Vyhledat zájezd na mapě

(550 000 obyv., stát Rádžasthán)

Pouštní město Bíkánér bylo založeno rádžpútským předákem Ráem Bíkou, potomkem Džódhy, vládce z Džódhpuru, v r. 1488. Stejně jako Džajsalmér ležel Bíkánér na důležité karavanní stezce a byl centrem obchodu v západním Rádžasthánu. Ve 20. letech 20. stol. zde byl postaven zavlažovací kanál. Staré město je ohraničeno 7 km dlouhou městskou hradbou s pěti vstupními branami, postavenou v 18. stol. Pevnost a mahárádžův palác se nacházejí vně městských hradeb.

Džúnágarh

Tato pevnost byla postavena mezi r. 1588–93 rádžou Rai Singhem, generálem armády třetího mughalského císaře Akbara. Pevnost má 986 m dlouhou hradbu s 37 strážními věžemi, příkopem a dvěmi vstupními branami. V pevnosti se nalézají bohatě zdobené paláce.

Palác Lálgarh

Tento palác z červeného pískovce byl postaven mahárádžou Ganga Singhem na přelomu 19.  a 20. stol.

Indie – články


Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů