Vyhledat zájezd na mapě

(stát Góa)

Nachází se 8 km od Paňdžimu. Založil ji Alfonso de Alberquerque r. 1510. Když Portugalci vstoupili na indickou půdu, bylo město Góa prosperujícím městem bidžápurského sultanátu a druhým hlavním městem Adilšáhů, dynastie, která bidžápurskému sultanátu vládla. Z těchto dob se dochoval pouze fragment vstupní brány do paláce. Vše ostatní pochází z portugalské doby, během níž město vzkvétalo. Úpadek města souvisel s činností inkvizice a s epidemií r. 1635, které podlehla velká část populace. R. 1843 bylo hlavní správní portugalské centrum přemístěno do Paňdžimu. Dnes je Old Goa pouze malou vesnicí.

Kostel Sv. Františka z Assisi

Je jednou z nejzajímavějších staveb ve Staré Góe. Je vyzdoben pozlacenými dřevořezbami a nástěnnými malbami, které zobrazují scény ze života sv. Františka z Assisi. Kostel byl postaven františkánským řádem r. 1517, současný kostel se datuje do doby pozdější, do r. 1661.

Bazilika Bom Jesus

Jsou v ní uloženy ostatky sv. Františka Xaverského; je tudíž důležitým poutním místem pro katolíky. Interiér kostela upoutává svou jednoduchostí. Stavba kostela byla započata r. 1594 a dokončena r. 1605.

Katedrála Sé

Je největší stavbou v Góe a je impozantní i přesto, že její jedna věž spadla r. 1776 – poté, co do ní uhodil blesk. Ve zbývající věži je největší zvon v Góe, tzv. „Zlatý zvon“, nazývaný tak pro svůj jasný hlas. Začátek její stavby se datuje do r. 1562 a byla dokončena r. 1619. Byla postavena v portugalském gotickém stylu pro členy dominikánského řádu. Hlavní oltář je zasvěcen sv. Kateřině z Alexandrie a staré malby na něm znázorňují scény z jejího života a mučednické smrti.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů