poděkovat paní PhDr. Bakešové za skvělé vedení zájezdu. Ráda bych v r. 2016 opět někam vycestovala. Po letošní dobré zkušenosti chci vybírat z katalogu vaší CK, a to především proto, že u destinací uvádíte celkovou cenu včetně vstupného podle programu. Rovnou nabídku velmi oceňuji.

I. a J. Čermákovi, Čelákovice, 28.10.2015

Rádi bychom zaslali velkou pochvalu na našeho průvodce Bc. Ondru Zdráhala. Ondra odvedl skvělou profesionální práci – jeho odborné sinologické znalosti jsou velmi hluboké, navíc vychází ze znalosti reálného prostředí Číny – nikoli teoretické. Celý zájezd byl I přes drobné logistické změny skvěle organizovaný. Všichni jsme dostali odpovědi na všechny otázky, kterými jsme neustále Ondru zahrnovali. Ve skupině vládla po celou dobu velmi dobrá a nadšená nálada, k čemuž Ondra zcela jistě přispíval. Děkujeme za úžasný zážitek a rozhodně se těšíme na příště!

Ivana M., Brno, 24.10.2015

Téměř každý den se mě někdo ptá na zážitky z Číny (přes měsíc jsme již doma), vzpomínám, prohlížíme pohlednice, prospekty a samozřejmě fotky a videa... Už v Pekingu jsem začala mít ráda Číňany a poznáváním jejich památek a života díky přiblížení skvělým a milým průvodcem Vojtou (Lokšou) sdílím nadšení nespočetných zážitků. Vynikající jídla, krásné a pohodlné hotely, dobrá organizace s dopravou a bohatým programem atd. (o skvostech Říše středu nemluvě). Jsem šťastná, že nás provázel právě on (a všichni), pohodový, klidný, znalý a vůbec přátelský člověk na pravém místě, který nás nadchl i pro mnohé další země, na které jsme se ptali. Díky Vám všem a Vojtovi!

J. P., České Budějovice, 11.10.2015

Chtěl bych opravdu upřímně poděkovat celému Vašemu kolektivu za vstřícnost a ochotu, vše vyšlo suprově - počasí, program, náš předvýlet neměl chybu... Hotely perfektní, program jsme dali dohromady s velkým přispěním Mgr. Pospíšila, letenky a místa v letadle, přesně jak bylo dohodnuto, díky p. Pavlíštíkové, p. Fliegelové také velké díky. Vše klapalo na jedničku, super zážitky, průvodci (Petr, Nancy a samozřejmě Zuzka V. na katalogovém zájezdu Čína a Tibet) byli prostě skvělí… Takže opravdu velká spokojenost, nedostatků bylo málo, snad lepší pokoje ve Lhase či Pekingu, na něco více času, ale člověk asi nemůže chtít vše… Díky za vše a snad zase brzy na shledanou na nějakém vašem zájezdu…

Jan Kubička, Praha 6, 11.10.2015

Také já vám děkuji za skvělou cestu po Číně. S Janem Pospíšilem jako vedoucím mám již druhou zkušenost a také tentokrát musím ocenit a zdůraznit jeho obětavé, fundované, naprosto jedinečné vedení cesty. Výběr míst, vyváženost a pestrost cestování spolu s organizací byly skvělé. Dojmy a zážitky z cesty zůstanou ve mně stejně silné jako cesta s Janem před dvěma roky v programu Čína drsná a krásná. Přeji vám úspěch, vytrvalost a stále stejně perfektní organizaci jako dosud i do dalších let. Jistě se opět sejdeme na některém příštím zájezdu vaší kanceláře. Děkuji vám.

Iva Fajkisová, Rychvald, 9.10.2015

Chtěla bych Vám poděkovat. Zájezd byl skvělý, překonal všechna má očekávání - tematické zaměření, jídlo, ubytování, prostě vše chválím. Zvláště bych ale chtěla poděkovat průvodci - panu Janu Pospíšilovi. Nevím, jestli je to tak u něho vždy, ale předpokládám, že ano - prostě je příkladem toho, jak by měl vypadat dokonalý průvodce. Vždy ochotný, trpělivý, dokázal se všude domluvit, vše zajistit, navíc s obrovským přehledem o dané zemi a dokonce i smyslem pro humor! Rozhodně Vaši cestovní kancelář všem doporučím. Přeji Vám, ať se Vám ve Vaší práci daří a ať jsou všichni Vaši klienti spokojení stejně jako já...

Martin Symon, Praha, 1.10.2015

Tak jsme úspěšně absolvovali dovolenou s vaší CK a mám-li to shrnout, tak známkujeme 1*. Bylo to skvělé a v dotazníku spokojenosti jsme se vyjádřili průvodci přímo v Číně. Přesto si dovolím napsat vám ještě pár vět e-mailem... Vojta Lokša byl skvělý, perfektně zvládal všechny organizační problémy, které se vyskytly, skvěle se choval jako průvodce a v podstatě to byl náš "táta", bez něj bychom byli totálně ztraceni. Pravda, že naše skupina byla disciplinovaná, a tak jsme mu mnohé usnadnili, ale nic to nemění na jeho výše zmíněných schopnostech. Zájezd byl krásně sestaven, i když velice náročný (ale s tím jsme počítali). Dokonalá byla organizace večeří. Trochu jsme měli obavy z hotelových večeří a z toho, že neochutnáme místní stravu. Opak byl pravdou a každý večer jsme měli něco jiného v nějaké místní restauraci. Super. V neposlední řadě pak byla i skvělá předodjezdová příprava z Vaší strany, trpělivé odpovědi na všetečné otázky apod. Možná bychom uvítali dva dny navíc, a to jeden den na Hongkong a jeden den na přírodu. Ale to jen tak, jako námět... Velice rádi doporučíme vaši CK.

E. a Z. Zahradníkovi, Brno, 30.9.2015

Zdravím všechny z China Tours! Před týdnem jsem se s mužem vrátila z vašeho zájezdu (7.-22. 9. / Čína - Skvosty říše Středu. Chtěla bych pochválit pěkně připravenou trasu. Jistě je co zlepšovat, ale nic na tom nemění, že jsme (i můj muž a ostatní účastníci, jak jsme spolu mluvili) byli nadšení a spokojení. Zvláštní pochvalu uděluji našemu průvodci Vojtěchovi Lokšovi. Byl po celou dobu velmi vstřícný, vždy perfektně připravený, ochotný, vybíral pro nás skvělá jídla a vždy udělal „něco navíc“. Odborně a jazykově vybavený nás všechny obohatil. A to i jako člověk – obdivuji jeho vyzrálost v tak mladém věku! Takže suma sumárum: díky za kvalitní cestu čínskou!

Rodina Palarčíkova, Hnojník, 21.8.2015

Před třemi dny jsme se vrátili ze zájezdu SKVOSTY ŘÍŠE STŘEDU a já bych chtěla moc poděkovat za celou svoji rodinu za nádherný zájezd. Souhlasím s tvrzením, že se na kvalitě zájezdu podílí počasí, a dodávám, že především průvodce. Jak říkal průvodce Petr: "nebesa jsou nám nakloněna," a počasí nás nezklamalo, po celou dobu bylo příjemně. Náš průvodce Bc. Petr Vrána byl skvělý. Obdivujeme jeho odborné a jazykové znalosti, bezchybné organizační zabezpečení, jeho lidský přístup ke každému účastníkovi, stálý úsměv a každodenní dobrou náladu. "Starý kůň" nám vždy ukázal správnou cestu, ochotně radil a svými vyprávěními nás inspiroval k hlubokému zamyšlení nad myšlením a životem lidí ve zcela odlišné zemi.

Jiří Brynda, Teplice, 29.7.2015

Rád bych se s Vámi podělil o své dojmy ze zájezdu. Celých 20 let jsem jezdil na zájezdy pouze po Evropě a toto byl můj první výlet mimo ni. A byl jsem velice spokojen. Možná někteří účastníci méně, ale mně se opravdu zájezd po Číně líbil. Viděl jsem mnoho krásných míst, města i krajinu, památky chráněné UNESCO. K mé spokojenosti přispěl velkou měrou výkon průvodce Tomáše Koukolíka. Zažil jsem mnoho průvodců, ale jeho musím zařadit na 1. místo. Perfektně ovládal čínštinu a angličtinu, pečlivě se o nás staral a snažil se splnit všechna naše přání. A jeho výklad a popis míst, která jsme navštívili? Tak to mělo vysokoškolskou úroveň. Historie nebo současnost, politika nebo zemědělství, architektura nebo gastronomie, o všem nám uměl skvěle vyprávět. A vždy zpaměti! Byl to od něj skutečně neuvěřitelný výkon, a pokud má CK China Tours pouze takové průvodce, budu Vašich služeb využívat velmi rád i v dalších letech. Ještě jednou moc děkuji a věřím, že si u Vás zase něco pěkného vyberu na další prázdniny…

Pavel Lacek, Praha, 8.7.2015

Skvělá organizace i skladba zájezdu, časová i tematická vyváženost a zejména vynikající průvodce. Vaše CK má v Petru Vránovi mimořádně kvalitního průvodce po stránce odborné i osobní. Doufám, že si CK tyto skutečnosti uvědomuje a dotyčného pána si jak se patří hýčká. Přes svou cestovatelskou náročnost Váš spokojený klient.

Zdena K., Brno, 2.7.2015

Vážení, zájezd byl vynikající, nad moje očekávání. Průvodce Petr Vrána se o nás staral jak o vlastní (mohu srovnávat – jezdím po světě s různými cestovkami). Program, ubytování, doprava vše fungovalo bezchybně. Pán Bůh nás měl rád, vyšlo počasí a taky jsme měli super průvodce – velký znalec této části světa. Abych nezapomněla, čínská kuchyně – jednička s hvězdičkou, každý večer jsem se těšila, co bude dobrého.

Alena a Karel Kakešovi, Plzeň, 30.6.2015

Vážení, chtěli bychom s manželem poděkovat za úžasné zážitky, výbornou organizaci zájezdu a díky fajn kolektivu i pohodovou dovolenou navzdory nabitému programu Čína – Skvosty říše středu (v termínu 15.–26. 5. 2015). Hlavně chceme vyslovit díky našemu pozornému, trpělivému, skromnému průvodci Baovi, díky němuž byl zájezd opravdu 100%.

Mirka Kremličková, Praha, 2.6.2015

Chtěla bych poděkovat vaší cestovní kanceláři za skvělou přípravu zájezdu Skvosty říše Středu, který neměl chybu. Velký díl poděkování patří panu Bc. Petru Vránovi, který byl naším průvodcem. Sjezdila jsem s manželem dost míst na světě, ale tak skvělého průvodce jsme ještě neměli. Také program byl úžasný.

Barbora Míková, Ostrava, 1.6.2015

Velice děkuji za náročnou, ale perfektně zorganizovanou cestu Skvosty říše Středu, které jsem se účastnila od 11. 5. do 26. 5. 2015. Velký dík patří našemu průvodci Petru Vránovi, který se svými obrovskými znalostmi, ochotou a se stálým úsměvem a klidem nás seznamoval nejen s historií, ale i současností, památkami i přírodou. A neopomenutelné bylo i poznávání čínské kuchyně. Poděkování si zaslouží i pracovnice CK, které před cestou neúnavně odpovídaly na všechny dotazy. Jsem velice ráda, že jsem pro „ochutnání“ Číny zvolila Vaši CK, a přeji Vám hodně dalších cest se spokojenými klienty.

Ing. Marta Buršíková, Brno, 25.4.2015

Zájezd do Číny 3. 4. – 18. 4. 2015 se mně velice líbil a jsem ráda, že jsem se ho mohla zúčastnit. Oceňuji jak přípravu programu, tak celý průběh. Zájezd připravili pracovníci Vaší CK, kteří své práci rozumí a mají ji rádi. Pochvalu zaslouží i čínští partneři, vždy bylo všechno pečlivě připraveno na náš příjezd a starali se o nás dobře. A nakonec nesmím zapomenout na naši průvodkyni Lenku Dřímalovou. Lenka je dobře znalá nejen jazyka, ale také historie a všeho, co s Čínou souvisí. Dala nám spoustu informací nad rámec svých povinností a obětavě se o nás starala. Čínští kolegové ji uznávali. Jsem ráda, že s námi byla právě ona, vážím si jí a chci jí ještě jednou tímto způsobem poděkovat. Pokud mně bude dopřáno zdraví, doufám, že se s Vámi ještě někam podívám…

Ladislav Š., Šlapanice, 26.2.2015

Chtěl bych touto cestou poděkovat našemu průvodci Liboru Bednářovi za super práci na zájezdu do jižní Indie. Zájezd proběhl absolutně bez problému a poznal jsem, že Indie je krásná země a má svá krásná specifika.

M. Sedláčková, Praha 8, 13.2.2015

I s odstupem doby musím konstatovat, že zájezd s panem Mgr. Pospíšilem byl pro mne jeden z nejúžasnějších v mém životě. Tím chci říct, že Vaše CK je jedna z nejlepších, všem svým známým Vaši CK doporučuji s naprosto čistým svědomím. Jste skvělí, na p. Pospíšila nezapomenu. Vzpomínky mne hřejí.

M. Poráčová, Sulice, 15.1.2015

Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásný zájezd do Číny s panem průvodcem Petrem Krchňavým z letošního srpna. Bylo to super a určitě s vámi ještě v budoucnu někam pojedu. Přeji hodně radosti ve vaší práci a samé dobré průvodce, jako je Petr.

Blanka Ch., Praha, 1.11.2014

Děkujeme za hezkou dovolenou. Jela jsem s kamarádkou, byly jsme spokojené s organizací, na Šrí Lance nás opravdu nadchla příroda, lidi i památky. Měly jsme i prodloužený pobyt, takže nový hotel Hibiskus se nám také moc líbil… Takže ještě jednou děkujeme a zdravíme naši průvodkyni Barbaru Andelovou. Určitě si zájezd vybereme i příště.

Luděk Beňo, Jirkov-Březenec, 30.8.2014

V červenci jsme s manželkou absolvovali parádní dovolenou, která zanechává zážitky na celý život. Jeli jsme s vámi cestu Čínou a Tibetem do Indie. Zpracoval jsem videa, která jsem cestou pořídil, a umístil na YouTube. Jsou veřejně přístupná.

H. Belatková, Jihlava, 28.7.2014

Dobrý den, prosím, vyjádřete všem moje velké poděkování za bezvadně strávenou dovolenou v Číně. Zájezd předčil mé očekávání. Nádherná příroda, velkolepé památky, úžasné zážitky. Ať už se jednalo o cestování místní dopravou, dálkovými vlaky, stravování, nakupování, smlouvání, čekání ve frontách v metru nebo na různá odbavení u památek, možnost být v úzkém kontaktu s místními lidmi, možnost vidět ten ohromný rozvoj této miliardové země atd. atd. – prostě heslo "zažít Asii" (konkrétně Čínu) – zde došlo k naplnění. Velké poděkování patří i našemu průvodci Tomášovi Koukolíkovi. Jeho ochota, příjemné vystupování, znalosti, jazykové vybavení, odbornost – prostě profík na svém místě. Takže ještě jednou – moc moc díky. S pozdravem a přáním mnoha spokojených zákazníků...

D. Langerová, Praha 6, 25.5.2014

Cesta se mi velmi líbila. Program byl různorodý, což jsem velmi ocenila. Je vidět, že program připravil tým lidí, kteří Čínu dobře znají. Průvodkyně byla velmi obětavá, příjemná. Ocenila jsem spoustu informací a konkrétně představení úryvků z čínské literatury. Velmi milým překvapením pro mě byl Deník cestovatele.

J. J. Antošová, Hradec Králové, 25.10.2013

Krátce po návratu z velmi úspěšného zájezdu Skvosty říše Středu a plni dojmů bychom Vás chtěli požádat o předání našich vřelých díků Vašemu panu řediteli. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na sestavení programové nabídky tohoto zájezdu, za jeho perfektní logistickou přípravu i za naši vybavenost informacemi a materiály včetně zodpovídání našich četných dotazů před zájezdem. Nicméně sebelépe připravený zájezd se nemusí vydařit, pokud účastníky neprovází fundovaný průvodce. Proto bychom touto cestou chtěli vyjádřit nesmírný dík naší průvodkyni Dr. Ivaně Bakešové, jíž je třeba přičíst lví podíl na úspěchu tohoto zájezdu. Těžko lze najít erudovanějšího znalce této problematiky, než je ona. Systematicky, populárně a nenásilně nás seznamovala se složitou historií Číny i se soudobými dějinami a děním, s vazbami na naši republiku, se zvyky a způsobem života v Číně. Nedocenitelné byly i její praktické rady týkající se jídla, nákupu vhodných dárků apod. Díky ní jsme si všichni do velké míry poopravili náhled na Čínu. Věnovala se nám nad rámec běžných povinností a připravila nám nezapomenutelný zážitek. Rovněž jsme velice ocenili stručnou příručku o Číně, kterou jiné CK neposkytují, která nám usnadnila orientaci při cestování a ke které se budeme určitě ještě vracet. Tento dík vyjadřujeme za naši desetičlennou „hradeckou skupinu“, víme ale ze společných diskuzí a rozhovorů, že tento názor sdílí i ostatní členové zájezdu. Srdečně zdravíme a těšíme se na další spolupráci.

E. Bodová, Brno, 4.10.2012

Dobrý den, náš zájezd byl velmi krásný, hlavně taky veliký dík a uznání patří našemu průvodci Pavlu Dvořákovi, který - i když velmi mladší než celá naše skupina - se k nám choval vstřícně a všichni jsme obdivovali jeho znalosti z historie i schopnosti organizační. Srdečně zdravím a těším se třeba někdy v budoucnu i na Váš další zajímavý zájezd.

R. Minařík, Liberec, 17.7.2012

Ahoj Honzo, V sobotu jsme se všichni v pořádku vrátili z dovolené v ČLR, které jsi dal pracovní název „Čína skvosty Minaříkovi“. A byla to opravdu skvostná dovolená. Program jsme splnili do posledního bodu, jen místo na bronzového Buddhu jsme se v Hongkongu vypravil k moři na Shek O pláž. Líbilo se nám tam natolik, že jsme i pátek místo nakupování strávili koupáním v teplém a čistém moři. Chtěl bych touto cestou poděkovat Tobě a všem, kteří se na přípravě naší dovolené podíleli, za perfektní organizaci a přípravu. Přeji hodně úspěchů v dalším podnikání a spoustu spokojených zákazníků. Roman

Ivana, Vojtěch a Petr H., Jičín, 25.10.2010

Dobrý den, včera jsme se vrátili z vašeho zájezdu v Číně, kde vás zastupoval průvodce pan Petr Krchňavý. Když jsme byli na závěr zájezdu pořádáni o vyplnění hodnotícího dotazníku, tak jsme dospěli k závěru, že ještě napíšeme tyto postřehy: 1. Celková koncepce zájezdu včetně logistiky byla vynikající (zvláště oceňujeme, protože jsme několikrát cestovali samostatně a víme, jak dobrá příprava zefektivňuje čas na dovolené) 2. Petr Krchňavý - neuvěřitelně pozitivní, snaživý, s velkým množstvím znalostí, který se vždy snažil předat maximum informací a zabezpečit, abychom si celý zájezd užili a měli možnost zažít vždy něco navíc. Ještě jednou mnohokrát děkujeme a již teď se těšíme na příští společné cesty za poznáním krás Asie.

Otakar P., Kladno, 2.8.2010

Dobrý den pane Pospíšile. Je to dnes tři dny, co jsme se vrátili z cesty po Číně organizované vaší cestovní kanceláří. Velice rád bych Vám poděkoval za perfektně připravený zájezd. Vše bylo bezproblémové. Zejména bych chtěl pochválit našeho průvodce pana Petra Macka. Jeho vysoká profesionalita, ochota, vstřícnost, perfektní jazykové vybavení a zcela mimořádné znalosti čínských reálií udělali z naší cesty opravdový zážitek. Pokud vaše cestovní kancelář bude poskytovat služby podobného druhu, mohu jí vřele doporučit komukoli a rád s vámi zase pojedu na další zajímavou cestu.

Jana a Milan V., 20.10.2009

Vážení, trochu opožděně ale přeci jen, chceme poděkovat panu Adamu Horálkovi, našemu průvodci Čínou. Ze zájezdu udělal zážitek. Obdivujeme ho za jeho znalosti, obětavost, ohled ke každému a ke každé situaci. Prosím, poděkujte mu ještě jednou za nás

Miloš H., Praha 8, 18.9.2009

Dobrý den, chtěl bych poděkovat vaší cestovní kanceláři za nádherný zájezd Skvosty říše Středu. Program byl sestaven velice pěkně, respektoval fyzické schopnosti jednotlivých účastníků bez vzájemného omezení. Zájezd byl velmi vyvážený jak v poznání památek, přírodních krás i místní kultury. Oba průvodce Olga Coculová a Jakub Hrubý měli vysokou profesionální úroveň jak organizační, tak i znalostní i lidskou.

Simona B., Opava, 28.5.2008

Dobrý den, využívám této příležitosti a dovoluji si doby účastník zájezdu "Z Pekingu do Dillí (po stopách památek UNESCO) organizovaného Vaší cestovní kanceláří "zapět trochu chvály" na vynikajícně odvedenou práci našich průvodkyň - Kláry Kučerové a Jany Tomíškové i na celou organizaci akce a její průběh. Možná jsme měli trochu štěstí - sešlo se nás jen sedm a už po dvou dnech jsme byli "dobrá parta" včetně obou zmíněných. Tyto nám věnovaly nadstandartní péči včetně organizování společných večeří - na naše přání - po celou dobu zájezdu. Přijížděli jsme do navštívených zemí všichni poprvé, více či méně teoreticky vybaveni. Všichni jsme byli místy v šoku, místy nadšeni, ale hlavně" otevření přívalu informací, kterého se nám dostalo. Vzhledem k tomu, co jsme si už po návratu s ostatními účastníky stačili e-mailem sdělit, myslím, že jsem všichni pozměnili názory na dnešní Čínu, které zde dostáváme z oficiálních médií, na její vztah s Tibetem, názory na to, co je vlastně opravdu chudoba ... a spoustu dalších otázek. Opravdu budeme asi hodně dlouho na tuto cestu vzpomínat, troufnu si předpovídat, že se tyto destinace možná stanou naším oblíbeným dalším cílem za účelem jejich hlubšího poznání. Ještě jednou za všechny mockrát děkuji a přeji hodně dalších takto spokojených klientů. Srdečné pozdravy, prosím, předejte i Kláře a Janě, které tímto přeji ještě také mnoho radosti z už brzo se narodivšího miminka.

Michaela B., Ostrava, 28.5.2008

Již jsem telefonovala, Vámi organizovaný zájezd za památkami UNESCO neměl chybu. Po všech stránkách. A obě průvodkyně, jak Klára, tak Jana byly špičkové. Lepe organizovaný zájezd jsem si nemohla přát. Moc děkuji. Jste CK na vysoké úrovni. Hezký den a ať se vám daří.

Bohumír S., 13.5.2008

Rád bych poděkoval za perfektní organizaci v rámci daných podmínek jak vaší cestovce, tak oběma děvčatům, která zájezd vedla. Bára i Klára jsou opravdu výborné průvodkyně, které nejen znají, ale mají řadu důležitých "průvodcovských" znalostí: fyzickou i psychickou odolnost, umění jednat s lidmi, organizační schopnosti i obětavost. No a samozřejmě je to baví, takže když hoří sami, dokážou i zapálit...

Bohumír S., 13.5.2008

Rád bych poděkoval za perfektní organizaci v rámci daných podmínek jak vaší cestovce, tak oběma děvčatům, která zájezd vedla. Bára i Klára jsou opravdu výborné průvodkyně, které nejen znají, ale mají řadu důležitých "průvodcovských" znalostí: fyzickou i psychickou odolnost, umění jednat s lidmi, organizační schopnosti i obětavost. No a samozřejmě je to baví, takže když hoří sami, dokážou i zapálit...

Petr a Dagmar O., 18.6.2007

Dobrý den, před dvěma týdny jsme se vrátili ze zájezdu Velká cesta říší Středu. Byl to pro nás opravdu nádherný zážitek. Sešla se výborná part, program byl skvělý, počasí nádherné a všechno klapalo. S cestovkami trávíme dovolenou skutečně jen výjimečně a proto jsme měli trochu obavy, ale ty byly opravdu zbytečné. China tours má program skvěle zvládnutý. Zvláště jsme ocenily organizaci všech přesunů mezi jednotlivými místy a také to, že jsme své "bágly" měli na zádech jen minimálně. Zkušenosti vaší agentury nám skutečně pomohly ušetřit spoustu času. Moc bychom chtěli ocenit práci obou průvodkyň - Ivany Bakešové a Kamily Hladíkové.

Jarda a Jitka Š., 18.6.2007

Co se týče zájezdu, musíme vyzdvihnout perfektní připravenost a organizace, se kterou jsme se na žádných jiných poznávacích zájezdech, které nebyly zdaleka tak náročné, nesetkali. Plným právem si z našeho pohledu můžete říkat "specialisté na poznávací zájezdy Dálného východu". K bezproblémovému průběhu zájezdu hlavní měrou přispěly obě průvodkyně, které operativně dokázaly reagovat na jakoukoliv i nepředvídatelnou situaci. Zejména pí. Ivanka Bakešová svými znalostmi historie s návazností na současné dění v Číně dala celému zájezdu neopakovatelnou atmosféru. Zároveň i její bohaté zkušenosti o životě a zvyklostech Číňanů v mnohém přispěly k netradičním formám organizování dílčích akcí, kdy jsme se mohli např. vyhnout přelidněnosti na některých navštěvovaných místech, navštívit různá zákoutí apod. Závěrem musíme konstatovat, že se nám zájezd mimořádně líbil a všude jej již propagujeme včetně vaší "cestovky".

Zdeněk Z., Plzeň, 26.3.2006

Dobrý den, v sobotu jsem se vrátil z poznávacího zájezdu po Srí Lance. Velmi rád konstatuji, že celý pobyt byl výborně připraven a stejně výborně na místě organizován. Obrovskou zásluhu na tom jistě má Andrea Málková, která jako průvodkyně byla naprosto profesionální. Navíc jako člověk trpělivý, tolerantní, obětavý a optimistický udělala z celého pobytu velmi příjemný zážitek bez jediného problematického momentu. Pokud existuje možnost nadprůměrně ocenit její nadprůměrně kvalitní práci, pak se za to velmi přimlouvám. Celé CK děkuji za hezkou dovolenou.

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China Tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné jsme ocenili jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádskou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China Tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné jsme ocenili jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádskou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů