Vyhledat zájezd na mapě

Bc. Klára Štiplová

Bc. Klára Štiplová

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
mandarínská čínština, angličtina

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Čína a Tibet

Oblíbená/é asijská země a proč?
Čína je zemí mého srdce. Ačkoliv se nejedná o nekritickou lásku, považuji ji za svůj druhý domov. Ráda se vydávám po stopách mizející tradiční čínské kultury (a to jak vysoké, tak lidové), navštěvuji kulturně-historické památky a muzea. Zajímá mě dynamicky se měnící čínská společnost a kultura. Jsem také milovnicí čínské kuchyně, zejména té sečuánské.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Ráda si rozšiřují obzory a objevuji širší souvislosti vývoje asijských kultur. Mám ráda lidi, rozmanité asijské kuchyně, jiný způsob cestování, teplo a tropy.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Starobylé městečko Pingyao, buddhistické skalní chrámy, zejména Yungang nebo Dazu, některé z "bambusových moří" v jihočínských provinciích (Guangdong, Sichuan, Jiangsu), pohoří Huashan a národní park Zhangjiajie.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Vzhledem k rozmanitosti čínské kuchyně a množství regionálních specialit je těžké vybrat pouze jedno jídlo. Sama ráda zkouším nová a zvláštní jídla a ostatním s oblibou zprostředkovávám nevšední gurmánské zážitky. Proto na zájezdu se mnou je možné ochutnat např. žábu, kuřecí nebo kachní pařátky, dršťky po sečuánsku, kořalku s nakládanými hady, ještěrkami, škorpióny a čínskými bylinkami, nejrůznější druhy hub, bambus, lotosový kořen, smažené květiny nebo listí. Mou nejoblíbenější zeleninou je lilek, který Číňané umí připravit na sto způsobů. Mám také ráda roztodivné druhy zeleniny Čechům zcela neznámé.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Silných zážitků jsem za ta léta nasbírala mnoho. Mezi ty velkolepé patří například návštěva pekingské olympiády v roce 2008 nebo šanghajského EXPO v roce 2010, první cesta rychlovlakem, návštěva významných institucí a jejich budov, např. Národního divadla a Muzea hlavního města Pekingu. Na druhou stranu mám spoustu drobných "neturistických" zážitků z toulání po zastrčených koutech Číny, které mě vždy zahřejí u srdce.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů