Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(stát Rádžasthán)

Část Rádžasthánu, která se nalézá v trojúhelníku DillíBíkánérDžajpur. Tato oblast je proslavená pro svá malovaná havélí, tj. obchodnické domy, z 18.–19. stol.

Mandava

Je malé městečko (21 000 obyv.) založené v 18. stol. Nejzajímavější je zde Binsiddhár Nevatia Havélí s nástěnnými malbami. Ve městě se nachází několik báórí, tj. studní.

Džundžhunu

Je největším městem (100 000 obyv.) a správním centrem v oblasti Šekhávatí. Bylo založeno v polovině 15. stol. naváby a pod vládu Rádžpútů přešlo r. 1730. Největší zajímavostí ve městě je Khétrí Mahal, malý palác z r. 1770.

Navalgarh

Další malé město (60 000 obyv.) v oblasti Šekhávatí, v němž se nachází několik nádherně malovaných kupeckých staveb. Nejzachovalejší z nich je havélí Dr. Rámnátha, které bylo obýváno až do r. 1920.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů