Vyhledat zájezd na mapě

Již druhou dekádu putuje po České republice každý rok inovovaná výstava jedinečných fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Loňský 16. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října v Liberci a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií a itinerář pro 17. ročník projektu v roce 2019...

Kdy a kam za inspirací v roce 2019?

Sedmnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájil své letošní putování po České republice 3. dubnav Praze. Výstava během roku postupně zastavuje v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Kutné Hoře, v létě bude ke shlédnutí v Lázních Teplice, na trase je i Třeboň a tradiční májová Telč.

Poznej světové dědictví UNESCO v Kutné Hoře otevřeníKromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaným na výstavách. Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2019) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Záštitu nad výstavou Poznej světové dědictví UNESCO má Česká komise pro UNESCO.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

O prázdninách hostí výstavu Lázně Teplice a v srpnu i Brno...

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO se z Kutné Hory na léto stěhuje do lázní Teplice a do Brna. Od 1. července do 28. srpna ve vstupních prostorách teplického Domu kultury (Mírové náměstí 2950) si mohou návštěvníci  prohlédnout fotografie jedinečných míst světového dědictví Švýcarska, Slovenska, rakouského Salcburku a řady vybraných zemí z Asie.

Kolekce fotografií unikátní švýcarské Rhétské dráhy doplněná o památky UNESCO Slovenska a vybrané památky několika asijských zemí je pro zájemce připravena od 1. srpna do 1. září také v Galerii Celnice vily Löw-Beer v Brně (Drobného 22).

Na obou místech budou jako vždy k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma.

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů