Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Jan Komárek

Mgr. Jan Komárek

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Angličtinu a vietnamštinu, k tomu pomalu zapomínám španělštinu a ještě pomaleji se učím čínštinu.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Ve Vietnamu a okolí.

Oblíbená asijská země a proč?
Vietnam je pro mě druhým domovem, neboť jsem tam studoval a mám tam přátele. Jsem rád, když někomu můžu Vietnam představit tak, jak jej znám, bez turistického pozlátka.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Svobodu. Nikoli tu politickou, té je bohužel v Asii stále poskrovnu. Mám na mysli volnost, kterou cizinci poskytuje jeho pozice mimo rodinné i profesní vazby, mimo konvence a rituály, mimo malicherná nařízení, mimo jazykové fráze. To lze tvrdit o cestování obecně, ale v Asii, pro její odlehlost a pro srdečnost jejích obyvatel, to platí dvojnásob.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Křižovatka Tạ Hiệnovy a a Lương Ngọc Quyếnovy ulice v hanojském Starém městě, kde se večer co večer schází směsice Vietnamců, přistěhovalců a turistů k posezení na třicet centimetrů vysokých, plastových stoličkách nad sklenkou vyčpělého piva za pětikorunu. Inhalují kouř z cigaret a motocyklů, jež jim projíždějí těsně za zády, přikusují sušenou oliheň, klábosí o všem možném ve všech možných jazycích a občas se zvednou a vydají se útrobami některého z okolních domků z koloniální éry přes dvorky, byty a kuchyně vstříc špinavým tureckým záchodkům. Kolem půlnoci jim policejní hlídka přijde dát dobrou noc.

Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Plněné bagety od konglomerátu tří babiček, které sedávají každý večer pod altánkem u paty mostu Trường Tiền v mém milovaném Huế, vždy obklopeny chumlem (tj. asijskou obdobou fronty) mladých Vietnamců a Vietnamek.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Když jsme se s kamarádem po našem prvním týdnu ve Vietnamu rozhodli, že k cestování už nebudeme využívat vlak nýbrž motocykly. A když jsme si je druhý den koupili a vyrazili na nezapomenutelnou cestu, vedoucí po horách i pobřeží 1500 kilometrů.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů