Vyhledat zájezd na mapě

Město se rozkládá na břehu vodní nádrže Ana Ságar. Tato přehrada vznikla ve 12. stol. a na jejích březích se nachází park Daulat Bágh. V této zahradě je několik mramorových pavilonků, které nechal postavit Šáhdžahán v r. 1637.

Dargáh

Dargáh je obecně hrobka muslimského světce. Islám v Indii, jakož i ve většině zemí islámského světa, existuje ve dvou zcela odlišných podobách – ortodoxní islám (sunna a šía) a tzv. lidový islám, správněji islámská mystika neboli súfismus. Pro něj je příznačné uctívání učitele (píra), většinou zakladatele islámského řádu (taríky).

V Indii existuje několik řádů, z nichž nejrozšířenější je řád čištíja. Jeho zakladatelem byl Muínuddín Čiští. Muínuddín je indickými muslimy uctíván a k jeho dargáhu (hrobce) se každoročně koná náboženská pouť, během tzv. urs, tj. výroční den úmrtí světce, které se účastní desetitisíce muslimů. Muínuddín přišel do Adžméru z Persie v r. 1192. Jeho hrobka byla postavena mughalským císařem Humájúnem a brána byla věnována nizámem z Haidarábádu. K dargáhu patří další stavby jako je vývařovna pro chudé, škola, ubytovna.

Arháí din ká džhonprá

Tento zvláštně znějící název znamená v hindštině „chatrč dvou a půl dne“. Tato mešita a medresa byla zkonstruována podle legendy během takto krátké doby. Původně se jednalo o sanskrtskou školu, ale po vpádu Muhammada z Ghóru r. 1198 byla přeměněna na mešitu.

Nasijan Mandir

Červený chrám je džinistický chrám postavený v 19. stol. V obrovské hale je nádherně zpodobněná džinistická mytologie.

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů