Vyhledat zájezd na mapě

Vietnam má všechny předpoklady pro to být oblíbenou turistickou zemí – krásné dlouhé pláže, tropické džungle, historické památky i vstřícné místní obyvatele. Na Seznamu světového dědictví UNESCO najdeme již sedm vietnamských kulturních a přírodních památek, včetně nedávno zvoleného novodobého přírodního divu světa - zátoky Halong.

Vietnamci jsou velice přátelští a družní. Řada Vietnamců střední a starší generace má k Česku osobní vztah – mnozí z nich v bývalém Československu pracovali, studovali a nebo mají v rodině někoho, kdo u nás žil nebo stále žije. Jejich vystupování je obvykle ještě srdečnější a vstřícnější, jakmile zjistí, odkud přicházíme, a cestování po Vietnamu se pro nás Čechy stává o příjemnějším a osobnějším zážitkem.

Základní informace o Vietnamu

Oficiální název: Vietnamská socialistická republika (Viêt Nam Công Hòa Xa Hni Chu´Nghiã)
Rozloha: 329 566 km2
Obyvatelstvo: 94,1 mil. (2016)
Hlavní město: Hanoj, Ha Noi (přes 3 miliony obyvatel)
Státní zřízení: republika
Územní členění: 63 provincií
Jazyk: oficiální jazykem je vietnamština; dále se mluví anglicky, francozsky, čínsky, khmérsky a dalšími jazyky horských oblastí
Měna: 1 vietnamský dong (VND) = 10 hao = 100 xu; klikem na odkaz zjistíte aktuální kurz (1 USD = cca 16 VND, 1 EUR = cca 21,7 VND, 1 VND = cca 0,0013 CZK)
Náboženství: oficiálně 81 % obyvatel se nehlásí k žádnému náboženství, neoficiálně: 67 % buddhisté, 8 % katolíci, 3,5 % cao dai, 2 % hoa hoa a další
Časové pásmo: GMT/UTC + 7 hodin.; oproti ČR tedy +6 hodin v době zimního času a +5 hodin v době letního času
Mezinárodni předvolba: +84
Důležitá telefonní čísla: policie (117), první pomoc (119), hasiči (118)
Doména: .vn

Zastupitelské úřady ČR ve Vietnamu

Vízum do Vietnamu

  • Občané ČR: Pro získání vietnamského víza potřebujete pas s platností min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Vietnamu s alespoň 1 volnou stránkou. Dále potřebujete: vyplněný formulář a 1 pasovou fotografii. Vyřízení vietnamského víza trvá 7 dní, platí se při podání víza v CZK.
    Vietnamské vízum je také možné zajistit přes internet prostřednictvím místního partnera. K vyřízení postačí sken pasu, vízum je pak do pasu uděleno za poplatek v USD při příjezdu do Vietnamu.
    Aktuální informace o vízech si ověřte na stránkách vietnamské ambasády: www.vietnamembassy-czech.org/en.
  • Občané SR: Pro slovenské občany platí stejné náležitosti pro získání vietnamského víza jako občané ČR.
  • Ostatní: Ověřte si, prosím, zda země, která vám pas vydala, nemá vízovou povinnost s Vietnamem a případnými tranzitními zeměmi!

Bezpečnost ve Vietnamu

Vietnam je relativně bezpečnou zemí, podobně jako většina východoasijských států. Kriminalita je v porovnání s ČR či ostatními zeměmi EU na velmi nízké úrovni, i když v poslední době narůstá. Nejčastější formou trestné činnosti vůči cizincům jsou drobné kapesní krádeže cenností, finanční hotovosti, dokladů a fotoaparátů, a proto doporučujeme ve Vietnamu dodržovat běžná, ale účinná bezpečnostní opatření.

Celní předpisy Vietnamu

Ve Vietnamu platí běžné mezinárodní celní předpisy, z „citlivých položek“ platí limit 2 l lihovin či vína, 3 l piva, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500 g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky. Celková hodnota těchto předmětů by neměla přesáhnout hodnotu 300 USD. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu.


Elektroniku, valuty nad 7000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezkonfliktního odbavení při příjezdu do Vietnamu. Platí zákaz dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard, pornografických a „politicky závadných“ materiálů.
Jakýkoli alkohol zakoupený na asijských letištích je při přestupu v zemích Schengenského prostoru zabavován!!!

Platební karty a šeky ve Vietnamu

Ve Vietnamu je nyní přes 600 bankovních automatů. Používání celosvětově známých platebních karet je dosud omezeno a jsou přijímány pouze ve vybraných hotelech, obchodech či restauracích v turistickém centru Hanoje, resp. Saigonu a jiných větších měst. Jinde ve Vietnamu jsou s kartami problémy, nicméně rozhodně je doporučujeme mít jako finanční rezervu. Kromě platebních karet je možné uplatnit i cestovní šeky.

Elektřina ve Vietnamu

Napětí vietnamské elektrické sítě se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky jsou téměř stejné jako v ČR, ale v pokoji se vyskytuje několik odlišných typů. V každém pokoji se ale najde zásuvka, již vyhoví naše jednoduchá dvouvidlice.

Očkování do Vietnamu

Očkování do Vietnamu doporučujeme proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Seznamte se se základními informacemi o očkování do Vietnamu, podrobnější konzultace poskytnou centra očkování a cestovní medicíny

Spojení s domovem

Pošta - Vietnamské pošty jsou otevřené sedm dní v týdnu od 6 do 20 hod. Pohledy se dají běžně zakoupit v turistických místech společně se známkami. Do České republiky bývá zásilka z Vietnamu doručena do deseti dnů.

Místní telefon - Místní a mezinárodní hovory lze uskutečnit z automatů na karty nebo i na předplacené karty pro mezinárodní hovory. Volání z Vietnamu do zahraničí je nejlevnější přes internet, tento způsob volání nabízí téměř každá internetová kavárna.

Mobilní telefon - mezinárodní roaming funguje ve Vietnamu bez potíží, pouze síť Vodafone funguje problematičtěji. Uživatelé mobilních telefonů musí počítat s vysokou cenou volání – Vietnam patří do nejvyšších tarifních pásem. Na přesné ceny se informujte u svých operátorů. Je možné si zakoupit místní SIM-kartu za cca 250 000 VND.

Internet - Internetové kavárny jsou velmi levné a běžně dostupné, cena se pohybuje kolem 100 VND/min.

Fotografování a filmování ve Vietnamu

Fotografovat je možné všechny památky až na několik výjimek (např. interiéry některých chrámů a klášterů).

Stravování ve Vietnamu

Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě. Základem vietnamské kuchyně je vždy vařená rýže a ochucená zelenina. Častou surovinou jsou ryby a mořské plody (Vietnam má téměř 3500 km mořského pobřeží), různé kořeněné maso a omáčky. Velice oblíbené jsou husté nudlové polévky, syrové nebo smažené jarní závitky a rýžové knedlíky. To vše doplňuje široká nabídka ovoce včetně méně běžných druhů, jako jsou dračí ovoce, pomelo, jack fruit, durian atd.

Vietnamské klima

Sever Vietnamu leží v pásmu subtropickém, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. Klimatické podmínky jsou různé – od mrazivých zim v nejseverněji položených horách až po rovníkové podnebí v deltě řeky Mekong na jihu. V nízkých nadmořských výškách dosahuje průměrná roční teplota na jihu 27 °C a na severu 21 °C.

Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

Vaše ohlasy

František Kolář, Praha 11, 5.5.2019

Chci se s vámi podělit o naši zkušenost s vaší cestovní kanceláří. Dlouho jsem nebyl příznivcem cestování s cestovními kancelářemi. V září 2017 jsme se však na základě přání mé paní zúčastnili zájezdu China Tours do Číny a Tibetu. Průvodcem byl pan Bao Do. Byli jsme nadšeni jeho přístupem, tj. jeho obětavostí, schopností rychle vyřizovat vzniklé problémy, jeho lidskostí a hlavně jeho znalostmi a vypravěčským uměním. A tak se přihodilo něco, co jsem si neuměl ani představit – rozhodli jsme se opět cestovat s cestovní kanceláří! Nevybírali jsme však podle destinace, ale podle průvodce, podle toho, kam pojede Bao Do. V březnu tohoto roku jsme s ním navštívili Vietnam a Kambodžu a opět jsme z něho byli nadšeni! Opět potvrdil vše, co jsem o něm napsal výše. Perfektně připravený, vždy ochotný pomoci, cokoli vysvětlit či zařídit. Ještě hlouběji nám „vlezl pod kůži“! Chci mu tímto za veškerou péči poděkovat a vaší kanceláři chci poděkovat za to, že ho máte. Paní už začíná šetřit na další expedice s panem Bao Do!

L. Takáčová a J. Pala, Ostrava, 2.12.2018

Vrátili jsme se z Vámi organizovaného zájezdu Vietnam a Kambodža a ještě jednou bychom chtěli poděkovat za zajištění námi požadovaných sedadel v letadlech a dále bychom chtěli vyzdvihnout a ocenit Vašeho průvodce Bc. Jana Komárka, díky kterému si z tohoto zájezdu odnášíme spoustu gastronomických i jiných zážitků. Pokud budeme v budoucnu cestovat do Asie, opět si vybereme Vaši cestovní kancelář.

Alena B., Praha-západ, 21.12.2017

Vážení, díky za PF – připomnělo mi, že jsem vám chtěla napsat a pochválit skvělou průvodkyni Ivanku (pozn. CK: průvodkyně Mgr. Ivana Kolbabová), kterou si hýčkejte, protože tak by měla přesně průvodkyně vypadat. Dělá čest cestovní kanceláři a hodně, opravdu hodně jsme se dozvěděli i naučili. I přes řadu dní neustávající silný déšť ve Vietnamu, to byla díky ní a jejímu pozitivnímu přístupu, fajn cesta. Zdravím všechny pracovníky u Vás, kteří se stejnou měrou podílejí na tom, aby naše cesty byly zajímavé a bezproblémové.

D. Ch., Uherský Brod, 7.12.2017

Děkuji touto cestou za zajímavou dovolenou ve Vietnamu a Kambodži v listopadu a zejména chci zdůraznit práci průvodkyně Mgr. Ivany Kolbabové, která byla vynikající, lepší jsem ještě nezažila. Díky.

A. a P. Váchovi, Praha 10, 10.5.2017

Ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za výbornou organizaci zájezdu Čína a Vietnam, který jsme s Vámi letos v dubnu absolvovali. Zájezd úžasně kombinuje poznávání přírody, velkých měst i ochutnávku skvělé lokální kuchyně. Navštívili jsme krásná místa, která dlouho zůstanou nejen na fotkách (kterých máme stovky), ale i hluboko v paměti. Sešla se zde pohodová parta lidí a zájezd jsme si moc užili. Vřele všem doporučuji! Největší díky samozřejmě patří našemu průvodci Bao Do. Bez jeho skvělých znalostí, organizace, zvídavosti a humoru bychom měli poloviční zážitek. Vyřiďte mu naše pozdravy a držte si ho. Těšíme se na příštím zájezdu na viděnou.

Ilona, Vyškov, 28.3.2017

Chtěla bych za sebe i Stanislavu R. velmi poděkovat našemu průvodci Petru Komersovi na zájezdu Vietnam a Kambodža, který se uskutečnil ve dnech 1.–19. 3. 2017. Jeho neskutečné – encyklopedické – znalosti ohromovaly, jeho znalost místních poměrů a jazyka doslova fascinovala a jeho starost o nás klienty byla na velmi vysoké úrovni. Co opravdu jsme velmi uvítali, tak program nad rámec běžného programu (což není až takovým pravidlem), který nám nabídl za úhradu a který jsme rádi absolvovali, neboť jsme ze země, kterou jsme navštívili, chtěli vidět co nejvíce. Ještě jednou velké poděkování tomuto průvodci a jako klienti bychom si přáli, aby každý průvodce byl na srovnatelné úrovni, což by bylo úžasné. Takže Petru Komersovi velké poděkování.

Jindřich Maják, Žihle, 23.3.2017

Děkuji za přání do dalších cest, děkuji za tento zájezd a hlavně za velmi dobrého průvodce. My jsme si vybrali krásnou zemi a potřebovali jsme veškeré informace o ní, a to jsme dostali od Mgr. Ivany Kolbabové. Perfektní, nádhera, jen tak dál. Děkuji.

Jana T., Česká Třebová, 26.1.2017

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za krásnou dovolenou (Vietnam – velká cesta, 13. 11. – 4. 12. 2016). Byli jsme velice spokojeni a především moc moc děkujeme našemu průvodci Baovi, který se o nás neskutečně staral – vždy poradil, a když jsme potřebovali pomoc, vše potřebné zařídil. Toto byla již naše třetí dovolená od Vaší CK a ve všech směrech nejlepší. Prosím o předání tohoto e-mailu Vašemu vedení společnosti. Mají štěstí na výjimečné a spolehlivé zaměstnance.

L. Š., Černošice, 15.12.2016

Rád vám sděluji, že zájezd do Vietnamu se nám opravdu moc líbil a splnil všechna naše očekávání. Všech 16 účastníků zájezdu každý den oceňovalo schopnosti průvodce Vietnamem, kterého nám přidělila vaše CK China Tours. Mgr. Bao Do nám poskytl veliké množství informací o historii i současnosti života ve Vietnamu, jeho perfektní znalost vietnamského jazyka, místních poměrů a ochota pomoci kdekoliv a kdykoliv byla s velkou vděčností akceptována všemi zúčastněnými. Nejenom já se domnívám, že pro cestovní kancelář musí být velkým štěstím mít v kolektivu průvodců člověka takových profesionálnich a lidských kvalit, jaké má Mgr. Bao Do.

V. Bauer a M. Rambousková, Plzeň, 4.10.2016

Rádi bychom Vám poděkovali za krásný výlet do Vietnamu a Kambodži. Ne malé díky patří i Vašemu prvotřídnímu průvodci panu Petru Komersovi, který je na správném místě. Celý tento zájezd vedl v profesionálním duchu. Má znalosti, umí jednat s lidmi (klienty) a jeho zkušenosti z oblastí, které jsme projížděli, jsou k nezaplacení. Dodnes z jeho vědomostí, které nám předal, těžíme při přípravě fotoknihy z této dovolené. Panu Petru Komersovi patří velký dík, a až budeme plánovat dovolenou na r. 2017, rádi se podíváme na nabídky Vaší cestovní kanceláře.

Renata Ptáčková, Praha, 12.11.2015

Hned začerstva a ještě v plné euforii ze včera ukončeného zájezdu, píši své dojmy. Jeli jsme s vámi zájezd Královská města Indočíny – prodlouženou variantu. V minulosti jsem s vámi podnikla již druhou velkou cestu a ač jsem si myslela, že nelze první už ničím přebít, opak byl pravdou. Zájezd byl bezchybný! Ukázalo se, jak skvělá je kombinace perfektní organizace a skvělého průvodce. Jen tak v těchto kombinacích dál! Velmi si vážím a cením, jak vše šlapalo jak po drátkách. Nikde jsme nečekali na přistavení transferů - letadla, lodě, vlak… Ve všech hotelích o nás věděli, ubytování naprosto perfektní, včetně pak závěrečného pobytu na Koh Sametu, kdy bungalovy byly víc než nad očekávání! Byla jsem nadšená. A vše bylo završeno bezchybným průvodcem – Davidem Jakšem, který je profík, byl kdykoli k dispozici a rozhodně nepatří mezi průvodce, kteří informace čtou v papírech. Vše uměl provazovat, dával svému výkladu rámec a i s přesahem do jiných zemí kolem té, které se zrovna výklad týkal. Byl to člověk velmi lidský, na nic si nehrál, a byl to ke všemu ohromný kliďas, což bezpochyby přispělo k poklidné atmosféře na celém zájezdu. Děkuji za zážitky a už se těším na další dovolenou s vámi...

Vlasta Ptáčková, Praha, 11.11.2015

Chtěla bych poděkovat za perfektní zorganizování zájezdu Královská města Indočíny. Bylo pro mě příjemným překvapením – vše perfektně navazovalo, lidé milí a dobrosrdeční, příjemná relaxační tečka na ostrově Koh Samet. Ke zdaru zájezdu velice přispěl průvodce Mgr. David Jakš, úžasný kliďas s organizačními schopnostmi, znalec prostředí a kultury navštívených zemních, díky němu jsme se obohatili o řadu informací.

J. P., Kutná Hora, 28.8.2015

Vyslovuji poděkování Petru Komersovi za jeho obrovské znalosti, vynikající orientaci v prostředí a kamarádský přístup k účastníkům zájezdu.

Jana a Vladimír R., Praha 11, 28.3.2015

Náš průvodce Petr Komers nám předvedl Vietnam jako úžasnou zemi se spoustou pro nás překvapujících novinek a informací v opravdu pestré paletě (historie, současnost v různých návaznostech, stravovací zvyky a zvláštnosti, etnické zajímavosti apod.). Náročný program jsme díky němu absolvovali (přes naše jisté zdravotní indispozice související s věkem) vcelku pohodově a s dobrým pocitem, že jsme se opakovaně svěřili špičkové cestovce. Také proto jedeme se stejnou cestovkou znovu do Asie – 4. 4. 2015 odlétáme do Japonska...

Jaromíra Nedbálková, Kolín, 25.12.2014

V listopadu letošního roku jsem se zúčastnila zájezdu do Vietnamu a Kambodže. Zájezd se mi moc líbil, program byl velmi zajímavý. Chtěla bych touto cestou poděkovat našemu průvodci, panu Mgr. Davidu Jakšovi, který se po celou dobu zájezdu o nás vzorně staral. Jeho nadšení pro Asii bylo nakažlivé, dovedl poutavě vyprávět o historii i současnosti navštívených zemí. Téměř neexistoval dotaz, na který by neznal odpověď. Zároveň s naprostou profesionalitou, klidně řešil všechna přání klientů (a někteří dokázali jeho trpělivost opravdu důkladně pokoušet). Svými schopnostmi proměnil zájezd na pohádkovou dovolenou. Přeji i následujícím klientům takto výborné průvodce.

F. a J. Pešinovi, Janov, 25.4.2014

Dobrý den / Ahoj, posílám hodnocení zájezdu. Ještě jednou díky za úžasné zážitky, které jsme měli možnost vidět prostřednictvím vaší CK, paní Pavlištíkové za zaslání organizačních pokynů, které nám velmi usnadnily seznámení se předem s jednotlivými destinacemi, a tobě, Luboši, za nejprofesionálnější průvodcovské služby, které jsem doposud měla možnost zažít. Vím, že to s námi nebylo vždy jednoduché, a tvé tolerance a lidskosti si velmi vážím. Rovněž děkuji ostatním účastníkům zájezdu za velmi milé a přívětivé chování.

J. K., Opava, 25.4.2014

V době od 10. 2. do 27. 2. 2014 jsme absolvovali společně s manželkou Váš poznávací zájezd, a to Vietnam – velká cesta. Chtěli bychom Vám dodatečně vyjádřit uznání za velmi dobrou organizaci tohoto zájezdu, včetně zdařilého výběru navštívených lokalit v této zemi a rovněž ocenit průvodkyni – slečnu Ivanu Drápalovou, která svým citlivým přístupem k naší skupině, odborností a nepochybně vysokou profesionalitou dokázala pro naši skupinu vytvořit ideální podmínky k poznání celé destinace a získání velmi hlubokých dojmů. Přejeme Vám, abyste při organizování svých zájezdů a výběru jednotlivých průvodců měli nadále tak šťastnou volbu.

Jan Š. s rodinou, 10.9.2010

Rád bych touto cestou vyjádřil poděkování panu Mgr. Petru Komersovi, který vedl poznávací zájezd do Vietnamu a Kambodže. Měli jsme možnost maximálně využít čas, vidět více, než jsme očekávali a dověděli se mnoho informací, neboť pan magistr má hluboké znalosti o této oblasti. Jeho vysoká profesionalita a vedení ovlivnily jistě celkový průběh zájezdu a jsem přesvědčen, že i ostatní strávili krásné dva týdny v této části Asie.

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů