Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejkrásnější národní parky Číny – Jiuzhaigou a Žlutý drak
 • "Čínské Alpy", Bambusové moře a noc v klášteře pod posvátnou horou Emei
 • Tibetské barevné vesničky a tradiční dřevěná stavení
 • Pandy, "ohnivý" kotlík, sečuánská opera a parní úzkokolejka

Sečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu pak zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu. Zde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky do pokrmů světoznámé sečuánské kuchyně. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – (Peking či Šanghaj) – Chengdu (Čcheng-tu) : přílet do hl. m. provincie a večer vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík", večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně opery měnících se tváří.

3. den

Chengdu (Čcheng-tu) – Chuanzhusi (Čchuan-ču-s'): půldenní přejezd ze sečuánských nížin směrem na sever do oblasti dvou nejkrásnějších národních parků Číny; cestou majestátní 93 m vysoký travertinový vodopád Zhaga. 

4. den

Chuanzhusi – Huanglong  (Chuang-lung) – Jiuzhaigou (Ťiou-čaj-kou): prohlídka prvního NP Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou, pěší sestup a přejezd k druhému NP. 

5. den

Jiuzhaigou : celodenní prohlídka NP zvaného "údolí Devíti vesnic" šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňovévodopády, smaragdovájezírka, hluboké lesy, "tibetské" vesničky a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).

6. den

Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min (zastávka u pamene); cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněnéměsto Songpan.

7. den

Wenchuan – Danba (Tan-pa): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; odpolední přejezd do oblasti Danba.

8. den

Danba: celodenní částečně pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) – s pestrobarevnými domečky a strážními věžemi nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.

9. den

Danba – NP Siguniangshan (S’-ku-niang-šan) – Rilong: přejezd do vstupní brány „čínských Alp“ – pohoří Čtyř dívek (Siguniangshan) s nejvyšším vrcholem 6250 m; výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-pching) s výhledy na všechny Čtyři dívky, fakult. částečně možnost ze sedla malých klidných koníků.

10. den

Celodenní návštěva další části pohoří Čtyř dívek – 29 km dlouhé nádherné údolí Dvou mostů – částečně turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech.

11. den

Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí dopodhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací; pozdní odpoledne v malebném Shangli ležícím na staré obchodní cestě Koní a čaje – procházka vesničkou, rezidence klanu Han (Chan), most Dvou nesmrtelných.

12. den

Shangli – Bifengxia (Pi-feng-sia) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů; návštěva chovné stanice pandy velkév jejím přirozeném horském prostředí spojená s dvouhodinovým průchodem dramatickou soutěskou Bifeng; odpoledne přejezd pod posvátnou horu Emei (E-mej) – nocleh vklášteře v Baoguo a magický večerní areál zcela bez turistů.

13. den

BaoguoLeshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby, procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy  v Leshanu; v podvečer příjezd do Bambusového moře.

14. den

Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální části unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů, procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit; odpoledne přejezd do Qianwei.

15.–16. den

Qianwei – Chengdu – Praha: návštěva konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka a převýchovného tábora Bagou (Pa-kou); návrat do Chengdu a večer odlet (přes Peking či Šanghaj) domů, přílet do ČR 16. den. 

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
262804107. 5. – 22. 5. 2024 (16 dní) 78 800 Kč 77 224 Kč   sleva 1 576 Kč
sleva za včasnost do 7. ledna 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 7 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Chengdu (přes Peking či Šanghaj)–Praha (vč. všech poplatků)
 • mikrobusy; lanovky v NP a vyhlídkový parní vlak
 • 9x hotel *** + 3x hotel ** + 1x nocleh v klášteře (spol. soc. zař.) – vždy se snídaní
 • 1x speciální večeře – sečuánský kotlík
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • sečuánská opera
 • český čínsky hovořící průvodce.
Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Víza:

Od 18.10.2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů. Z tohoto důvodu již není naše CK, ani žádná jiná, schopna za většinu klientů víza zajistit.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Po jejím ukončení je třeba se na návštěvu vízového centra objednat – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině. 
Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě. 
Čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti a to částkou 2700 Kč/os. Pokud mají klienti zájem o vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat doklad o úhradě vízového poplatku, který obdrželi.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, kterým byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme, v případě zájmu, zajišťovat vízum i nadále a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění žádosti o vízum, tu si musí každý klient vyplnit sám.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínská víza

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů