Vyhledat zájezd na mapě

(190 000 obyv., stát Tamilnádu)

„Město chrámů“ bylo v 6.–8. stol. hlavním městem říše Pallavů.

Kailásanáthův chrám

Je zasvěcen bohu Šivovi a je nejstarším chrámem v Kánčí. Byl postaven v 7. stol. Nachází se v něm 58 malých svatyněk zasvěcených Šivovi a jeho ženě Párvatí a jejich synům Ganéšovi a Muruganovi. Šiva je tu zpodobněn ve formě lingamu.

Šrí Ekambaranátharův chrám

Tento chrám je opět zasvěcen Šivovi a je jedním z největších chrámů v Kánčí, protože zaujímá plochu 12 hektarů. Jeho 59 metrů vysoká gópura byla postavena r. 1509 Krišnadévarádžou, králem říše Vidžajanagar. Název chrámu je odvozen z tamilštiny a znamená „Pán mangového stromu“. U chrámu se nachází mangový strom, o němž se věří, že je starý 3500 let.

Chrám Kámakší Amman

Chrám je zasvěcen bohyni Párvatí, která je skrytá pod jiným jménem Kámakší, která splňuje přání.

Chrám Dévarádžisvámího

Tento chrám boha Višnua byl postaven opět vládci Vidžajanagaru. Jednou za 40 let se vyčerpává voda z chrámové nádrže a po jejím odčerpání se objeví obrovská socha boha Višnua (nejblíže toto proběhne r. 2019).

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů