Vyhledat zájezd na mapě

Kamila Hrubá, M.A.

Kamila Hrubá, M.A.

Překladatelka a průvodkyně, strávila rok dobrovolničením v Nepálu a Indii, které prokládala cestováním, pracovala na českém konzulátu v Káthmándú.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Němčina (téměř na úrovni rodilého mluvčího), angličtina (plynně), polština (komunikativně), nepálština (vždy se nějak dohodneme :-)), tamangština – jazyk nepálského etnika Tamangů (základní komunikace), začínám s hindštinou, trochu se dorozumím i tibetsky, sinhálsky pak pomocí rukou a nohou také něco málo :-).

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Nepál a Indie.

Oblíbené asijské země a proč?
Miluji Nepál pro jeho klidnou atmosféru a lidi s čistými srdci. Když se mi pak zasteskne po dobrodružství, táhne mě Indie – země fascinující směsí divokosti, surovosti, barev, přátelskosti a nesčetných vůní a chutí.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Na Asii miluji hlavně lidi. Jsou otevření a přátelští, většinou také velice nápomocní. V Asii si člověk nemusí lámat hlavu pro pár minut. Čas tu plyne jinak a není tak důležitý jako u nás. Je úžasné sednout si s šálkem kořeněného čaje na kraji ulice a pozorovat pulzující pestrý život. Nemůžu samozřejmě nezmínit vynikající kuchyni a festivaly plné světel, barev a veselí.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Mé oblíbené místo je malinká zapadlá vesnička Dahoo v nepálské oblasti Ramečhap, kde jsem žila přes půl roku v místní tamangské komunitě a získala zde pevné rodinné a přátelské vazby. Dívat se zrána z hliněného domku na protější kopce a hory, válející se mraky v údolí, pít čerstvé buvolí mléko, čisťounkou horskou vodu, to prostě nemá chybu. Oběd z nasbíraných kopřiv pak dodá sílu na nošení slámy a práci na poli.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Nedám dopustit na nepálský tradiční dal bhát – čočku, rýži, a když se poštěstí, obohacené zeleninou. Indická kuchyně mě dostává svými omáčkami s indickým sýrem panírem. Na koření, to jsou tu opravdu mistři.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Z Asie mám mnoho silných zážitků. Učarovaly mi noci pod širým nebem posetým miliony hvězd v indickém Ladákhu. Nezapomenu ani na naši nepálskou bosou babičku hbitě lezoucí po stromech ve vesnici, aby buvolům nasbírala listí k snídani za období sucha. Ohromný zážitek byl pro mě také úspěšně dorazit na kole z Káthmándú k tibetské hranici. O nezapomenutelné chvíle zde není nouze. Stačí se zde třeba i někomu zadívat hlouběji do očí, aby člověkem uvnitř cosi pohnulo.

Vaše ohlasy

Jaroslava K.(30.10.2017) - Indie a Nepál

Naše průvodkyně splňovala vše, co je na průvodcích vyžadováno. 80% úspěchu zájezdu tvoří dobrý průvodce a to Kamila splnila na 100%. Má vynikající odborné a organizační schopnosti. Je komunikativní a její působení v Indii a Nepálu obohatilo celý zájezd.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů