Vyhledat zájezd na mapě

Již druhou dekádu putuje po České republice každý rok inovovaná výstava jedinečných fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Loňský 16. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října v Liberci a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií a itinerář pro 17. ročník projektu v roce 2019... 

Kdy a kam za inspirací v roce 2019?

Sedmnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájil své letošní putování po České republice 3. dubnav Praze. Výstava během roku postupně zastavuje v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Kutné Hoře, v létě bude ke shlédnutí v Lázních Teplice, na trase je i Třeboň a tradiční májová Telč.

Poznej světové dědictví UNESCO v Kutné Hoře otevřeníKromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaným na výstavách. Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2019) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Záštitu nad výstavou Poznej světové dědictví UNESCO má Česká komise pro UNESCO.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

Červnová zastávka výstavy je v Kutné Hoře na dvou místech...

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO se už na květen přestěhovala do Kutné Hory, konkrétně do Divadelní minigalerie „Setkání u Tyla“ v Městském Tylově divadle, Masarykova 128. Zde si mohou návštěvníci na fotografiích prohlédnout skvosty zemí Asie, Slovenska, Švýcarska a rakouského Salcburku až do 27. června. Součástí výstavy v Kutné Hoře je soutěž Jak znáte slovenské památky UNESCO o pobyt na Slovensku a další zajímavé ceny (slosování proběhne 26. června v 18 hod. na přednášce Ing. Kláry Badinkové Slovensko jak ho neznáte).

Druhá část výstavy podrobně představuje Švýcarsko a bude od 1. června ke shlédnutí v Centru UNESCO, jímž je Dům Mikoláše Dačického na Komenského náměstí 41. Dačického dům je nové Vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO pro střední Evropu, zřízené s pomocí Evropské unie (www.dacickehodum.cz). Zde také od 1. do 8. června proběhne festival UNESCOvěnovaný Švýcarsku. Pro dospělé i děti je připraven bohatý program – výstava fotografií švýcarských unikátů, přednášky a filmy o životě a cestování ve Švýcarsku, workshopy jak se fotografují a jak se staví památky, znalostní soutěž o jízdenky na „unescovou“ trať Rhétské dráhy a další.  

Na všech výstavních místech budou k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma.

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů