Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(5 500 000 obyv., stát Karnátaka)

Hlavní město státu Karnátaka se v posledních letech stalo synonymem hospodářského růstu Indie. Je sídlem mnoha vysokých škol a nadnárodních společností zaměřených především na výpočetní technologie a odtud také má svoji přezdívku – indické Silicon Valley.

Historická role Bengalúru spočívala v jeho strategické poloze – město se střídavě ocitalo v rukou hinduistických či muslimských panovníků, aby nakonec r. 1799 skončilo jako jedno z prvních v britském područí.

Palác sultána Típú

Dvoupodlažní dřevěná stavba z konce 18. stol. leží na místě první citadely z r. 1537. Bývalé letní sídlo nejslavnějšího sultána státu Majsúr vyniká především zdobnými balkony se sloupy z týkového dřeva. Vevnitř je malé muzeum.

Botanické zahrady Lálbágh

V r. 1760 ji založil sultán Haidar Alí a výrazně ji rozšířil jeho syn Típú. Rozkládá se na ploše téměř 100 hektarů a kromě mnoha druhů tropických a subtropických rostlin se pyšní také nádherným skleníkem s litinovou konstrukcí.

Vidhán Sudha

Naproti centrálnímu Cubbonovu parku stojí majestátní budova z leštěné žuly – sídlo karnátacké státní správy a zároveň největší civilní stavba v celé Indii s dvacetimetrovou kupolí. Ukázka indo-saracénské architektury pochází z r. 1956.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů