Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Néwarské chrámy a paláce v Káthmándském údolí
 • Britské kluby a plantáže čaje v příjemném Dárdžilingu
 • Starý klášter Pemajangce a všudypřítomná Kančendženga
 • Muži v sukních a „Tygří hnízdo“ ukryté ve skalách

Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling, někdejšího letního sídla Britů. Právě zde prožil větší část svého života legendární šerpa Tenzing Norgay a právě ze zdejších plantáží putují do světa tisíce tun proslulého čaje Pekoe. V závěru putování navštívíme Bhútán – poslední buddhistické království a jednu z mála zemí světa, jež si uchovává díky své politice a nelehké dostupnosti neopakovatelnou kulturu. Ukáže nám své tajemné kláštery a starověké pevnosti, uchvátí svými lesy pokrytými údolími ve stínu Himálaje.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Káthmándú: přílet a první seznámení s hl. m. Nepálu a jeho starým centrem – náměstí Darbar s palácem žijící bohyně Kumárí a nespočtem chrámů.

3. den

Káthmándú – Nagarkót: celodenní okruh Káthmándským údolím – hinduistické centrum Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Svajambhunáth obklopená houfy opic; nocleh v Nagarkótu s výhledem na Himálaj.

4. den

Nagarkót – Bhaktapur – Káthmándú – Siliguri: přes nádherné bývalé hlavní město Bhaktapur , proslulé svými náměstími a vyřezávanými okny, zpět do Káthmándú; odlet do Bhadrapuru a dále přes hranici s Indií do Siliguri.

5. den

Siliguri – Dárdžiling: výjezd parním úzkorozchodným vláčkem z koloniálních dob do půvabného hájemství čaje a někdejšího letního britského sídla Dárdžilingu.

6. den

Dárdžiling: brzy ráno vyjížďka za svítáním na Tiger Hill, odkud se nabízejí výhledy na osmitisícovku Kančendžengu (stejnojmenný NP byl v r. 2016 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO);toulky městem –  Himálajské horolezecké muzeum a hrob Tenzinga Norgaye; gompy tibetských usedlíků i plantáže proslulých odrůd čaje Pekoe.

7. den

Dárdžiling – Pelling: odjezd do Sikkimu – vesnička Pelling usazená na horském hřbetu, jeden z nejstarších sikkimských buddhistických klášterů Pemajangce a opět dechberoucí výhledy na osmitisícovou Kančendžengu.

8. den

Pelling – Gangtók: přejezd malebnými údolími s úchvatnými výhledy do Gangtóku – hl. m. indického Sikkimu; večerní procházka starým centrem.

9. den

Gangtók: návštěva tibetské gompy Rumtek z 16. stol., orchidejová zahrada a Ústav tibetologie s bohatými sbírkami umění.

10. den

Gangtók – Džajgáon: celodenní přesun na hranice s Bhútánem.

11. den

Phuentšoling – Thimpu: stoupání krajem lesů, hor a údolí po první bhútánské silnici přes gompu Kharbandi – cestou zastávka u odvážného projektu vodní elektrárny Čhukha, jež zásobuje vodou celý Bhútán; v podvečer příjezd do hl. m.

12. den

Thimpu: národní zvíře takin a chrám Čangangkhang lhakhang, památný čorten, ženský klášter Dubthob s vyhlídkou na nejrozlehlejší bhútánskou pevnost Tašičho dzong, 51 m vysoký Buddha Dordenma; Zorig Chusum – 13 tradičních uměleckých řemesel, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a největší kniha na světě.

13. den

Thimpu – Paro: přejezd údolím Paro – pevnosti Rinpung (tzv. "kupa drahokamů”) a Drukgjel dzong (obě ze 17. stol.), Ta dzong – Národní muzeum (dříve strážní věž), Kjiču Lhakhang – jedna ze 108 posvátných himálajských svatyní ze 7. stol.

14. den

Paro: čorten Satsam; výstup k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug – „Tygří hnízdo“, sestup do údolí a piknik v jabloňovém sadu.

15. den

Paro – Dillí: dopoledne přelet do Dillí; odpoledne individuální volno nebo fakultativně prohlídka města.

16. den

Dillí – Praha: letecký návrat do ČR.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2720840128. 10. – 12. 11. 2024 (16 dní) 118 800 Kč 115 236 Kč   sleva 3 564 Kč
sleva za včasnost do 28. května 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 9 800 Kč
   indické vízum - 1 200 Kč
   bhútánské vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Káthmándú / Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Paro–Dillí
 • historický vláček
 • mikrobusy / auta / džípy
 • 9x hotel *** se snídaní
 • 5x hotel *** s plnou penzí (v Bhútánu)
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český průvodce
 • v Bhútánu navíc povinnný místní průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se na místě) 

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Zajímavost: Víte, co je bratrská polyandrie? V celé himálajské oblasti přetrvává tento model soužítí dvou pohlaví. Žena si bere skupinu bratrů, vdává se však povětšinou jen za jednoho – tradičně nejstaršího, který zastupuje všechny bratry (i nenarozené). Všichni mají stejné právo na sex, ale otcovství přiznává jen jeden. Pokud je žena neplodná, mohou si vzít jinou ženu, většinou její sestru.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů