Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. David Hochman, Ph.D.

Mgr. David Hochman, Ph.D.

absolvent japanologie a velký znalec Japonska, 20 let žije v Sapporu

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Angličtinu a japonštinu, samozřejmě: absolvoval jsem obor anglistika a japanistika na olomoucké univerzitě, v Japonsku už 20 let žiji a pracuji jako učitel odborné angličtiny, hlavně lékařské. Mluvím také německy a rusky.

Zájezdy do jakých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provádím zájezdy v Japonsku, přičemž většinu zájezdů do této nádherné země, které najdete v našem katalogu, jsem také sestavil a každý rok zajišťuji jejich zázemí: hotely, dopravu a další služby.

Oblíbené asijské země a proč?
Samozřejmě Japonsko, kam jsem původně přijel v roce 2003 na pár let studovat, a které mě natolik okouzlilo, že zde od té doby žiji. Mám také velmi rád Jižní Koreu, ale i Indie, Nepál a Tibet jsou krásné země, kam se vždy rád vracím.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Rozmanitost kultur, vůně, barvy a určitě jídlo. Asie je fascinující kontinent, kde je stále co objevovat. Mám rád dobrodružství a změnu, mám neustálou potřebu poznávat nové, objevovat a ochutnávat nepoznané, a tato má neposedná duše byla určitě i důvodem, že jsem nikde nevydržel dlouho žít: rodné Čechy, Amerika, Německo – a když už jsem byl smířený s tím, že tenhle trochu nomádský život bude nejspíš mým osudem, jsem našel Japonsko. A z Japonska je to do ostatní Asie už jen kousek.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Spíše než určité místo doporučím na cestách do Asie mít otevřené oči a srdce. Nejde ani tolik o to, kam přijedete a co tam uvidíte, ale zejména o atmosféru a zážitek z každé minuty cestování: od nacpaného nepálského autobusu se slepicí na klíně po šinkansen míjející v třistakilometrové rychlosti majestátní horu Fudži, od chaosu nacpaného korejského barbecue-bistra po tichou eleganci japonské suši restaurace, od betonu Hongkongu po sytě zelené svahy na ostrově Čedžu… Pokud ale přeci jen chcete nějaký určitější tip, zkuste se podívat na nádhernou přírodu severního japonského ostrova Hokkaidó.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Samozřejmě suši na Hokkaidó, jak tvrdí místní, a já souhlasím – nejlepší na světě. Potom tonkocu rámen, nudle v hustém vývaru z vepřových kostí, ty si dejte určitě ve Fukuoce. A pokud budete mít volný večer v Ósace, rezervujte si stůl v elegantním teppanjaki grilu Chayamachi a dejte si v úžasné atmosféře nebeský steak z kóbského hovězího. A abych nemluvil jen o japonském jídle (i když bych mohl ještě dlouho), tak doporučím třeba ještě skvělou korejskou polévku s celým mladým kuřetem samgjetang.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Tohle je opravdu těžká otázka, nevím, jak z té spousty zážitků vybrat jen jeden… ale snad asi noční koupání v moři na malém japonském ostrůvku Mijakodžima. Představte si perfektně teplé moře, půlnoc na nekonečné písečné pláži, kde kromě vás není ani noha, v dohledu není jediný hotel, a kromě srpku měsíce žádné světlo. Nad hlavou vám září diamantová záplava hvězd a v moři s každým pohybem na okamžik zasvítí tisíci světýlek vyrušený fosforeskující plankton – je to jako byste i vy sami plavali mezi hvězdami...

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů