Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Pohádková krajina homolovitých vápencových kopečků
 • Pozoruhodné obranné věže, červené pískovcové skály, rýžové terasy
 • "Britský" Hongkong a "francouzská" Hanoj
 • Zátoka Ha Long, starobylý Hoi An a přímořský Da Nang

Čína není jen Dlouhá zeď, Hliněná armáda a Peking či Šanghaj... Objevte kouzlo Hongkongu, poznejte nejkrásnější místa jižní Číny. V okolí Kantonu – města veletrhů – uvidíme pozoruhodné mnohapatrové věže budované na obranu před bandity. Projdeme se mezi unikátními červenými pískovcovými útvary a ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků se svezeme lodí mezi vápencovými mogoty. Uvidíme také, jak vysoko se šplhají terasy rýžových polí v oblasti zvané Dračí hřbet. Ve Vietnamu zamíříme do zátoky Zanořujícího se draka, přezdívané "Guilin na vodě", kde strávíme romantický nocleh na lodi. Rušný městský provoz a vietnamská historie nás bude provázet v Hanoji, krásnou klidnou atmosféru si vychutnáme v uličkách starobylého Hoi Anu. A na závěr si v Danangu krátce odpočineme na plážích Jihočínského moře. Okuste s námi zajímavé spojení krás jižní Číny a severního Vietnamu!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hongkong: přílet odpoledne či večer, transfer do hotelu; pohled na večerní rozzářený ostrov Hongkong.

3. den

Hongkong  Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): výjezd na Victoria Peak s výhledem na celé město, procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta; odpoledne přejezd vlakem do Kantonu – procházka po večerní obchodní třídě.

4. den

Kanton – Kaiping (Kchaj-pching): celodenní výlet do oblasti diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže (asi 1800 v celé oblasti) budované proti banditům, návštěva nejzajímavějších vesniček.

5. den

Kanton Danxia (Tan-sia): 57 m vysoká Hua Ta (Chua-tcha) – Květinová pagoda, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), 600 m vysoká TV věž  2. nejvyšší na světě uprostřed moderní zástavby, výstavní rezidence klanu Chen (Čchen); odpoledne přejezd mikrobusem do pohoří Danxia.

6. den

Danxiashan : celodenní prohlídka přírodního geoparku – procházka mezirůzně vymodelovanými skalními útvary z červeného pískovce (380 útvarů s výškou až 409 m); noční přejezd lůžkovým vlakem.

7. den

Guilin (Kuej-lin) – Longji (Lung-ťi): ráno příjezd do Guilinu a výlet na rýžové terasy Longji v oblasti zvané Dračí hřbet, obývané několika nár. menšinami – procházka po terasách s výstupem na vyhlídku; nocleh na ztichlých terasách po odjezdu většiny turistů.

8. den

Longji – Yangshuo (Jang-šuo): sjezd dolů a přejezd do centra oblasti homolovitých kopečků; přejezd do staré rybářské vesničky na vyhlídkovou plavbu po řece Li mezi homolemi; odpoledne volno na nákup suvenýrů.

9. den

Yangshuo – Hanoj: přesun k Měsíční "hoře" – pro zájemce možnost výstupu nahoru pro neopakovatelný výhled po malebné krajině s do nekonečna se táhnoucími homolemi); odpoledne odjezd na nádraží v Guilinu – přejezd rychlovlakem do jednoho z přestupních měst na přelet do hl. m. Vietnamu.

10. den

Hanoj: celodenní prohlídka – rušné tržnice a živé uličky centra, Chrám literatury, mauzoleum Ho Či Mina, jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son a dřevěným mostem Jitřních paprsků; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla.

11. den

Hanoj – Ha Long: přesun do zátoky Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou a nezapomenutelný nocleh na lodi.

12. den

Ha Long – Hanoj: pokračování v plavbě zátokou – návštěva Jeskyně zázraků; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

13. den

Hue: příjezd do sídla posledních vietnamských císařů nazývaného "městem harmonie" – prohlídka areálu někdejšího císařského paláce, výlet lodí k pagodě Thien Mu na břehu Voňavé řeky.

14. den

Hue Da Nang: rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen; přejezd do Da Nangu, ubytování u pláže a odpočinek – možnost koupání, vynikající místní kuchyně bohatá na mořské plody.

15. den

Da Nang – Hoi An : celodenní výlet do Hoi Anu se zastávkou v zajímavých Mramorových horách; procházka starobylým městem – japonský krytý most z 16. stol., úžasná atmosféra kupeckých uliček, ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

16. den

Da Nang: odpočinek na písečných plážích Jihočínského moře či možnost individuálního poznávání města.

17.–18. den

Da Nang – Praha: odlet přes některé další asijské letiště (dle letového řádu) domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • lletenka Praha–Hongkong / Da Nang–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Čína–Hanoj
 • 2x noční lůžkový/lehátkový vlak
 • 2x krátký denní (rychlo)vlak
 • mikrobusy; HK – metro a rychlodráha
 • 12x hotel *** se snídaní
 • 1x výlet lodí s noclehem a plnou penzí v zátoce Ha Long
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Zajímavosti: Úzké vietnamské domy neboli „raketové“, případně „trubkové“ domy, jsou specialitou především v severním a středním Vietnamu. Představují kreativní řešení místního obyvatelstva na problém zdanění a zákazu stavět vysoké domy – povolena jsou max. 2 podlaží a nikdy nesmí dům převýšit královský palác. Za dynastie Le se vláda snažila získat maximum daní a danila budovy dle šíře fasády (předpokládalo se, že více obchodů víc vydělá). Vietnamci ale vyřešili problém po svém. Výsledkem jsou (původně) velmi úzké, ale dlouhé domy s třeba jen 2 m širokou fasádou a táhnoucí se třeba i desítky metrů od vlastní ulice.

Víza:

Od 18.10.2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěvavízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů. Z tohoto důvodu již není naše CK, ani žádná jiná, schopna za většinu klientů víza zajistit.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Po jejím ukončení je třeba se na návštěvu vízového centra objednat – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině.
Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě.
Čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti a to částkou 2700 Kč/os. Pokud mají klienti zájem o vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat doklad o úhradě vízového poplatku, který obdrželi.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, kterým byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme, v případě zájmu, zajišťovat vízum i nadále a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění žádosti o vízum, tu si musí každý klient vyplnit sám.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínská víza

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků.

Fotogalerie
Zajímavosti

Úzké vietnamské domy neboli „raketové“, případně „trubkové“ domy, jsou specialitou především v severním a středním Vietnamu. Představují kreativní řešení místního obyvatelstva na problém zdanění a zákazu stavět vysoké domy – povolena jsou max. 2 podlaží a nikdy nesmí dům převýšit královský palác. Za dynastie Le se vláda snažila získat maximum daní a danila budovy dle šíře fasády (předpokládalo se, že více obchodů víc vydělá). Vietnamci ale vyřešili problém po svém. Výsledkem jsou (původně) velmi úzké, ale dlouhé domy s třeba jen 2 m širokou fasádou a táhnoucí se třeba i desítky metrů od vlastní ulice.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů