Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Vyhlášená zahrada Kenrokuen a hrad Macumoto pod sněhem
 • Slavné olympijské Nagano a opice vyhřívající se v horkých pramenech
 • Sněhový festival v Sapporu a vynikající mořská kuchyně
 • Plavba mezi driftujícími ledy a pohled na tančící jeřáby

Japonsko je nádherné v každém ročním období. Něžné květy sakur je krášlí na jaře, pestré barvy květin v létě a zlatorudé listy stromů na podzim. Nyní vám nabízíme jedinečnou příležitost poznat i Japonsko bílé, tedy zimní, kdy zažijete křišťálově čistý vzduch, melancholickou ztichlou krajinu pod dokonale bílým sněhem a také zmrzlá jezera a moře. Na naší cestě navštívíme pyšné město řemesel Kanazawu s jednou z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen, která bude nyní v zimním hávu. Nevynecháme slavné olympijské Nagano, jeden z nekrásnějších japonských hradů Macumoto a vykoupeme se v horkých pramenech Jamanouči, které milují i místní divoké opice. Přejedeme nejnovější tratí šinkansenu na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó, kde nás čeká také kdysi olympijské Sapporo – přátelské velkoměsto plné skvělého jídla a pití – a jeho slavný Sněhový festival. Navštívíme romantické rybářské městečko Otaru, kde lze ochutnat možná nejlepší suši na světě. Proplujeme lodí mezi driftujícími ledy a v Širetoko, přírodní rezervaci UNESCO, se projdeme po zamrzlém moři a při troše štěstí vyfotíme i slavné „tančící“ jeřáby tančó v národním parku Akan.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet v podvečer; přejezd expresním vlakem do města a ubytování.

3. den

Tokio – Kanazawa: přejezd slavným expresem šinkansen do Kanazawy – jedna z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen při troše štěstí pod sněhem, zimní melancholická nálada v tradiční čtvrti gejš Higašičaja, tržiště Ómičó – jedno z nejzajímavějších v Japonsku.

4. den

Kanazawa – Širakawago: celodenní výlet – malebné historické vesnice Ogimači a Suganuma, které navštívíme ležící uprostřed nádherné přírody v údolí řeky Šógawa; střechy historických farmářských domů připomínají ruce sepnuté k modlitbě a odtud pochází i jméno této tradiční architektury – gaššó-zukuri.

5. den

Kanazawa – Nagano: ranní cesta šinkansenem do centra Japonských Alp, horského Nagana – nádherný chrám Zenkódži; zastavení u památníku Zimních olympijských her z r. 1998, na kterých slavilo naše hokejové mužstvo jeden ze svých největších úspěchů; muzeum umění Šinano.

6. den

Nagano – Jamanouči: celodenní výlet do oblasti Jamanouči, která je díky geotermální aktivitě bohatá na vřídla – návštěva Opičího parku, který proslavily divoké opice koupajících se v horkých pramenech; i my se necháme inspirovat a užijeme si koupel v jednom z mnoha místních tradičních onsenů.

7. den

Nagano – Macumoto: celodenní výlet do Macumota – původně dochovaný stejnojmenný hrad (přezdívaný Vraníhrad), proslavený černou tvrzí, snad cudně schovanou pod bílou sněhovou čepicí, procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači, muzeum slavných japonských dřevořezeb;  večerní návrat šinkansenem do Tokia.

8. den

Tokio – Hakodate: šinkansenem na severní japonský ostrov Hokkaidó – během čtyř hodin ujedeme téměř tisíc kilometrů a užijeme si proměnlivou scenérii severní polovinyo. Honšú; odpoledne procházka půvabným přístavním městem Hakodate – historická čtvrť Motomači, cihlové budovy přístavu se skvělými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody; vyjedeme lanovkou na horu Hakodate a pokocháme se výhledem na krásně osvětlené noční město.

9. den

Hakodate – Sapporo: přejezd pobřežní železnicí do hl. města nejsevernějšího japonského ostrova, kde každou zimu napadne v průměru pět metrů sněhu – procházka centrem města s historickou hodinovou věží, starou radnicí a zábavní čtvrtí Susukino, druhou největší v Japonsku; večer fakultativně místní jehněčí specialita na grilu zvaná „Čingischán“.

10. den

Sapporo – Otaru: celodenní výlet do malebného přístavního města s festivalem tzv. Cestičkových světýlek – historické centrum osvětlené malými světýlky, romantický vodní kanál, tradiční sklářská výroba; svěží mořský vzduch a možná nejlepší suši na světě

11. den

Sapporo – Abaširi: přesun letadlem a vlakem do rybářského města a jedinečný výlet malými "ledoborci" po Ochotském moři za ledovými krami, které jsou zdejší slavnou atrakcí – přímo z paluby lodi budeme moci sledovat nespočetné ledové bloky driftující od ústí Amuru k břehům Hokkaida. 

12. den

Abaširi – Kuširo – Širetoko: přejezd místním vlakem do NP Akan, kde při troše štěstí uvidíme – a fotografové vyfotí – slavné "tančící" jeřáby mandžuské (v Japonsku zvané tančó).

13. den

Širetoko: den v přírodní rezervaci chráněné UNESCO – krátké procházky parkem, zmrzlý vodopád Furepe, zamrzající moře a na závěr pro zahřátí koupel v místním horkém vřídle – onsenu.

14. den

Širetoko – Sapporo: dopoledne vlakem a letecký návrat do Sappora, kde navštívíme slavný sněhový festival Juki Macuri; večer volno na nákupy či posezení u sklenice vyhlášeného místního piva Sapporo v tomto uvolněném velkoměstě plném obchodů, skvělého jídla a zábavy.

15. den

Sapporo – Praha: rozloučení se Sapporem a večer či v noci odlet (přes Tokio či Ósaku) do Prahy; přílet domů 16. den.

INDIVIDUÁLNÍ PRODLOUŽENÍ – 2 varianty: (více informací v kanceláři)

1. varianta

V zimním duchu – v lyžařském středisku Niseko, které je zatím na západě známé jen relativně malému počtu gurmánských lyžařů a snowboardistů. Podle mnohých je tu nejlepší prašan na světě a naprosto spolehlivé sněhové podmínky, nepřekvapivě skvělé zázemí služeb vynikající jídlo, a jako bonus navíc večer pro zahřátí přírodní termální koupel. Kvalitní vybavení lze samozřejmě bez problému zapůjčit.

2. varianta

Na "jarním" ostrově Okinawa, které v tuto dobu nabízí odpočinek na pláži a koupání v moři pro lehce otužilé a především exotické mořské speciality. Pobyt lze zpetřit výlety – město Naha, skvělé okinawské akvárium, rybářský trh, zahrady Šikina, ruiny hradů Nakagusuku a Nakidžin a řada památek spojených s boji druhé světové války.

Kontaktujte naši prodejní kancelář – sestavíme a naceníme Vám prodloužení cesty dle Vašeho přání a preferencí.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2732451027. 1. – 11. 2. 2025 (16 dní) 109 800 Kč 105 408 Kč   sleva 4 392 Kč
sleva za včasnost do 27. července 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 12 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • český japonsky hovořící průvodce
 • letenka Praha–Tokio–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Sapporo–Abaširi a zpět + Sapporo–Tokio)
 • šinkanseny a příměstské vlaky
 • MHD / metro / taxi ve velkých městech
 • lanovky a trajekty
 • výlet malým ledoborcem
 • 13x hotel *** (v některých případech s vlastní horkou kopelý - onsenem) a 1x tradiční rjokan se spaním na futonech – vždy se snídaní
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu.
Poznámka:

Zájezd realizujeme v zimním období a je tedy velký předpoklad, že budou místa zmiňovaná v programu pod sněhem. Záleží však na aktuálních klimatických podmínkách, kolik se kde bude nacházet sněhu. Zejména v Kanazawě a Matsumoto. Nemůžeme také 100 % garantovat zamrzlé Ochotské moře a jízdu ledobrocem mezi krami. 

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–12 účastníků

Ubytování:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů