Vyhledat zájezd na mapě

Od roku 2006 jsme partnery jedinečné fotovýstavy, která představuje nejkrásnější místa světa zařazená na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO ().

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO seznamuje veřejnost s tímto bohatým světovým kulturním i přírodním dědictvím formou putovní výstavy velkoformátových fotografií. Kolekce fotografií se každoročně obnovuje. Ročně výstavu navštíví 50 000 až 60 000 lidí.


17. ročník výstavy (2019)

Šestnáctý ročník (2018) výstav fotografií Poznej světové dědictví UNESCO skončil počátkem listopadu v Krajské vědecké knihovně v Liberci a již pro vás autoři projektu přichystali ročník sedmnáctý – 2019. Začal vdubnu v Praze, tradičně na několika místech, a následně výstava poputuje až do října po České republice – plánované jsou měsíční zastávky v Telči, Kutné Hoře, Teplicích, Brně, Plzni a Třeboni (sledujte naše webové stránky).

A na co se letos můžete těšit?

 • Stávající kolekce památek UNESCO byla rozšířena o nové fotografie, doplněna fotografiemi památek, které jsou zařazeny na Seznamu památek UNESCO v ohrožení (ve spolupráci s organizací Člověk v tísni), a přidány byly i fotografie a informace o nehmotném dědictví. Novými fotografiemi na letošní výstavy přispěly válečná reportérka a fotografka Lenka Klicperová (syrská Palmýra) a fotografka Erika Valkovičová (Grónsko a Velikonoční ostrov). Na slovenské kolekci se podílí náš dlouholetý spolupracovník, uznávaný slovenský fotograf Dionýz Dugas.
 • Ve spolupráci s Nadací UNESCO Kutná Hora se na začátek června chystá Týden UNESCO v Kutné Hoře, kde kromě výstavy proběhnou konference, workshopy, přednášky, znalostní soutěže, procházky městem zapsaným na Seznam světového dědictví a jak je správně fotografovat a mnoho dalšího.
 • Kromě nových fotografií se mohou návštěvníci těšit na různorodý doprovodný program v jednotlivých výstavních místech – komentované prohlídky výstavy, účast na švýcarských dnech v Praze a v Třeboni, přednášky, ale také na prezentaci památek UNESCO ve spolupráci s Českým rozhlasem a řadou časopisů a další překvapení. Návštěvníkům výstavy budou také k dispozici bohatě vybavené informační materiály vztahující se k místům prezentovaným na fotografiích, mapy a časopisy.

Už teď jste srdečně zváni na všechny akce (včetně samotných výstav) zdarma, sledujte průběžně webové stránky projektu...

Co výstava asi obnáší, se můžete podívat na fotoprezentaci z výstavy v Mostě v r. 2017 (ke stažení v .ppt).

HARMONOGRAM VÝSTAVY 2019

Duben

 • PRAHA, 1. – 27. dubna: Poznej světové dědictví UNESCO – Švýcarsko, Asie, památky v ohrožení ... kavárna Centra Člověka v tísni, Palác Langhans, Vodičkova 37, Praha 1
 • PRAHA, 1. – 27. dubna: Poznej světové dědictví UNESCO – Švýcarsko, Asie (Indie, Šrí Lanka, Japonsko, Filipíny, Malajsie), Salcburk ... Městská knihovna, Mariánské náměstí 1, Praha 1 (Po 13–20, Út–Pá 13–20, So 13–18 hod.)
 • PRAHA, 1. – 27. dubna: Slovenské dědictví UNESCO ... Galerie Slovenského institutu, Praha 1, náměstí Republiky 3 (výstava je přístupná po–pá 12–18 hod.).

Květen

 • TELČ, 1. – 26. května: Poznej světové dědictví UNESCO (1. část výstavy) ... vstupní prostory městské radnice, náměstí Zachariáše z Hradce 10
 • TELČ, 18. května (10–17 h): Slavnostní prezentace UNESCO při oslavách Folklor v máji (stánky UNESCO s informacemi, v radnici výstava) ... náměstí Zachariáše z Hradce
 • KUTNÁ HORA, 3. – 31. května: Poznej světové dědictví UNESCO (2. část výstavy, komentované prohlídky, soutěž)... Městské Tylovo divadlo, Masarykova 128

Červen

 • KUTNÁ HORA, 1. – 27. června: Poznej světové dědictví UNESCO (1. část výstavy) ... Centrum UNESCO, Dům Mikoláše Dačického, Komenského náměstí 41
 • KUTNÁ HORA, 1. – 8. června: festival UNESCO (prezentace Švýcarska, workshopy, přednášky, koment. prohlídky, soutěže) ... Centrum UNESCO, Dům Mikoláše Dačického, Komenského náměstí 41

Dačického dům je nové Vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO pro střední Evropu, zřízené s pomocí Evropské unie (www.dacickehodum.cz).

 • KUTNÁ HORA, 1. – 27. června: Poznej světové dědictví UNESCO (2. část výstavy) ... Městské Tylovo divadlo, Masarykova 128

Červenec

 • LÁZNĚ TEPLICE, 1. – 31. července: Výstava Poznej světové dědictví UNESCO ... Dům kultury Teplice, Mírové náměstí 2950

Srpen

 • LÁZNĚ TEPLICE, 1. – 28. srpna: Výstava Poznej světové dědictví UNESCO ... Dům kultury Teplice, Mírové náměstí 2950
 • BRNO, 1. srpna – 1. září: Výstava Poznej světové dědictví UNESCO ... Galerie Vily Löw-Beer, Drobného 22 – ve spolupráci s Muzeem Brněnska; zrekonstruovaná vila rodičů Grety Tugendhat s krásným parkem pro veřejnost, souvisejícím se sousední vilou Tugendhat (památka UNESCO), moderní galerie má bezbariérový přístup, je propojena s kulturní kavárnou.

Září

 • PRAHA, 2. – 15. září: Výstava Poznej světové dědictví UNESCO ... Centrum FotoŠkoda, Palác Langhans, Vodičkova 37, Praha 1

Říjen

 • PLZEŇ, 1. – 28. října: Výstava Poznej světové dědictví UNESCO ... vstupní prostory E-Centra (Informační centrum ČEZ), Guldenerova 17
 • TŘEBOŇ, 3. – 28. října: Poznej světové dědictví UNESCO – prezentace Salcburku ... Dům Štěpánka Netolického, Masarykovo náměstí 89

Aktuální program výstavy sledujte v průběhu roku na www.unesco-mediain.cz

O projektu

Záštitu nad celým projektem poskytuje Česká komise pro UNESCO.

LOGO UNESCOUNESCO, organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu stála roku 1972 u zrodu Úmluvy o ochraně světového dědictví, podle které země uznávající Úmluvu chrání vybrané památky a přírodní celky světa.

V současné době (po 43. zasedání v Baku v červenci 2019) obsahuje listina již 1121 kulturních, přírodních a smíšených památek ve 167 zemích světa (viz http://whc.unesco.org/en/list a http://whc.unesco.org/en/tentativelists/). Česko má na tomto seznamu celkem 14 památek a dalších 5 položek máme v kategorii nehmotného kulturního dědictví (viz www.unesco-czech.cz).

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO, jehož produkci zajišťuje pražská dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky MEDIA IN a jehož součástí je putovní výstava fotografií, s těmito unikáty seznamuje nejširší veřejnost. Přispívá k rozšíření všeobecného povědomí o jedinečnosti kulturních a přírodních památek, nabádá chránit je pro budoucí generace, představuje známá, méně známá i vzdálená místa a zve k jejich návštěvě. 

Produkce a partneři

Logo MediaInMEDIA IN – dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky Praha

Kontakt: mediain(zavináč)volny.cz, www.unesco-mediain.cz

Partneři 2018:

Související články

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

J. H., Praha 10, 15.7.2019

Zájezd do Japonska byl ohromně zajímavý, program bohatý, perfektní hotely; a sice jsme se hodně naběhali a najezdili nejrůznějšími dopravními prostředky, ale všechno krásně klapalo. Katku (pozn. CK - průvodkyně Kateřina Francová) si držte - myslím, že pro naše pohodlí a pro to, abychom se všichni dobře cítili, nemohla udělat víc. Díky za vše!

M. + L. K., Ústí n./L., 16.7.2018

Začátkem července jsme prožili přenádherný týden na "gurmánech" v Japonsku. Zájezd je připravený, ba přímo vycizelovaný do detailu. Vše díky Vám a hlavně díky milé průvodkyni Denisce Petrilakové. O Japonsku všechno ví, v místních "mraveništích" se vyzná a s jistotou nás v přelidněném Japonsku dovedla na všechna krásná místa a památky. Vše za nás ochotně vyřídila, zařídila, s nákupy pomohla, nic pro ni nebyl problém. Večer byl vždy zakončen japonskou večeří, ty ovšem neměly chybu. Takovou gastronomii u nás nemáte šanci ochutnat. Rovněž musíme vyzdvihnout úroveň hotelů. Byly *** , ale službami, ubytováním a snídaněmi je hodnotíme na čtyři hvězdy. Prostě zážitky na celý život, díky Vám za ně.

Manželé Menšíkovi, Chotěboř, 27.6.2018

Váš zájezd do Japonska "(nejen) pro gurmány" se nám moc líbil. Program byl nabitý, zajímavý, a to nám vyhovuje. Chceme moc pochválit vaši průvodkyni Bc. Denisu Petrilakovou. Je velice šikovná, operativně řešila všechny situace, milá a ochotná, hlavně obdivujeme, že dokázala uhlídat 16 Čechů při všech přejezdech. S vaší CK jsme moc spokojeni, o čemž svědčí i náš už třetí zájezd s vámi. Přejeme vám hodně výborných průvodců, se kterými jsme se setkali i my, hodně dobrých klientů a hodně výborných nápadů při přípravě dalších cest.

Petra Potančoková, Vlašim, 17.5.2018

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zájezd "Země samurajů" do Japonska, jehož součástí jsem byla letos v dubnu. Již od první chvíle na letišti v Praze jsem věděla, že volby Vaší cestovní kanceláře nebudu litovat. Celý zájezd byl naprosto perfektně zorganizovaný. Denisa i Katka měly každý den připravený do posledních detailů. Vždy byly ochotné, vstřícné a plné energie. Velmi si cením úrovně Vašich průvodců. Díky jejich studiu japonštiny a několikaměsíčnímu pobytu v Japonsku dosáhly získané informace mnohem většího rázu. Přestože jsme v Japonsku byli několik dní, z počtů zážitků a vnímání země a kultury jsem měla pocit, že jsem v zemi již několik měsíců. Ne všechny dny byly jednoduché, přesto to stálo za to. Jedinou připomínku, spíše doporučení, bych měla k poslednímu dni. Velmi bych uvítala, kdybychom po celém dnu chození měli před odletem zpět do Čech k dispozici pokoj se sprchou. Navštívit Japonsko byl můj dlouholetý sen. Díky Vám se mi ho podařilo splnit. Děkuji Vám za krásné zážitky, na které budu vzpomínat celý život. Velmi se těším na další cesty, které díky China Tours budu moci zrealizovat. Děkuji, že jste!

D. Bydžovská, Praha, 10.10.2017

Zájezd Japonsko – země samurajů byl úžasný! Nádherná země s kultivovanými lidmi, kde jsme toho za tak krátkou dobu opravdu hodně viděli – nejen díky velmi dobré skladbě programu, ale hlavně díky skvělému průvodci, jakým je Denis Birjukov. Odborně velice fundovaný, organizačně nesmírně zdatný, přitom klidný, příjemný a empatický, vše (a nebylo toho málo) se zvládalo v naprosté pohodě. Určitě bych tento zájezd do krásného Japonska všem doporučila, byly to báječné zážitky!

Ivana Čepková, Broumov, 28.7.2017

V dubnu 2017 jsem se zúčastnila dobře zorganizovaného zájezdu Singapur a Malajsie. Chtěla bych poděkovat výbornému průvodci Adamu Horálkovi. Obdivuhodné znalosti, lidský přístup - působil jako "stmelovač", protože nejen "stmelovací večeře" byly jedinečné. Děkuji za úžasný zájezd.

D. Remešová, D. Blinková, Vítkov, 27.5.2017

Před týdnem jsem se vrátila z poznávací cesty Japonsko (nejen) pro gurmány. Vždy jsem chtěla Japonsko navštívit, ale teprve vaše cestovní kancelář mně nabídla vše, co jsem od poznání této země očekávala. Sice to bylo jen 5 dní v Japonsku, ale ty opravdu stály zato. Celý program byl velmi dobře připravený, vše mělo svou logickou hlavu a patu. Hlavně díky naší skvělé průvodkyni Denisce Petrilakové jsme poznali ta nejzajímavější místa, města, památky, zahrady a ochutnali kulinářské speciality zdejší kuchyně. Dovedu si představit, kolik úsilí všech pracovníků kanceláře to vše obnášelo – příprava, organizace, zabezpečení, objednávky, doprava, zpětné kontroly, zkrátka vše pro spokojenost klientů. Fakt skvělé! Denisko, děkujeme! Děkujeme vám všem.

Jana Hlaváčová, Jičín, 22.5.2017

V sobotu 20. 5. 2017 jsme se s manželem vrátili ze zájezdu Vaší CK – Japonsko (nejen) pro gurmány. Ráda bych Vám poděkovala za výbornou organizaci zájezdu. Realizovat program tak, aby cestovatel poznal během 5 dnů mnoho památek, použil všechny druhy veřejné dopravy, to vše i několikrát denně. K tomu všemu je nutné přičíst gurmánský program – každá večeře, byl gurmánský zážitek. Velký DÍK patří průvodkyni Denise Petrilakové, která byla milá, trpělivá, vše nám vysvětlila. Proto bych ji chtěla touto cestou ještě jednou poděkovat.

Oldřich Šimeček, Praha 10, 10.5.2017

Absolvovali jsme zájezd Singapur a Malajsie a musím vyjádřit velkou spokojenost. Velmi dobrý byl program a jeho organizace. Neztráceli jsme čas hledáním, samozřejmě občas byl program nabitý až k prasknutí, ovšem když už tam jedeme, tak jsme byli rádi. Sám jsem zvyklý cestovat i samostatně, avšak tady jsem nemusel sám pátrat či dokonce minout zajímavé věci. Oceňuji velmi dobře znalostně vybavené a ochotné místní průvodce, a to jak ve městech, tak v pralese či rezervaci. A na závěr hodnocení průvodce Adama Horálka. Oceňuji jeho velmi široký rozhled a informovanost nejen o dané krajině. Má jazykové, historické i geografické znalosti, které umí vhodně propojit. Také působil jako "stmelovač" různorodého kolektivu. Byl velmi ochotný a rychle zjišťoval informace, když jsme si někdy trochu vymýšleli další dotazy a přání. Občas jsem ani nestihl postřehnout, kdy to stačil udělat...

Rostislav Bukovjan, Praha, 2.5.2017

Dobrý den, myslím si, že není od věci osobně vyzdvihnout práci průvodce Vojty Lokši, který svoji práci při zájezdu Japonskem letos v termínu od 8. do 24. 4. 2017 odvedl vynikajícím způsobem. Dokázal improvizovat, reagovat na nenadále změny (ať to bylo počasí, nebo nenadálé nepříjemné události, které se udály během tohoto zájezdu) a vždy program naplánovat tak, aby vyhovoval všem za každých okolností. Vždy naslouchal všem a snažil se také vyhovět všem, u mě za jedna, myslím, že si uznání zaslouží, přeji mu mnoho dalších úspěchů v této práci.

Daniela a Eva, Bratislava, 1.5.2017

Rada by som sa poďakovala za obe cestovateľky zo Slovenska za skvelý zájazd do Japonska. Výber cestovateľských cieľových staníc bol pestrý, vyberaný s citom poznania krajiny, jej kultúry i prírodných krás. Veľké poďakovanie patrí sprievodcovi Vojtěchovi Lokšovi. Sprievodca úžasných kvalít, vedomostí a organizačných schopností. Zájazd splnil naše očakávania, rozšíril oblasť nášho poznania o krajinu, ktorú treba jednoznačne navštíviť. Prešli sme denne veľa kilometrov, ale po kvalitnom odpočinku sme sa tešili na ďalší deň plný zážitkov a spoznávania. Našou odmenou Vojtěchovi bola dochvíľnosť a stále otvorené oči a uši pre konzumovanie informácií.

Lucie Procházková, Praha, 23.4.2017

Jsem dnes poslední den s vaší cestovní kanceláří na zájezdu v Japonsku a ráda bych vyjádřila touto cestou svůj názor a poslala velké díky. Máte vše vychytané, jak dopravu mezi městy, tak program, co je v dané oblasti nejzajímavější. Hotely na úrovni s odpovídající kvalitou snídani, kde je velký výběr jídel. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout průvodce, Vojta Lokša je jedinečný člověk se spoustou vědomostí, znalostí jazyka (což nebývá vždy v CK samozřejmostí) a hlavně je to milý a skromný člověk. Celou dobu se o nás vzorně staral a myslím, že víc, než by musel. Chci mu za celý zájezd ještě touto cestou poděkovat a jemu i vám popřát, ať se vám daří. Velice ráda vaší kancelář doporučím přátelům a mam u vás už objednaný další zájezd.

Milan a Irena Simonovi, Praha, 4.10.2016

Zúčastnili jsme se zájezdu "Japonsko (nejen) pro gurmány" v termínu 21.–28. 9. 2016. Často cestujeme, někdy i několikrát v jednom roce. Máme tedy srovnání s kvalitou služeb cestovních kanceláří. Byli jsme velmi mile překvapeni přístupem pracovníků vaší cestovní kanceláře, počínaje základními informacemi před zakoupením zájezdu, průběžnými informacemi před zájezdem a perfektním odbavením na letišti. Co jsme však mimořádně hodnotili, byl fundovaný přístup průvodce Vojtěcha Lokši. Díky němu jsme měli možnost bez zbytečných časových prodlev absolvovat množství památek, které bychom při individuální turistice nezvládli. Obdivuhodná byla jeho jazyková vybavenost a organizační schopnosti (logistika i schopnost improvizace) i jeho znalosti z oblasti historie Japonska. I když zájezd trval poměrně krátce, měli jsme díky Vojtovi možnost poznat tolik památek a prožít tolik zážitků, kolik s jinou CK za dvojnásobnou dobu. Pokud se rozhodneme pro atraktivní zájezd, využijeme jistě opět služeb vaší CK.

Monika Škutová, Bohumín, 23.5.2016

Moc chválím Vámi pořádaný zájezd Japonsko (nejen) pro gurmány. Realizovat program tak, aby cestovatel poznal během 5 dnů mnoho památek a ještě poznal chutě japonské kuchyně, prošel Kjóto pěšky, použil všechny druhy veřejné dopravy v japonských megapolích, to vše i několikrát denně, dokáže snad jen China Tours. Jiná cestovní kancelář nic podobného v nabídce nemá, proto jsem si ten zájezd u Vás koupila, a nelituji. Protože se zajímám o umění, oceňuji volbu navštívených památek, stejně tak se mi líbil i pestrý gurmánský program – zvolené menu přesně odpovídalo různým stylům restaurací od lidové po špičkovou. Japonská kuchyně jako nedílná součást japonské kultury nemohla být během tak krátké doby přestavena lépe. Zažila a viděla jsem to, co jsem dříve znala jen z knížek. Současně nelze neocenit výkon průvodkyně – slečny Jany Červené. Měla v Japonsku neobyčejně těžkou práci. Musela zvládat dosti velkou skupinu a dělat současně průvodce, organizátora, tlumočníka i osobního pomocníka většině účastníků. Přes to všechno svou práci slečna Červená odváděla naprosto poctivě a neuvěřitelně trpělivě a za to ji patří velký dík.

Vladimír Hušek, Brno, 13.5.2016

Zdravím a musím vám sdělit, že jsem již procestoval kus světa jak soukromě, tak i s cestovkami, ale tentokrát to byl nezapomenutelný zážitek. Bezvadný průvodce s velkými znalostmi, a co bylo nejlepší, že organizace neměla chybu. Každému doporučím tento zájezd s doprovodem Davida Hochmana. Jemu děkujeme za nezapomenutelné zážitky.

Nora S. a Eva H., Bratislava, 12.5.2016

Zúčastnili sme sa s priatelkou Vášho zájazdu. Zájazd bol perfektný, vrátili sme sa nadšené. Japonsko je úžasne zaujímavá a krásna krajina, navyše aj bezpečná a čistá. Náš sprievodca pán David Hochman bol skvelý, ústretový, hneď bolo vidno, že je Japonsko jeho druhý domov a že tú krajinu nielen pozná, ale aj miluje. Zájazd bol velmi dobre zorganizovaný, hlavne bolo dobré, že sme sa nemuseli každý deň dva presúvať do iného mesta s batožinou, ale že sme sa presúvali výborne organizovanou a rýchlou verejnou dopravou. To si na druhej strane ale vyžadovalo trochu väčšie nasadenie od nás účastnikov, kedže sme boli celý deň na nohách. Taktiež oceňujeme, že všetky poplatky, vstupy a cestovné bolo v cene a nemuseli sme si nikde žiadne lístky sami kupovať. Ešte raz ďakujeme, prajeme nám aj vám len samé krásné a vydarené zajazdy a spokojných klientov.

Vladimír Váca, Železná Ruda, 11.5.2016

Dobrý den, vážený pane řediteli. Dobrý den, vážení. Nechtěl jsem psát hned po návratu, kdy ještě byly všechny emoce naprosto živé. Ale i teď, dva týdny po příjezdu domů, přetrvává velice příjemný pocit a krásné vzpomínky na zájezd „JAPONSKO – ZEMĚ SAMURAJŮ“. V mnoha směrech bylo mé očekávání překonáno a podobně se vyjadřovali i ostatní účastníci tohoto poznávacího zájezdu. Organizace klapala jako dobře namazané mlýnské kolo a průvodce nám během pobytu nejen zprostředkoval mnoho ze svých obrovských znalostí, ale asi nás i naučil mít Japonsko a Japonce rádi. Průvodce DAVID HOCHMAN je špička a klidně bych jej přirovnal k diamantu, který klenot (zájezd) zvedá ještě o dvě úrovně výše. A pokud pojedu kamkoli do Asie a destinace bude ve Vaší nabídce, nemusím se dívat do nabídky jiných CK...

Vilma Gregorová, Praha 5, 11.5.2016

Vážení, chtěla jsem Vám napsat, že jsem byla maximálně spokojená s průběhem zájezdu (Japonsko – země samurajů) a hlavně bych chtěla zdůraznit profesionální a nad očekávání lidský a empatický přístup průvodce pana Hochmana. Mám toho hodně naježděno, ale od něho by se mohli ostatní učit. Děkuji, tento zájezd patří určitě i díky němu k těm nejlepším, co jsem dosud absolvovala. Určitě se příště při hledání lokality budu v první řadě dívat na Vaše nabídky...

Hana a Vláďa Fraňkovi, Praha, 2.5.2016

Vážená cestovní kanceláři, několikrát jsme využili vaši společnost pro cestování do východních destinací. Důvodem byl právě servis vašich průvodců na velmi vysoké úrovni. Opakovaně jsme hodnotili služby průvodců jako bezkonkurenční s porovnáním jiných cestovních kanceláří. Denis Birjukov nás však překvapil ve všech směrech. Nejen ochota jemu vlastní, ale i znalost místních poměrů přispěla k naprosté pohodě po celou dobu náročné cesty. Všichni zúčastnění jsme s úžasem obdivovali, jak bez jakéhokoli zaváhání přesně plánoval všechny spoje bez zbytečných prostojů a nervozity. Přestože měl velkou zodpovědnost, svým klidem, znalostmi a vstřícností přispěl k pohodě a úžasnému prožitku této vzdálené země. Touto cestou posíláme Denisovi velké Díky.

MUDr. Ivo Beránek, Lanškroun, 22.4.2016

Účastnili jsme se s manželkou Vašeho zájezdu Japonsko – země samurajů. Celkový dojem – výborný. Vaše péče po celý zájezd byla velmi dobrá. Sakury jsme právě stihli, všude nádherně kvetly a těžko se jich nabažit. Parky byly nádherné a japonské zahrady se mi moc líbily. Chrámy byly překrásné. Atmosféra bezvadná. Jízdy rychlovlaky byly paráda, absolutní tichost, čistota, komfort a přesnost na minutu. Doprava vlaky a metrem v Japonsku je výborná. Moc a moc děkuji našemu průvodci panu Birjukovovi, který se výborně domluvil japonsky, což bylo mnohokrát potřeba. Vůbec celou jeho práci musím pochválit. Byl profesionální, skromný, přesný a měl vše perfektně připravené. Hotely – velmi dobré. Stravování – snídaně byly všude a v dostatečném výběru. Takže shrnuto – zájezd vynikající. Průvodce Birjukov – vynikající. Památky a záhrady – nádherné. Hotely se snídaní – velmi dobré. Doprava místními vlaky – výborná. Doprava letadly Turkish Airlines – velmi dobrá. Čekání na letištích – akorát. Nádherná příroda. Absolutní čistota a bezpečnost. Japonci jsou velmi milí, vstřícní, rádi pomohou, usměvaví. Zájezd se nám moc a moc líbil a už teď máme od vás koupený další zájezd... Děkujeme vám.

KJK, Praha, 20.4.2016

Zájezd byl vynikající jak po obsahové, tak po organizační stránce. Poděkujte, prosím, všem, kteří zájezd připravili a realizovali... Mimo jiné jsme ocenili i to, že jsme se mohli, i když ve velmi malé míře dané délkou pobytu, účastnit běžného života Japonců – jak se chovají ve vlaku, metru, na ulici, v hotelu, mezi sebou a k cizincům. Samostatně nakupovat předměty běžné denní potřeby, pozorovat chování prodávajících, prostě žít denní život. Vidět, jak a co se nechá ve stísněných prostorách velkých měst postavit – nádraží, dopravní cesty, obytné i veřejné budovy – a jak toto vše uvést do živého kontaktu s památkami na minulost a současnost Japonska. A také pozorovat, jak má vypadat správný průvodce, který hlavní nápor naší zvědavosti zvládal s bravurou a klidem – náš průvodce Denis.

Vašinovi, Brno, 19.4.2016

Právě jsme se – plní dojmů a zážitků – vrátili ze zájezdu „Japonsko – země samurajů“ a rádi bychom se s Vámi o ně podělili: Zájezd se nám velice líbil. Byl vhodně sestavený, viděli jsme spoustu přírodních krás, zahrad i chrámů, poznali jsme alespoň částečně život běžných Japonců. Jezdili jsme všemi druhy veřejných dopravních prostředků. Zájezd byl sice náročný na pěší chůzi, denně jsme nachodili dost kilometrů, ale dalo se to zvládnout. Rádi bychom vyzdvihli perfektní vedení zájezdu průvodcem Denisem Birjukovem, díky němuž zájezd fungoval bez jediného organizačního problému jako perfektní švýcarské hodinky. A to jsme ještě nezmínili jeho vynikající znalosti japonštiny, japonských dějin i náboženství. Díky němu byl tento zájezd velmi úspěšný a lze jen blahopřát vedení CK China Tours, že dokáže najít a udržet si tak vynikající spolupracovníky.

Klientka si nepřála být jmenována, 1.3.2016

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat a pochválit zájezd, který vedl pan Luboš Vacek. Zájezd byl opravdu moc pěkný a pestrý, znalosti a chování průvodce byly úžasné. Vždy se perfektně o vše postaral a pomohl ve všech situacích. Již jsem cestovala s mnoha CK a musím říct, že vaši musím zařadit mezi opravdu dobré. Budu doporučovat.

Eva P., Nové Město na Moravě, 5.10.2015

Nejprve pochvala pro kancelář – to, jak poradí, je hodně důležité při rozhodování. Druhá pochvala patří průvodci Denisovi. Nevím, jak cestovka průvodce vybírá, ale Denise Birjukova si ponechejte. Jet do Japonska bez znalosti řeči, místní kultury a zvyklostí je skoro nemožné. A k tomu ještě jeho odborný výklad a pak také bezchybná logistika přesunů. Musím říci, že program byl naplánován tak, že jsem se ani chvíli nenudila. A viděli jsem toho opravdu hodně moc. Na tom jsem se shodli všichni. Myslím, že to Denis s námi třinácti "hodně dospělými" neměl jednoduché, zvláště když nás olíznul tajfun a občas někdo zazlobil. Zvládnul to na jedničku, a to ještě s tím svým odzbrojujícím úsměvem po celou dobu cesty. A tak mohu jenom chválit...

Jana Nová, Ivan Sláčal, Liberec, 1.9.2015

I přesto, že je to již několik dní, co jsme se vrátili ze zájezdu Borneo a Jáva, bychom Vám rádi, jakožto garantovi zájezdu, poděkovali za úžasnou dovolenou, kterou jsme s vaší cestovní kanceláří mohli prožít. Díky bohatému programu, organizaci a zejména díky profesionalitě a veškeré péči průvodce Honzy Plíhala jsme zažili nezapomenutelnou dovolenou „se vším všudy“. Honzův medailonek na vašich webových stránkách prozradil, že je s námi na Borneu poprvé, ale realita byla úplně jiná - měli jsme pocit, že na Borneo jezdí každý rok... Také bych ráda vyzdvihla malajsijskou cestovní kancelář - bylo až neuvěřitelné, kolik zážitků byli schopni přichystat… a že to vždy s naší skupinou neměli jednoduché. Díky také za veškerý „admin servis“ - se všemi zaměstnanci, se kterými jsme byli v kontaktu, počínaje smlouvou a konče servisem poskytnutých informací, jsme byli velice spokojeni. Přejeme vaší cestovní kanceláři vše dobré a věříme, že budeme mít opět příležitost poznávat svět s vámi!

Mgr. Helena Belatková, Jihlava, 30.8.2015

Opět Vám musím poděkovat - tentokrát za úžasný zájezd na Borneo (a Jávu, kterou jsem již s vaší CK procestovala před dvěma roky, a také byla nádherná - průvodce nám tenkrát dělal suprový Lubomír Vacek). Opět plno zážitků... Ať už to byly návštěvy NP, šnorchlování, hlavně na Sipadanu, výstup na druhou nejvyšší horu Malajsie - Trus Madi, kde jsem si opravdu užila trek džunglí asi se vším všudy, odpočinek v termálních lázních, lávky v korunách stromů, pozorování různých zvířat v přírodě, orangutani, nádherní kahau nosatí, safari na řece, život v džungli, rafflésie, vesnice na kůlech, jídlo, lidé, prostě nádhera. Vedle těchto krás si však člověk musí uvědomit i tu druhou stranu mince - neskutečné ničení přírody. Snad se tento trend, zvláště zde na Borneu, zastaví a lidé si uvědomí, co pro ně příroda vlastně znamená. Velké poděkování patří i našemu bezvadnému průvodci Honzovi Plíhalovi. Takže ještě jednou - moc velké díky. A určitě - příště zase s CK CHINA TOURS...

Bronislava W., Olomouc, 1.8.2015

Chválím organizaci zájezdu Japonsko – země samurajů, bylo to fajn, a v poměru cena–služby–poznání je určitě vhodnější jet s cestovní kanceláří, než se vydat jen tak s batohem, jak jsem to původně měla v plánu…

Sylvie Mikulášková, Praha, 17.7.2015

Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za individuální řešení v realizaci zájezdu v tak malém počtu účastníků. Velmi si vážím, že dokážete klientům vyjít vstříc, pokud to jen trochu jde, proto i s Vámi jezdím, tímto se odlišujete od konkurence. Samotný zájezd byl moc fajn, i když přejezdy a velkou procestovanou vzdáleností poměrně náročný. Hodně jsme viděli a vzpomínky zůstanou, stálo to rozhodně za to. Zpáteční cesta se nám kvůli rozmarům přírody trochu protáhla, ale bylo fajn spojit Malajsii a Indonésii ještě s prohlídkou Dubaje. Právě kvůli tomuto zdlouhavému cestování zpět se muselo zaimprovizovat i v cestě z Lomboku na Bali, kde jsme strávili oproti původně plánovanému další noc, a potom se pokračovalo návaznými lety přes Dubaj a Miláno do Prahy. Děkuji, že jste se o nás postarali. Ráda bych mimo jiné pochválila šikovného průvodce Pavla Bártíka, který chválu sice nemá rád, ale plně si ji zaslouží – s nastalou situací si poradil naprosto skvěle a zařídil vše potřebné. Po celou naši skoro třítýdenní cestu byl k "dámskému a převážně seniornímu obsazení" velmi vstřícný, trpělivý, ochotný a díky svým rozsáhlým znalostem téměř v jakémkoliv oboru schopen zodpovědět i tu nejvšetečnější otázku. A ne každý by byl ochoten strávit v Indonésii další týdny čekáním na další návazný zájezd. Moc ho chválím, máte opravdu skvělé průvodce!

H. Bučková, Brno, 27.6.2014

Vracím se ke květnovému zájezdu do Japonska od 11. do 27. 5. 2014. Prováděli jsme písemné vyhodnocení, to však nemohlo vystihnout pocity účastníků a naši všestrannou spokojenost. Obsah zájezdu, jeho naplnění, výhodné a dobré ubytování vždy blízko centra, promyšlená doprava a její návaznosti, abychom stihli prohlídky památek, byly úctyhodné. Bezesporu vrcholem byla práce pana Mgr. Hochmana a spoluúčast Mgr. Pospíšila. Dost jsem toho už na cestách zažila, ale s takovou informovaností, znalostmi, perfektním výkladem, trpělivostí s námi, ochotou vyhovět a pomoci jsem se nesetkala. Mimořádnou výhodou byla vedle perfektní znalosti jazyka i znalost místních zvyklostí. Dovolte, abych Vám nejen za sebe poděkovala.

Petr K., Liberec, 4.5.2009

Zdravím Vaši CK, nedávnou jsem se vrátil ze zájezdu Japonsko – země samurajů. Chtěl bych tímto poděkovat průvodci Pavlu Jurečkovi, který se o nás po celou dobu zájezdu velmi dobře staral a v rámci možností zajišťoval i další náležitosti, které se netýkaly konkrétní cesty (např. zjistil, kdy jsou muzea otevřená, jak se tam dopravit, co bychom měli navštívit, atd.). Celý zájezd proběhl bez větších komplikací, a to právě díky průvodci - perfektní znalost japonštiny. Nebudu se déle rozepisovat, ale pokud budete s ním v kontaktu, tak mu vyřiďte moje dodatečné poděkování.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů