Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Již druhou dekádu putuje po České republice fotovýstava jedinečných světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Čtrnáctý ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně 31. října 2016 v Liberci svou celoroční prezentaci a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií pro jubilejní 15. ročník projektu...

Na co se můžete těšit v roce 2017?

Jubilejní 15. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO, s novou kolekcí fotografií, byl zahájen 4. dubna v galerii Městské knihovny v Mostě. Výstava se pak během roku postupně zastaví v řadě míst, mimo jiné v Praze, Brně, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, v létě na zámku v Mníšku pod Brdy, na trase je i Plzeň a Třebíč.

Kromě nových fotografií se mohou návštěvníci těšit na komentované prohlídky, hudební program zaměřený na významné výročí Salcburku, znalostní soutěž o atraktivní ceny, přednášky, prezentaci památek UNESCO ve spolupráci s Českým rozhlasem a řadou časopisů a další překvapení.

Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2017) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Už teď jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

UNESCO

První zastávka výstavy je v dubnu v Mostě...

Vernisáž první letošní zastávky výstavy se uskutečnila v rámci kulturního odpoledne spolu s otevřením výstavy Kamila Lhotáka dne 4. dubna 2017 v 17 hodin v Městské knihovně Most, Moskevská 12. Fotovýstava je návštěvníkům přístupná v otevírací době knihovny (po, út, čt, pá 10–18 hod. a so 9–12 hod.) až do 30. dubna.

Na výstavě jsou k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma. Záštitu nad výstavou má Česká komise pro UNESCO.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě (ke stažení v .ppt)

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů