Vyhledat zájezd na mapě

Bc. Denisa Petrilaková, M.A.

Bc. Denisa  Petrilaková, M.A.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Japonsky jsem se začala učit na střední škole v Japonském centru. Po absolvování dvojoboru japonská a čínská filologie na Univerzitě Palackého a po ročním výměnném pobytu na Taiwanské univerzitě na katedře japonského jazyka vcelku ovládám japonštinu a čínštinu (standardní a taiwanskou). Ve studiu na Taiwanu pokračuji a občas zde pochytím slova z různých existujících i neexistujících jazyků. Každodenně používám angličtinu a čínštinu.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provázím v Japonsku, v zemi, která je mému srdci nejblíže.

Oblíbená/é asijská země a proč?
Na prvním místě je pro mě Japonsko, zejména kvůli jedinečné atmosféře chrámů, ochotným lidem, dech beroucí architektuře, smyslu pro detail, špičkovým technologiím a unikátní tradiční kultuře. Na druhém místě je Taiwan, kde se najde čínský základ s japonskými prvky a západními rysy. Jsou zde extrémně milí lidé a perfektní studijní prostředí. Okouzlil mě také Hongkong svou příjemnou moderní atmosférou. Jinak se mi moc líbilo i v Pekingu a v Indonésii.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
V Asii jsem jako doma. Vlastně tu teď i bydlím, takže je to můj domov. Určitým způsobem mě sem zavál život, a tak se mi zde zalíbilo, že tu ještě nějakou dobu zůstanu. V Asii je vše naprosto odlišné, a proto je vše tak zajímavé. Každý den je tu co objevovat, a to dělá život pestrým. Nejlepší je zapomenout vše, co znáte nebo víte, pak je možné otevřít mysl do té míry, že si budete všímat každého detailu, a nová místa se pak budou jevit v celé jejich kráse. Zpravidla cestuji bez jakéhokoli očekávání, a zpravidla mě pak všechna místa příjemně překvapí.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Japonsko: Pro nadšence bojových umění – japonské město Iga, známé svou historií spojenou s nindža klany. Pro nadšence náboženství – Chrám Sanjusangendo v Kjótu s tisíci sochami Buddhů. Pro všechny – RAKUspa lázně na jihu Tokia.
Taiwan: Centrum prapůvodních obyvatel na jihu Taiwanu, kde se dá zhlédnout nezapomenutelné tradiční představení. Raftování ve střední části Taiwanu – je to jedinečný zážitek uprostřed úchvatné přírody.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Za oblíbený pokrm považuji většinu japonské kuchyně, především pak suši, sašimi (plátky syrové ryby) a jiné mořské plody. Obzvláště dobrý je úhoř v japonské omáčce.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Je toho hodně, ale pokud bych musela vybrat jeden, tak by to byla první cesta do Japonska hned po maturitě. Z našetřených peněz jsem si koupila letenku a vydala se na cestu navštívit známé Japonky, které jsem o rok dříve provázela v Česku. Při přestupu v Moskvě mi zapomněli napsat, odkud odlétá druhé letadlo, tak jsem se dala do řeči s jednou neznámou Japonkou, co se zrovna vracela z umělecké výstavy v Praze. Tato Japonka mě po příletu vzala s sebou domů, pozvala mě na večeři a ještě mě zavedla na autobusovou zastávku v Šindžuku, odkud jsem měla odjíždět ke známým. Bylo to neuvěřitelné. Když se nad tím zpětně zamyslím, že je tam 200 různých východů, tak bych tu zastávku sama s mapkou nenašla. Poté jsem měsíc a půl bydlela postupně u pěti japonských rodin. Naskytla se mi tak příležitost proniknout do každodenního japonského života, poznat pohostinnost místních obyvatel a vůbec získat doživotní zájem o Japonsko. Tato cesta mi změnila život.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů