Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Již druhou dekádu putuje po České republice každý rok inovovaná výstava jedinečných fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Loňský 16. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října v Liberci a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií a itinerář pro 17. ročník projektu v roce 2019... 

Kdy a kam za inspirací v roce 2019?

Sedmnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájí své letošní putování po České republice 3. dubna v Praze. Výstava se pak během roku postupně zastaví v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Kutné Hoře, v létě bude ke shlédnutí v Lázních Teplice, na trase je i Třeboň a tradiční májová Telč.

Poznej světové dědictví UNESCO v Kutné Hoře otevřeníKromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaným na výstavách. Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2019) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Už teď jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Záštitu nad výstavou Poznej světové dědictví UNESCO má Česká komise pro UNESCO.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

První zastávka výstavy je v dubnu v Praze na třech místech...

Výstavu můžete od 1. dubna navštívit v Praze na třech místech. V Paláci Langhans (Centrum Člověk v tísni) ve Vodičkově ulici 37 se představí na fotografiích švýcarská Rhb Albula–Bernina, památky Asie, ale také památky UNESCO v ohrožení autorky Lenky Klicperové. V Městské knihovně na Mariánském náměstí 1 budou k vidění z Asie fotografie z Indie, Šrí Lanky, Japonska, Malajsie a Filipín, ale také z Evropy, konkrétně rakouského Salcburku a unikáty Švýcarska. V Galerii Slovenského institutu na Náměstí Republiky 3 se bude možné seznámit se slovenským dědictvím UNESCO.  

Zahájení celoročního projektu se oficiálně uskuteční 3. dubna v kavárně Centra Člověk v tísni v Paláci Langhans. Fotovýstava pak v Praze na všech místech potrvá do 27. dubna, poté se přestěhuje do Telče a do Kutné Hory. Návštěvní časy v Centru Člověka v tísni jsou v Po–So 10–20 hod., v Městské knihovně je to v Po 13–20, Út–Pá 13–20 a So 13–19 hod., ve Slovenském institutu Po–Pá 13–18 hod., vstup na výstavy je vždy volný.

Na všech výstavních místech budou k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma.

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů