Vyhledat zájezd na mapě

Bc. Denisa Petrilaková, M.A.

Bc. Denisa  Petrilaková, M.A.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Japonsky jsem se začala učit na střední škole v Japonském centru. Po absolvování dvojoboru japonská a čínská filologie na Univerzitě Palackého a po ročním výměnném pobytu na Taiwanské univerzitě na katedře japonského jazyka vcelku ovládám japonštinu a čínštinu (standardní a taiwanskou). Ve studiu na Taiwanu pokračuji a občas zde pochytím slova z různých existujících i neexistujících jazyků. Každodenně používám angličtinu a čínštinu.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provázím v Japonsku, v zemi, která je mému srdci nejblíže.

Oblíbená/é asijská země a proč?
Na prvním místě je pro mě Japonsko, zejména kvůli jedinečné atmosféře chrámů, ochotným lidem, dech beroucí architektuře, smyslu pro detail, špičkovým technologiím a unikátní tradiční kultuře. Na druhém místě je Taiwan, kde se najde čínský základ s japonskými prvky a západními rysy. Jsou zde extrémně milí lidé a perfektní studijní prostředí. Okouzlil mě také Hongkong svou příjemnou moderní atmosférou. Jinak se mi moc líbilo i v Pekingu a v Indonésii.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
V Asii jsem jako doma. Vlastně tu teď i bydlím, takže je to můj domov. Určitým způsobem mě sem zavál život, a tak se mi zde zalíbilo, že tu ještě nějakou dobu zůstanu. V Asii je vše naprosto odlišné, a proto je vše tak zajímavé. Každý den je tu co objevovat, a to dělá život pestrým. Nejlepší je zapomenout vše, co znáte nebo víte, pak je možné otevřít mysl do té míry, že si budete všímat každého detailu, a nová místa se pak budou jevit v celé jejich kráse. Zpravidla cestuji bez jakéhokoli očekávání, a zpravidla mě pak všechna místa příjemně překvapí.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Japonsko: Pro nadšence bojových umění – japonské město Iga, známé svou historií spojenou s nindža klany. Pro nadšence náboženství – Chrám Sanjusangendo v Kjótu s tisíci sochami Buddhů. Pro všechny – RAKUspa lázně na jihu Tokia.
Taiwan: Centrum prapůvodních obyvatel na jihu Taiwanu, kde se dá zhlédnout nezapomenutelné tradiční představení. Raftování ve střední části Taiwanu – je to jedinečný zážitek uprostřed úchvatné přírody.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Za oblíbený pokrm považuji většinu japonské kuchyně, především pak suši, sašimi (plátky syrové ryby) a jiné mořské plody. Obzvláště dobrý je úhoř v japonské omáčce.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Je toho hodně, ale pokud bych musela vybrat jeden, tak by to byla první cesta do Japonska hned po maturitě. Z našetřených peněz jsem si koupila letenku a vydala se na cestu navštívit známé Japonky, které jsem o rok dříve provázela v Česku. Při přestupu v Moskvě mi zapomněli napsat, odkud odlétá druhé letadlo, tak jsem se dala do řeči s jednou neznámou Japonkou, co se zrovna vracela z umělecké výstavy v Praze. Tato Japonka mě po příletu vzala s sebou domů, pozvala mě na večeři a ještě mě zavedla na autobusovou zastávku v Šindžuku, odkud jsem měla odjíždět ke známým. Bylo to neuvěřitelné. Když se nad tím zpětně zamyslím, že je tam 200 různých východů, tak bych tu zastávku sama s mapkou nenašla. Poté jsem měsíc a půl bydlela postupně u pěti japonských rodin. Naskytla se mi tak příležitost proniknout do každodenního japonského života, poznat pohostinnost místních obyvatel a vůbec získat doživotní zájem o Japonsko. Tato cesta mi změnila život.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů