Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(12 000 obyv., stát Tamilnádu)

Bylo druhým hlavním městem králů z dynastie Pallavů, po Kánčípuramu. Říše Pallavů existovala na indickém jihu v 5. až 8. stol. Většina památek v Mamallapuram pochází z doby vlády krále Narasinhavarmana I. (630–668) a& Narasinhavarmana II. (700–728).

Pobřežní chrám

Tento chrám je vrcholem pallavského umění. Původní chrám pochází ze 7. stol., ale do dnešní podoby byl přestavěn Narasinhavarmanem II. Byl zasvěcen bohu Šivovi a bohu Višnuovi.

Ardžunovo pokání

Reliéf je vytesán na skále a je na něm mnoho výjevů z Paňčatantry, knihy bajek. Střed zobrazuje sestoupení Gangy na zemi.

Mandapam

Jsou to malé chrámky, pavilonky, jeskynní chrámy. V Mamallapuram je jich několik a jsou ukázkou rané drávidské architektury.

Rathá

Jde o malé chrámky ve tvaru chrámových vozů, které jsou typické pro pallavskou chrámovou architekturu. Je jich pět a mají jména podle bratrů Pánduovců a Draupadí, jejich společné manželky z Mahábháraty.

Indie – články


 

Související články

Očkování do Indie

Před cestou do Indie je doporučeno ověřit si aktuální podmínky pro vstup do dané země. Stejně tak tomu je i v případě očkování. Lékařská péče zde není na takové úrovni jako v Evropě a z toho důvodu je cestovatelům doporučeno preventivní očkování. >> Podrobnosti o očkování do Indie << Pro ochranu zdraví na cestách po Indii je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A+B, břišnímu tyfu a choleře, která se v zemi vyskytuje endemicky a očkování poskytuje částečnou ochranu i proti cestovatelským průjmům, které jsou častým problémem cizinců.  Před odletem si také ověřte platnost Vašeho očkování proti tetanu. Preventivní vakcinace proti vzteklině je vhodná především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při výletech a  dlouhodobějších pobytech. Další očkování, které může lékař doporučit jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.  Mezi ně patří například očkování proti meningokokovým nákazám, dětské obrně a japonské encefalitidě. Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit repelenty proti hmyzu, léky proti průjmům, probiotika, náplasti a dezinfekční gel na ruce... Jezte vše tepelně upravené, raději v restauracích než na ulicích.  Vodu kupujte pouze balenou a používejte ji i pro osobní účely např. čištění zubů, případně je možné pořídit si před cestou filtrační láhev na vodu. V některých oblastech Indie se vyskytuje malárie, zvýšené riziko je v období dešťů.  Je dobré se poradit o antimalarické profylaxi s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou zdraví při cestách do zahraničí. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů