Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Lenka Dřímalová

Mgr. Lenka Dřímalová

Absolventka sinologie na FF UP, roční studijní pobyt v Hangzhou.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Od malička jsem byla němčinářka, poté jsem na univerzitě vystudovala čínskou a portugalskou filologii. Když jsem začala studovat čínštinu, bylo jen málo kvalitních českých učebnic, proto jsme často používali učebnice anglické. Tehdy jsem angličtinu neuměla a musela jsem se tak nejprve učit slovíčka anglická, abych pochopila ta čínská. Postupně, aniž bych to kdy plánovala, jsem se tedy propracovala ke čtyřem jazykům.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Provázím zájezdy do Číny, nejraději nádherný zájezd Skvosty říše středu, kde je možné během krátké doby projet velký kus této krásné země, seznámit se s její historickou i moderní tváří, ochutnat podivné asijské lahůdky a pohlédnout do mnoha usměvavých tváří obyčejně neobyčejných lidí.

Oblíbená/é asijská/é země a proč?
Čína a Nepál. Čínu mám ráda pro její neopakovatelnou atmosféru a rozmanitost. Přestože tam žije více než miliarda lidí, u každého jednotlivce najdete zakořeněné vzory milého chování, slušnost, úctu ke zdraví a stáří, srdečnost a ochotu pomoci. Nepál mi učaroval zasněženými vrcholky Himálaje a pestrou jednoduchostí života v horách.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
To, že se už za pár hodin strávených v letadle ocitnu v úplně jiném světě, který je sice hlučnější a zmatenější, ale skrývá v sobě kouzlo odlišných životních hodnot a energický vnitřní náboj. Asie nabízí jiné vnímání časoprostoru, které vám dovolí na chvilku opustit realitu všedních dnů a naplno prožít opravdovost zdánlivě nevýznamných okamžiků, naplněných vůněmi, zvuky a pocity, které nenajdete nikde jinde na světě.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Lavička schovaná pod vrbou u břehu Západního jezera v Hangzhou s výhledem na kopce pokryté čajovými plantážemi, za které se schovávají poslední paprsky zapadajícího slunce. Také vyhlídka pokrytá červenými stužkami, odhalující majestátnost z mlhy vystupující posvátné květinové hory Huashan, či svěží příroda homolových kopečků a rýžových políček v oblasti Yangshuo.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Lilek na mnoho způsobů, který je k dostání ve všech čínských provinciích. Variace tohoto jednoduchého pokrmu mnohdy překvapí škálou chutí a množstvím možných způsobů přípravy.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
V čínských horách jsem jednou nouzově přespávala v buddhistickém chrámu jako jediná turistka a v noci mě probudily hluboké zpěvné hlasy mnichů opakujících mantry. Čekání na příchod toho rána plného klidu a pokory si budu pamatovat celý život.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů