Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Zlaté město Džajsalmér ukryté v poušti Thár
 • Nádherné paláce a pevnosti mahárádžů
 • Největší velbloudí festival na světě v Puškaru
 • Orient jako z pohádek Tisíce a jedné noci

Rádžasthán představuje tu nejexotičtější tvář, jakou Indie ukazuje světu. Během cesty navštívíme honosné paláce a monumentální pevnosti mahárádžů, jejichž romantická atmosféra vypráví tajuplné příběhy o lásce, hrdinství a neskutečném bohatství, kterým byla Indie po staletí proslulá. Svezeme se na důstojně kráčejících slonech i velbloudech v písečných dunách, nahlédneme do kmenových vesnic, jejichž obyvatelé se věnují tradičním řemeslům. Zlatým hřebem programu se stane návštěva největšího velbloudího festivalu na světě, během něhož budeme obdivovat tisíce skvostně nazdobených korábů pouště, ale i jejich neméně působivé majitele, kteří se pro slavnostní příležitost obléknou do pestrých oděvů a kolem hlavy si uvážou barevné turbany. Hotová pastva pro oči a ráj fotografů! Ve stylu mahárádžů budeme i nocovat, protože každý hotel během cesty bude malým architektonickým klenotem, který v tradičním palácovém stylu nabízí veškeré moderní pohodlí. Zvídavému cestovateli se právě v Rádžasthánu odhalí Orient v celé své oslnivé nádheře.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Dillí: přílet, ubytování; odpoledne prohlídka hl. m. – impozantní islámský komplex Kutub Mínár s nejstarší mešitou v Indii i záhadným nerezavějícím sloupem, Humájúnova hrobka  coby předchůdce Tádž Mahalu, baháistický Lotosový chrám, moderní památník Brána Indie a Prezidentský palác – architektonický skvost někdejší Britské Indie, pestrobarevný hinduistický chrám Lakšmí Nárájan a podvečerním ruchem pulzující sikhská modlitebna Bangla sáhib

3. den

Dillí – Šékhávatí – Mándava: přesun do srdce svérázného regionu severního Rádžasthánu proslulého svými havélí – bohatě zdobenými a pestře malovanými rezidencemi místních kupců a pohlavárů (v jedné z nich, přestavěné na stylový hotel, budeme nocovat); cestou návštěva havélí v Džhundžhunu (palác Khétrí Mahal), v Mándavě a Navalgarhu.

4. den

Mándava – Bíkánér: dopolední přejezd do Bíkánéru – prohlídka pevnosti Džúnagarh s nádherně zdobenými interiéry; k večeru návštěva hinduistického chrámu v Déšnóku, známého množstvím krotkých krys, jež jsou zde považovány za posvátné.

5. den

Bíkánér – Džajsalmér: celodenní přejezd do kouzelného Džajsalméru, jehož mohutné pevnostní zdi vystupují z pouště Thár jako fata morgána – seznámení s pohádkovým „Zlatým městem“, nazvaným podle starobylých domů ze žlutého pískovce.

6. den

Džajsalmér: návštěva paláce, toulky životem pulzující pevností jako z pohádky Tisíce a jedné noci; odpoledne výlet do pouště Thár – projížďka na velbloudech a dechberoucí západ slunce nad písečnými dunami.

7. den

Džajsalmér – Džódhpur: přesun do „Modrého města“ – odpoledne návštěva monumentální pevnostiMérhangarh,tyčící se na vysoké skále, procházka po rušných bazárech blankytného starého města.

8. den

Džódhpur a okolí: dopoledne dokončení prohlídky města – velkolepý památník z průsvitného mramoru Džasvant Tháda, překrásné zahrady a kenotafy místních mahárádžů v Mandóru; odpoledne džípy po okolních vesnicích, jejichž kmenoví obyvatelé, Bišnojové, se věnují mnoha různým tradičním řemeslům.

9. den

Džódhpur – Puškar: dopolední přejezd do Adžméru a poté do vesnice Puškar; ubytování v luxusním festivalovém kempu, zcela ve stylu mahárádžů na cestách; lanovkou nebo pěšky na vrchol hory s vyhlídkou na posvátnou nádrž.

10. den

Puškar: zlatý hřeb cesty – největší velbloudí festival na světě – tisíce skvostně vyšňořených korábů pouště, hudba a tanec, pestrobarevně odění rádžasthánští vesničané a poutníci z celé Indie účastnící se festivalového veselí.

11. den

Puškar – Džajpur: rozloučení s Puškarem a přejezd do hl. m. Rádžasthánu – na předměstí návštěva Galty s opuštěnými chrámy, pavilonky a vodními nádržemi sloužícími bývalým džajpurským mahárádžům k rituální očistě.

12. den

Džajpur: celodenní prohlídka "Růžového města" (nový zápis UNESCO v r. 2019) a jeho okolí – na hřbetech slonů k pevnosti Ambér , honosný Městský palác s bohatými muzejními sbírkami, symbol města Palác větrů a astronomická observatoř Džantar Mantar , bazáry oplývající hedvábím, zlatými šperky, drahokamy a keramikou.

13. den

Džajpur –  Ágra: přes jedinečnou stupňovitou studnu baórí v Abhanérí do Fatéhpur Síkrí  – nádherně dochovaného hlavního města císaře Akbara s posvátnou hrobkou světce Salíma Čištího; večer dojezd do Ágry.

14.–15. den

Ágra – Dillí – Praha: východ slunce nad nesmrtelným památníkem lásky Tádž Mahalem , rozsáhlá Červená pevnost  – sídlo mughalských panovníků, malá, ale neobyčejně půvabná hrobka Itimád-ud-daula na druhém břehu řeky Jamuny; návštěva dílny specializující se na tradiční techniku vykládání mramoru drahými kameny; večer přejezd do Dillí a noční let do Prahy, přílet 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2720640113. 11. – 27. 11. 2024 (15 dní) 66 800 Kč 64 796 Kč   sleva 2 004 Kč
sleva za včasnost do 13. června 2024
Rezervovat

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 8 800 Kč
   indické vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • klimatizovaný mikrobus po celé cestě
 • 10x stylový (heritage) hotel *** – se snídaní
 • v Puškaru během festivalu 2x ubytování v luxusním orientálním kempu (prostorné stany s pohodlnými postelemi a vl. soc. zař.)
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český průvodce.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů