Vyhledat zájezd na mapě

Již druhou dekádu putuje po České republice každý rok inovovaná výstava jedinečných fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové. Loňský 16. ročník výstav Poznej světové dědictví UNESCO završil úspěšně svou celoroční prezentaci 31. října v Liberci a hned nato začal tvůrčí tým chystat novou kolekci fotografií a itinerář pro 17. ročník projektu v roce 2019...

Kdy a kam za inspirací v roce 2019?

Sedmnáctý ročník výstav fotografií světových památek a přírodních celků chráněných UNESCO zahájil své letošní putování po České republice 3. dubnav Praze. Výstava během roku postupně zastavuje v řadě míst, mimo jiné v Plzni, Brně, Kutné Hoře, v létě bude ke shlédnutí v Lázních Teplice, na trase je i Třeboň a tradiční májová Telč.

Poznej světové dědictví UNESCO v Kutné Hoře otevřeníKromě fotografií světoznámých míst se mohou návštěvníci těšit na doprovodné akce a zdarma rozdávané tištěné materiály k místům prezentovaným na výstavách. Kompletní informace o výstavě (včetně postupně aktualizovaného harmonogramu jejího putování v roce 2019) lze najít v tomto článku, nebo přímo na stránkách projektu. Jste srdečně zváni na všechny akce zdarma.

Záštitu nad výstavou Poznej světové dědictví UNESCO má Česká komise pro UNESCO.

Fotoprezentace z výstavy UNESCO v Mostě v roce 2017 (ke stažení v .ppt)

Poslední letošní zastávkou výstavy je Plzeň a Třeboň...

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO je ve finále – posledními štacemi 17. ročníku výstavy jsou Plzeň a Třeboň. Do 31. října ve vstupních prostorách plzeňského ČEZu (Guldenerova 19, budova A) si mohou návštěvníci  prohlédnout fotografie jedinečných míst světového dědictví Slovenska, rakouského Salcburku, Švýcarska včetně unikátní Rhétské dráhy a řady zemí jihovýchodní Asie.

Krásy historického rakouského města Salcburku, které je díky své unikátnosti již více než třicet let součástí světového dědictví UNESCO, si lze na fotografiích připomenout do 28. října v Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí v Třeboni.

Na obou místech budou jako vždy k dispozici katalogy China Tours s bohatým výběrem zájezdů nejen za památkami UNESCO, ale i do jiných zajímavých koutů světa, a také mnoho informačních brožur, map a časopisů o místech na vystavených fotografiích, vše zdarma

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů