Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
 • Nádherná příroda Bajkalu
 • Ulánbátar a malebný NP Tereldž
 • Dlouhá zeď a Zakázané město v Pekingu

Transsibiřská magistrála, nejdelší železniční trať světa, nabízí vytrvalým cestovatelům dva nejvzdálenější cíle – Vladivostok a Peking. K naší úspěšné cestě na ruský Dálný východ jsme na přání mnohých z vás přidali i tuto maximální variantu. V Burjatsku za Bajkalem opustíme klasickou sibiřskou trasu, zamíříme k jihu do Mongolska a dále přes poušť Gobi do čínského Pekingu. Tím si elegantně zpestříme putování Ruskem o návštěvu kulturně i typem krajiny zcela odlišných oblastí a poznáme hlavní města dvou starobylých říší i jejich okolí.
Nejrychlejší expresní vlaky zvládají tuto trasu za pět dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme bez přestávky, cestu si rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem šest nocí ve vlaku, prostřídaných sedmi nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 7622 kilometrů trati v rozumném časovém rozpětí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva; prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, park Gorkého, ulice Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem; druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň: prohlídka starobylého centra na řece Volze – kazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem.

4.–5. den

Dopoledne přejezd přes Ural do Asie; Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města; nocleh v hotelu a druhý den v poledne odjezd na nejdelší úsek naší cesty po magistrále (2 dny a noc).

6.–8. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob; pozdě večer příjezd do Krasnojarsku s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu; po noclehu v hotelu výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary a s výhledy na Jenisej (relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); odpoledne krátká prohlídka Krasnojarsku; odjezd a noc ve vlaku.

9. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara přezdívaná „Paříž Sibiře“ – centrum, nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

10. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v penzionu.

11. den

Ráno návrat do Irkutsku a denní přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí; nocleh v hotelu.

12. den

Výlet minibusem do buddhistického Ivolginského kláštera a do dacanu Rinpoče; dopoledne odjezd vlakem do Mongolska.

13. den

Ráno příjezd do Ulánbátaru – prohlídka největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána; přejezd do NP Tereldž – malebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.); nocleh v tradičním jurtovém kempu.

14.–15. den

Ulánbátar – prohlídka centra, buddhistické kláštery Gandan a Čojdžinlamy, Muzeum dějin přírody; večer představení mongolského folkloru; nocleh v hotelu; druhý den přejezd do Číny.

16. den

Peking: prohlídka areálu Letního paláce – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor; procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna; nocleh v hotelu.

17. den

Peking: procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; nocleh v hotelu.

18. den

Celodenní výlet na Dlouhou zeď, nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť v Pekingu – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; nocleh v hotelu.

19. den

Ráno transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2512590115. 8. – 2. 9. 2019 (19 dní) 69 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   mongolské vízum - 2 500 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
   9x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný - 7 700 Kč
251259025. 9. – 23. 9. 2019 (19 dní) 69 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   mongolské vízum - 2 500 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
   9x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný - 7 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Moskva / Peking–Praha (vč. všech poplatků)
 • 9x hotel ***, 1x turistická ubytovna a 1x jurtový kemp s polopenzí
 • 11x snídaně
 • 6x lehátkový vlak (6/7 nocí – v závislosti na jízdním řádu – podrobněji viz "Praktické"/Ubytování)
 • místní transfery minibusy aj.
 • 1x loď (okružní plavba po Bajkalu)
 • exkurze do NP Stolby
 • informační materiály
 • český průvodce a v Číně i místní průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné do památek a případná individuální doprava ve městech.

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven dle aktuálního jízdního řádu.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k jihovýchodu v rozsahu zeměpisné šířky například od Polska po Rumunsko, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytování v hotelech *** s WC a teplou srchou na pokoji, jedna noc v „turbáze“ ve dvoulůžkových pokojích a jedna noc v jurtě pro čtyři osoby. Jednolůžkový pokoj je v hotelech na vyžádání za příplatek.

Ruské vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnom vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů