Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(stát Góa)

Nachází se 8 km od Paňdžimu. Založil ji Alfonso de Alberquerque r. 1510. Když Portugalci vstoupili na indickou půdu, bylo město Góa prosperujícím městem bidžápurského sultanátu a druhým hlavním městem Adilšáhů, dynastie, která bidžápurskému sultanátu vládla. Z těchto dob se dochoval pouze fragment vstupní brány do paláce. Vše ostatní pochází z portugalské doby, během níž město vzkvétalo. Úpadek města souvisel s činností inkvizice a s epidemií r. 1635, které podlehla velká část populace. R. 1843 bylo hlavní správní portugalské centrum přemístěno do Paňdžimu. Dnes je Old Goa pouze malou vesnicí.

Kostel Sv. Františka z Assisi

Je jednou z nejzajímavějších staveb ve Staré Góe. Je vyzdoben pozlacenými dřevořezbami a nástěnnými malbami, které zobrazují scény ze života sv. Františka z Assisi. Kostel byl postaven františkánským řádem r. 1517, současný kostel se datuje do doby pozdější, do r. 1661.

Bazilika Bom Jesus

Jsou v ní uloženy ostatky sv. Františka Xaverského; je tudíž důležitým poutním místem pro katolíky. Interiér kostela upoutává svou jednoduchostí. Stavba kostela byla započata r. 1594 a dokončena r. 1605.

Katedrála Sé

Je největší stavbou v Góe a je impozantní i přesto, že její jedna věž spadla r. 1776 – poté, co do ní uhodil blesk. Ve zbývající věži je největší zvon v Góe, tzv. „Zlatý zvon“, nazývaný tak pro svůj jasný hlas. Začátek její stavby se datuje do r. 1562 a byla dokončena r. 1619. Byla postavena v portugalském gotickém stylu pro členy dominikánského řádu. Hlavní oltář je zasvěcen sv. Kateřině z Alexandrie a staré malby na něm znázorňují scény z jejího života a mučednické smrti.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů