Vyhledat zájezd na mapě

Kamila Hrubá, M.A.

Kamila Hrubá, M.A.

Překladatelka a průvodkyně, strávila rok dobrovolničením v Nepálu a Indii, které prokládala cestováním, pracovala na českém konzulátu v Káthmándú.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Němčina (téměř na úrovni rodilého mluvčího), angličtina (plynně), polština (komunikativně), nepálština (vždy se nějak dohodneme :-)), tamangština – jazyk nepálského etnika Tamangů (základní komunikace), začínám s hindštinou, trochu se dorozumím i tibetsky, sinhálsky pak pomocí rukou a nohou také něco málo :-).

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Nepál a Indie.

Oblíbené asijské země a proč?
Miluji Nepál pro jeho klidnou atmosféru a lidi s čistými srdci. Když se mi pak zasteskne po dobrodružství, táhne mě Indie – země fascinující směsí divokosti, surovosti, barev, přátelskosti a nesčetných vůní a chutí.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Na Asii miluji hlavně lidi. Jsou otevření a přátelští, většinou také velice nápomocní. V Asii si člověk nemusí lámat hlavu pro pár minut. Čas tu plyne jinak a není tak důležitý jako u nás. Je úžasné sednout si s šálkem kořeněného čaje na kraji ulice a pozorovat pulzující pestrý život. Nemůžu samozřejmě nezmínit vynikající kuchyni a festivaly plné světel, barev a veselí.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Mé oblíbené místo je malinká zapadlá vesnička Dahoo v nepálské oblasti Ramečhap, kde jsem žila přes půl roku v místní tamangské komunitě a získala zde pevné rodinné a přátelské vazby. Dívat se zrána z hliněného domku na protější kopce a hory, válející se mraky v údolí, pít čerstvé buvolí mléko, čisťounkou horskou vodu, to prostě nemá chybu. Oběd z nasbíraných kopřiv pak dodá sílu na nošení slámy a práci na poli.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Nedám dopustit na nepálský tradiční dal bhát – čočku, rýži, a když se poštěstí, obohacené zeleninou. Indická kuchyně mě dostává svými omáčkami s indickým sýrem panírem. Na koření, to jsou tu opravdu mistři.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Z Asie mám mnoho silných zážitků. Učarovaly mi noci pod širým nebem posetým miliony hvězd v indickém Ladákhu. Nezapomenu ani na naši nepálskou bosou babičku hbitě lezoucí po stromech ve vesnici, aby buvolům nasbírala listí k snídani za období sucha. Ohromný zážitek byl pro mě také úspěšně dorazit na kole z Káthmándú k tibetské hranici. O nezapomenutelné chvíle zde není nouze. Stačí se zde třeba i někomu zadívat hlouběji do očí, aby člověkem uvnitř cosi pohnulo.

Vaše ohlasy

Jaroslava K.(30.10.2017) - Indie a Nepál

Naše průvodkyně splňovala vše, co je na průvodcích vyžadováno. 80% úspěchu zájezdu tvoří dobrý průvodce a to Kamila splnila na 100%. Má vynikající odborné a organizační schopnosti. Je komunikativní a její působení v Indii a Nepálu obohatilo celý zájezd.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů