Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Ivana Kolbabová

Mgr. Ivana Kolbabová

Absolventka sinologie na FF UK, dvouletý pobyt v Číně, znalkyně také Indie a jihovýchodní Asie.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtinu, němčinu, polštinu, čínštinu

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
S klienty naší cestovní kanceláře se vydávám nejčastěji objevovat krásy Číny, Tibetu, Nepálu a Indie, a to nejraději vše v jednom – v rámci zájezdu "Čínou a Tibetem do Indie".

Oblíbená asijská země a proč?
Čína – asi proto, že to bylo v Asii moje "poprvé". Je tradiční a přitom dynamická. Najdete zde vše, po čem srdce cestovatele touží, tedy alespoň to mé. Hory, jezera, velkoměsta i zapadlé vesničky, pouště, pastviny, rýžová políčka... Čínská kuchyně je neskutečně rozmanitá a chutná. Lidé jsou tu milí, jen je potřeba jim porozumět :-). Po všech těch letech mě Čína pokaždé něčím překvapí. I přes všechny její neduhy je to prostě ta "má" země.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Asie je neopakovatelná. Miluji její vůni, barevnost, pozitivní energii... Je to ona kouzelná a nepopsatelná směsice všeho, co má ta správná exotika mít. Vše, co zde prožijete, je velmi intenzivní. Asie je pro mě naprosto nenahraditelná.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Těžko hledat jen jedno takové místo, ale asi bych volila Tibet. Dechberoucí krajina, výhledy na Himálaj, pasoucí se jaci... a to vše v kombinaci s všudypřítomnými modlitebními mlýnky, chrámy a usměvavými Tibeťany činí z Tibetu místo, které mě neustále přitahuje.

Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Tradiční wuhanské nudle regan mian – v té správné podobě jsou bohužel k dostání pouze v čínském městě Wuhan. Ale bez jakého jídla si nedokáži návštěvu Číny ani představit? Tak to jsou knedlíčky jiaozi. Dokážu jich sníst neuvěřitelné množství, a to v jakékoliv podobě – vařené, dušené na páře, smažené, v polévce... naprosto jim nedokážu odolat. A skvělé je, že jsou k dostání téměř po celé Číně!

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Tato otázka je pro mě Sophiinou volbou, protože těch nádherných zážitků je moc. Jsou to ty drobné každodenní aktivity až po zážitky méně běžné. Ale tak snad přeci... Procházka pekingskými hutongy, posezení s přáteli při večeři u kulatého stolu, rozhovor s pouličním prodavačem čínských knedlíčků, dva měsíce cvičení tajči uprostřed lesů s mnichy v kláštěře v provincii Yunnan, pochování si mláděte pandy velké, jízda vlakem do Lhasy, pohled na Potálu, první pohled na Mt. Everest ze základního tábora u kláštera Rongphu, jízda na kole mezi rýžovými políčky v Yunnanu, východ slunce nad řekou Li, ranní modlitba v magickém tibetském klášteře Sakja... Zážitků je opravdu hodně a káždá návštěva Asie mi přináší další položku do seznamu.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů