Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Bao Do

Mgr. Bao Do

Absolvent oboru sinologie na FF UK v Praze s perfektní znalostí vietnamštiny a vietnamské kultury

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
vietnamština (rodile), čínština (profesionální úroveň), angličtina (profesionální úroveň), němčina (komunikačně)

Zájezdy do jakých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provázím zájezdy do Vietnamu, Kambodže a Číny.

Oblíbené asijské země a proč?
Čína pro její různorodost a pestrost – můžete v ní navštívit městské památky, lesy snad všech podnebných pásem, hory, pouště, moře. Vietnam pro jeho kuchyni. Kambodža pro její přátelské obyvatele a tajuplné chrámy zarostlé v džunglích.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Asie mi vždy znovu otevře oči. Umožňuje mi uvědomit si, že svět, v němž žijeme, je mnohem větší než jen těch několik míst mezi prací a domovem, která každý všední den navštívíme. Umožňuje mi uvědomit si, že na tomhle světě nejsme sami, a tudíž bychom měli žít zodpovědně. Asie mi v neposlední řadě také vždy připomene, jak krásný náš domov je :-).

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Vesnice Sia-che 夏河 či Lang-mu-s' 郎木寺 v oblasti tibetského kulturního vlivu v provincii Kan-su 甘肃 a S'-čchuan 四川. Byť se sem již pomalu dostává modernost 21. století, dle mého názoru je zde stále možné zakusit autentickou tajuplnou atmosféru tibetského světa. Mé další oblíbené místo je soutěska Tygřího skoku 虎跳峡 v jihozápadní čínské provincii Jün-nan 云南, kde je možné se každý den probouzet v oblacích obklopujících pětitisícové velikány, které máte jakoby téměř na dosah ruky.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Kdo navštíví provincii S'-čchuan, musí určitě ochutnat Jü-siang čchie-c' 鱼香茄子 neboli lilek s "rybím" aromatem a Kan-pien s'-ťi-tou 干煸四季豆, tedy na suché pánvi osmahnuté fazolky čtyř ročních období. Tato jídla je samozřejmě možné dát si i kdekoli jinde po Číně, nejlépe ale chutnají v té malé hospůdce u východní brány Sichuan University v Čcheng-tu :-). V Číně také velmi doporučuji ochutnat Lan-čou la-mien 兰州拉面, v překladu lan-čouské tahané nudle, výbornou sytou nudlovou polévku menšiny Chuej 回族.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Když jsem za deště na motorce se zmrzlýma rukama, které jsem si před pár minutami opaloval na sluníčku, sjížděl serpentýny nad horským městysem Sa Pa a nade mnou se tyčil nejvyšší vrcholek Vietnamu Fan-si-pan. Nejúžasnější na tom byla ta změna počasí, která se odehrává při projetí tamějším horským sedlem, kdy je reálně možné, že na jedné straně sedla prší a na druhé je téměř úplné jasno :-).

Vaše ohlasy

Marek B.(29.9.2017) - Čína a Tibet

Bao byl excelentní. Jeho odbornost byla až neuvěřitelná. Ochotný, pozorný, vnímavý. Bez něj by ten zájezd neměl tu pravou atmosféru. Vše vyjádřím tím, že řeknu "na další cestu do Asie jedině s ním".

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů