Vyhledat zájezd na mapě

(800 000 obyv., stát Kérala)

Významný přístav malabárského pobřeží, za vlády zamorinů zde vzkvétal obchod s kořením. Nedaleko odtud se v roce 1498 vylodil portugalský mořeplavec Vasco da Gama a zahájil tak novou etapu indických dějin. Dosud pojí toto město silné vazby k arabskému světu – velké procento místních obyvatel pracuje v zemích Středního východu.

Náměstí Manančíra

Náměstí vévodí stejnojmenná vodní nádrž z období vlády zamorinů, nad prostranstvím se tyčí běloskvoucí římskokatolický kostel.

Mešita Kuttičíra

Půvabná mešita z poloviny 14. stol. se čtyřstupňovou střechou, krásně vyřezávanými dřevěnými sloupy a modrou barvou je výborným příkladem tradiční kéralské architektury. Na začátku 16. stol. byla spálena Portugalci a vzápětí místními opět obnovena.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů