Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Poutní okruh „kora“ okolo posvátné tibetské hory Kailás
 • Svátek Saga Dawa – nejvýznamnější den všech Tibeťanů
 • Pozůstatky tajuplného zapomenutého království Guge
 • Památky Káthmandského údolí

Vykonejte s námi pouť ke Sněžnému klenotu v západním Tibetu – k jedné z nejposvátnějších hor světa, uctívané všemi buddhisty, hinduisty i džinisty. Vydáme se na třídenní pěší okruh "kora" kolem Kailásu se zastávkami v klášterech a na významných poutních místech. Vrcholem pouti bude účast na největší náboženské události Tibetu oslavující Buddhovo narození, osvícení a odchod do nirvány. V dramatické krajině kaňonu řeky Satladž navštívíme pozůstatky tajuplného dávno zapomenutého království Guge z 9. století a zastavíme také u jezera Manasarovar, v jehož blízkosti pramení indické veletoky. Cestu zakončíme v Nepálu, v Káthmandském údolí, prohlídkou úžasných chrámů a paláců.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: přílet odpoledne; odpočinek a večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking – Lhasa: ráno přelet do hl. m. Tibetu – náměstí Barkhor, uličky staré Lhasy.

4. den

Lhasa: rozsáhlé bývalé sídlo dalajlamů – palác Potála s poutním okruhem, klášter Däpung – kdysi jeden z největších tibetských klášterů; večer nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .

5. den

Lhasa: půldenní výlet ke klášteru Gandän, ležícímu v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m); bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .

6. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého jezera Jamdok do Gjance, jednoho z nejzachovalejších tibetských městeček.

7. den

Gjance – Žikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, pevnost Gjance; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ okolo kláštera, zrekonstruovaná obrovská žikacká pevnost nad starým tibetským městem, tržiště s různými tibetskými artefakty.

8. den

Žikace – Saga: prohlídka výstavního kláštera Tašilhünpo, sídla pančenlamů; odpoledne přesun do Saga, křižovatky na cestě do západního Tibetu.

9. den

Saga – Darčhen: celodenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou po silnici vedoucí v průměrné výšce okolo 4500 m do města Darčhen – na úpatí hory Kailás; nocleh v ubytovně.

10. den

Půldenní výlet k jezeru Manasarovar (4560 m) s výhledem na 7728 m vysokou horu Gurla Mandata, návštěva kláštera Čchiu; odpočinek po dlouhých přesunech a příprava na „koru“.

11. den

Darčhen Diraphuk: začátek 53 km dlouhého třídenního poutního okruhu „kora“ okolo posvátné hory Kailás (6656 m), nazývané Tibeťany Kang Rinpočhe – Sněžný klenot (7–8hodinová túra); Darpočhe se stavěním posvátného stožáru při každoročním festivalu Saga Dawa (4. 6. 2023); nocleh v místních stanech nebo ubytovně u kláštera Diraphuk (5050 m).

12. den

Diraphuk Dzutulphuk: 9–10hodinová túra s překročením nejvyššího bodu cesty, sedla Dolma (5630 m) – cestou nesčetné svatyně a poutní místa, jezero Thugdže Čhenpo; nocleh v ubytovně u kláštera Dzutulphuk (4835 m).

13. den

Dzutulphuk Darčhen: 4–5hodinová túra přes planinu Barkha zpět do Darčhenu; odpočinek nebo možnost výletu ke klášteru Gjandrag.

14. den

Darčhen Zanda: celodenní přejezd do městečka nacházejícího se v nádherném zerodovaném údolí řeky Satladž; klášter Thöling z 10. stol. – nejstarší v západním Tibetu.

15. den

Zanda: půldenní návštěva pozůstatků Tsaparangu, bývalého hlavního města tajuplného království Guge z 9. stol., tyčících se vysoko na skále nad řekou Satladž.

16. den

Zanda Darčhen: celodenní přejezd zpět do Darčhenu stejnou cestou se zastávkou u termálních pramenů Tirtaphuri se stejnojmenným malým klášterem.

17.–18. den

Darčhen hranice: dvoudenní přejezd na tibetsko-nepálské hranice – odbočkou u města Saga okolo jezera Palkul (4600 m) a s výhledem na horu Šišapangma (8012 m).

19. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd do hlavního města Nepálu – obchodní čtvrť Thamel, seznámení s okolím.

20. den

Káthmándú: celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth , tzv. opičí chrám Svajambhunáth  s vyhlídkou na celé Káthmándské údolí.

21.–22. den

Káthmándú – Praha: dopoledne volno na nákupy nebo fakultativně let k Everestu; transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 22. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2627340125. 5. – 15. 6. 2024 (22 dní) 98 800 Kč 94 848 Kč   sleva 3 952 Kč
sleva za včasnost do 25. listopadu 2023
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný (jen v hotelech) - 6 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Peking–Lhasa
 • pronajatý mikrobus
 • MHD
 • 10x hotel **
 • 3x hotel *
 • 6x vícelůžková ubytovna (při poutním okruhu i velký místní stan) se spol. soc. zař.
 • vstupní povolení do Tibetu a k hoře Kalás
 • český odborný průvodce
 • v Tibetu i místní průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj (v hotelech) pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Víza:

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů. 

Do Tibetu je speciální režim cestování a s tím související také jiný režim víz, kdy se udělují čínská víza skupinová. V tomto případě nejsou vlepená víza v pase, ale všichni jsou uvedeni na jednom oficiálním dokumentu. Z tohoto důvodu je nutná osobní návštěva celé skupiny daného zájezdu dohromady v jeden určitý den a hodinu. Konkrétní termín návštěvy vám ale budeme schopni sdělit, až obdržíme zvací dopis z tibetského úřadu, což se děje cca 14–10 dnů před odletem. Na vízovém centru bude v daný den přítomen také náš pracovník, který bude celou skupinu organizovat. Dříve o vízum není možné žádat, vízové centrum žádosti bez zvacího dopisu nepřijme. Bez osobní návštěvy s celou skupinou se nelze daného zájezdu zúčastnit, protože jinou cestou vám nebude uděleno čínské vízum.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě. 

Čínské vízum se platí v hotovosti při podání žádosti, a to částkou 2700 Kč/os. Vyzvednutí pasů s udělenými vízy zajistí naše CK a předá vám je u odletu. 

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují stále na tentýž pas. Tato skupina osob by jen dodala vyplněnou žádost do CK.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

8–14 účastníků

Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu zejména z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce. Součástí zájezdu je také 3denní pěší přechod.

Zájezd je poměrně náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 4500 m a více! Není nutná extrémní fyzická zdatnost, ale spíš dobrý momentální zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Součástí zájezdu je třídenní poutní okruh (až 53 km) s dosažením nadmořské výšky 5630 m!

Zájezd je náročný také kvůli procestované vzdálenosti (téměř 3000 km), stavu silnic a jednoduchým hygienickým a ubytovacím podmínkám v odlehlých oblastech Tibetu.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů