Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Již druhou dekádu putuje po České republice fotovýstava jedinečných světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Jubilejní 15. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října 2017 v Českém Krumlově a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií pro 16. ročník projektu v roce 2018...

 

Kdy a kam za inspirací v roce 2018?

Již šestnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájil své letošní putování po České republice 4. dubna v Praze. Výstava se pak během roku postupně zastaví v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Liberci, v létě bude ke shlédnutí na státním hradě Bouzov, na trase je i Mladá Boleslav, Třeboň, Telč a Třebíč.

Kromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaných na výstavách.

Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2018) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Už teď jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

 

První zastávka výstavy je v dubnu v Praze na dvou místech...

Výstavu můžete od 4. dubna navštívit v Praze na dvou místech. V Městské knihovně na Mariánském náměstí 1, kde je k vidění nová kolekce fotografií skvostů Číny a řady zemí jihovýchodní Asie a také fotografie rakouského Salcburku a unikáty Švýcarska. V Galerii Slovenského institutu na Náměstí Republiky 3 pak se lze seznámit se slovenskými unikáty.  

Zahájení celoročního projektu se uskutečnilo 4. dubna v rámci tiskové konference ve Slovenském institutu. Fotovýstava potrvá v Praze do 25. dubna. Návštěvní čas v Městské knihovně je v Po 13–20, Út–Pá 13–20 a So 13–18 hod., ve Slovenském institutu je to Po–Pá 12–18 hod., vstup na výstavu je vždy volný.

Na výstavě v Městské knihovně jsou k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma. Záštitu nad výstavou má Česká komise pro UNESCO.

UNESCO

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů