Vyhledat zájezd na mapě

(900 000 obyv., stát Ásam)

Přestože konkrétní datum vzniku města je neznámé, z legend lze odvodit, že Guváhátí bylo jedno z nejstarších asijských měst. První zmínky o městě se objevují už ve starém eposu Mahábhárata. Mezi 6. stol. po Kr. a 11. stol. po Kr. hrálo významnou ekonomickou a strategickou roli v regionu. S příchodem islámu ve 12. stol. město upadá. V současné době je Guváhatí jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících měst v Indii. Je domovem největší indické burzy s čajem.

Kámakhja Mandir

Hinduistický chrám leží v Níláčalských horách a je centrem kultu Šakti a tantrismu. Každoročně sem přichází statisíce poutníků z celé Indie, aby si naklonili bohyni Šakti. Manželka Šivova, pod jménem Šakti, je personifikací prvotní energie, prostřednictvím které Šiva tvoří, udržuje i ničí. Různými projevy energie – šakti, se zabývá učení tantry.

Umánanda Mandir

Chrám zasvěcený Šivovi z konce 17. stol.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů