Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Kateřina Knaislová

Mgr. Kateřina Knaislová

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Japonštinu, angličtinu, španělštinu a v hlubinách mozkových bych ještě vylovila němčinu.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Japonsko.

Oblíbené asijské země a proč?
Nečekaně Japonsko, ale proč ani sama pořádně nevím. Něco mě tam táhne. Když jsem v Japonsku žila, mohla jsem se měsíce procházet ulicemi Tokia nebo stoupat na všechny ty kopce a hory okolo velkoměsta a pořád jsem neměla dost. Atmosféra všech japonských ostrovů je doslova magická.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Miluju asijskou přírodu, odlišnost od Evropy, chrámy a svatyně, architekturu, buddhistické umění – v případě Japonska navíc slavnosti macuri, horké prameny onsen… a taky japonštinu! Jsem vděčná pokaždé, když ji mohu použít.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
V Tokiu bych vás nasměrovala do Národního muzea, kde jsem strávila mnoho dní. Milovníkům přírody bych doporučila Beppu, městečko s přírodními horkými prameny. Nejlepší jsou samozřejmě ty, které se ukrývají v horách, jsou zdarma a koupete se v nich nazí spolu s místními – a to jak s muži, tak ženami dohromady!

Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Maguro-don, miska rýže s plátky syrového tuňáka. Lze najít téměř ve všech rybích restauracích. Z nudlových pokrmů zbožňuju tzv. hijaši oroši soba, studené pohankové nudle s vývarem a nastrouhanou ředkví. Mají v každé dobré „nudlárně“.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Jakýkoliv zážitek spojený se stopováním v Japonsku (pozitivní převažují), nebo když jsem na Štědrý den v horách potkala divoké prase, a to jsem se ani nepostila (taky pozitivní).

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů