Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Náboženství zjevené asi v 6. století proroku Zarathuštrovi. Zakládá se na dualismu dobra a zla, které od počátku světa až do jeho konce spolu bojují. Člověk má svobodu volby se rozhodnout, na kterou stranu se přikloní, na stranu dobra nebo zla. Dobrá volba je dobré smýšlení, mluvení a konání. Hlavními požadavky na člověka jsou čistota duše a těla, péče o zvířata, činorodý a pravdivý život. 

Nejvyšším bohem je Ahura Mazda – stvořitel přírody, svatého řádu a všeho dění v přírodě. Stvořil i své duchovní pomocníky – ahury (největší duchy). Vyznačuje se duchovní moudrostí. Nelze jej oklamat, vidí veškeré dění. Bude soudcem na konci věků, stane je konečným vítězem. 

Ahurové byli stvořeni Ahurou Mazdou, jsou zosobněnými idejemi (např. Duch dobré mysli) žijí v ráji. Proti ahurům a jejich světu stojí zloduch Ahriman se svými idejemi, jako jsou Zuřivost, Ukrutnost, Násilí. Jeho spojenci jsou dévové. Peklo se nazývá domem lži. Dobro a zlo spolu neustále zápasí o lidstvo. Stoupencům dobra se dostane ráje, stoupencům zla trest pekla. Poslední soud skončí vítězstvím dobra. 

Zoroastrovci mají svou posvátnou knihu Avestu. Je to sbírka výroků nebeských bytostí, která byla předána proroku Zarathuštrovi. Vyznavači tohoto náboženství se nazývají pársové, někdy se jim nesprávně říká „uctívači ohně“.

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů