Vyhledat zájezd na mapě

(5 500 000 obyv., stát Karnátaka)

Hlavní město státu Karnátaka se v posledních letech stalo synonymem hospodářského růstu Indie. Je sídlem mnoha vysokých škol a nadnárodních společností zaměřených především na výpočetní technologie a odtud také má svoji přezdívku – indické Silicon Valley.

Historická role Bengalúru spočívala v jeho strategické poloze – město se střídavě ocitalo v rukou hinduistických či muslimských panovníků, aby nakonec r. 1799 skončilo jako jedno z prvních v britském područí.

Palác sultána Típú

Dvoupodlažní dřevěná stavba z konce 18. stol. leží na místě první citadely z r. 1537. Bývalé letní sídlo nejslavnějšího sultána státu Majsúr vyniká především zdobnými balkony se sloupy z týkového dřeva. Vevnitř je malé muzeum.

Botanické zahrady Lálbágh

V r. 1760 ji založil sultán Haidar Alí a výrazně ji rozšířil jeho syn Típú. Rozkládá se na ploše téměř 100 hektarů a kromě mnoha druhů tropických a subtropických rostlin se pyšní také nádherným skleníkem s litinovou konstrukcí.

Vidhán Sudha

Naproti centrálnímu Cubbonovu parku stojí majestátní budova z leštěné žuly – sídlo karnátacké státní správy a zároveň největší civilní stavba v celé Indii s dvacetimetrovou kupolí. Ukázka indo-saracénské architektury pochází z r. 1956.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů