Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Již druhou dekádu putuje po České republice fotovýstava jedinečných světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Jubilejní 15. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října 2017 v Českém Krumlově a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií pro 16. ročník projektu v roce 2018...

 

Kdy a kam za inspirací v roce 2018?

Již šestnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájil své letošní putování po České republice 4. dubna v Praze. Výstava se pak během roku postupně zastaví v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Liberci, v létě bude ke shlédnutí na státním hradě Bouzov, na trase je i Mladá Boleslav, Třeboň, Telč a Třebíč.

Kromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaných na výstavách.

Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2018) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Už teď jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

 

První zastávka výstavy je v dubnu v Praze na dvou místech...

Výstavu můžete od 4. dubna navštívit v Praze na dvou místech. V Městské knihovně na Mariánském náměstí 1, kde je k vidění nová kolekce fotografií skvostů Číny a řady zemí jihovýchodní Asie a také fotografie rakouského Salcburku a unikáty Švýcarska. V Galerii Slovenského institutu na Náměstí Republiky 3 pak se lze seznámit se slovenskými unikáty.  

Zahájení celoročního projektu se uskutečnilo 4. dubna v rámci tiskové konference ve Slovenském institutu. Fotovýstava potrvá v Praze do 25. dubna. Návštěvní čas v Městské knihovně je v Po 13–20, Út–Pá 13–20 a So 13–18 hod., ve Slovenském institutu je to Po–Pá 12–18 hod., vstup na výstavu je vždy volný.

Na výstavě v Městské knihovně jsou k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma. Záštitu nad výstavou má Česká komise pro UNESCO.

UNESCO

Fotogalerie k článku
Související články

Křesťanství v Indii a na Šrí Lance

Křesťanství se údajně objevilo v Indii již krátce po svém vzniku – r. 52 se prý v dnešní Kérale objevil svatý Tomáš a o dvacet let později byl umučen v Madrásu. Na jeho památku zde byla postavena bazilika Sv. Tomáše. První skutečné doklady o přítomnosti křesťanů jsou z 6. století, kdy se opět na jihu usídlili syrští křesťané. Významnou stopu zanechal v Indii František Xaverský – od r. 1552 působil v Góe a zaměřoval se především na obyvatele ze skupiny „nedotýkatelných“. Na lidi z „okraje společnosti“ se zaměřili i Britové a zaznamenali velké úspěchy při misiích na SV, kde se na víru obraceli původní obyvatelé z domorodých kmenů – hlavně ve státech Mizóram, Nágsko a Méhgálaj. Kromě těchto oblastí je křesťanství silně zastoupeno v Góe, Kérale a Tamilnádu. Na Šrí Lance se podle křesťanské tradice poprvé objevuje křesťanství s apoštolem Tomášem, který přišel na ostrov z jižní Indie. V průběhu jeho působení a v následujících stoletích se na pobřeží díky připluvším obchodníkům vytvářely malé komunity křesťanů. Až s příchodem portugalských misionářů v prvních letech 16. století dochází na ostrově k masivním konverzím k římskokatolické církvi převážně z řad Karavů a nízkých kast. Poté, co Holanďané v 17. století převzali kontrolu nad ostrovem, zakládají zde Holandskou reformní církev. O sto padesát let později se k ní hlásí až 21 % šrílanské populace. S ochabováním koloniální vlády dochází postupně k poklesu počtu věřících až na současných necelých 7 %.

Celý článek

Zajímavé zájezdy

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů