Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(900 000 obyv., stát Ásam)

Přestože konkrétní datum vzniku města je neznámé, z legend lze odvodit, že Guváhátí bylo jedno z nejstarších asijských měst. První zmínky o městě se objevují už ve starém eposu Mahábhárata. Mezi 6. stol. po Kr. a 11. stol. po Kr. hrálo významnou ekonomickou a strategickou roli v regionu. S příchodem islámu ve 12. stol. město upadá. V současné době je Guváhatí jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících měst v Indii. Je domovem největší indické burzy s čajem.

Kámakhja Mandir

Hinduistický chrám leží v Níláčalských horách a je centrem kultu Šakti a tantrismu. Každoročně sem přichází statisíce poutníků z celé Indie, aby si naklonili bohyni Šakti. Manželka Šivova, pod jménem Šakti, je personifikací prvotní energie, prostřednictvím které Šiva tvoří, udržuje i ničí. Různými projevy energie – šakti, se zabývá učení tantry.

Umánanda Mandir

Chrám zasvěcený Šivovi z konce 17. stol.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů