Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Kateřina Francová

Mgr. Kateřina Francová

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Angličtinu a japonštinu.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provázím v Japonsku.

Oblíbená asijská země a proč?
Překvapivě Japonsko :-). Japonsko, jeho kultura, historie a společnost byly vždycky mým koníčkem, který se mi podařilo přeměnit v profesní zaměření. Japonsko je fascinující země, která mě i po letech studia dokáže překvapit a naučit něco nového na každém kroku.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Líbí se mi odlišná atmosféra, která nikde jinde ve světě není. Vracím se nejen za ní, ale i kvůli studiu jazyka, který mi (snad) pomáhá japonskou kulturu lépe pochopit. V neposlední řadě také za přáteli a učiteli, které v Japonsku mám.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Oblíbených míst je moc, především ta neturistická :-). Doporučit mohu chrám Kacuódži v horách na severu Ósaky, kde sedíte mezi stromy, posloucháte recitování súter a v dáli, skrz údolí, které tvoří dvě hory, vidíte panorama Ósaky. Pak Asuku, jedno z bývalých hlavních měst, pokud chcete utéci do přírody, nebo Ibusuki, kdysi rušné lázeňské středisko na jihu Kjúšú, kde se můžete doslova zahrabat. Mají tam totiž pískový onsen :-).

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Půlka avokáda, místo pecky kulička z nastrouhaného daikonu (japonská ředkev), která se přelije juzu ponzu (kyselá zálivka typu sójové omáčky smíchaná se šťávou z citrusu juzu). Nabídka se mění, ale doporučuji restauraci Mumokuteki v centru Kjóta.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Když při tradiční lukostřelbě na platformě obklopené bambusovým hájem mé kolegyni na šíp v už nataženém luku přistála vážka... A také východ slunce nad Fudži pozorovaný od jezera Tanuki o Vánocích :-).

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů