Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Treking ve filipínských Kordillerách po proslulých rýžových terasách
 • Výstupy na krátery činných sopek Taal a Pinatubo
 • Ubytování v horských domorodých vesnicích u bývalých lovců lebek
 • Závěrečný relax na korálovém ostrově Mindoro

Vydejte se s námi na další ze světových treků! Dříve než se vydáme napříč světoznámou oblastí rýžových teras na ostrově Luzon, vyrazíme po příletu na úvodní aklimatizační výlet k jezeru Taal. Uprostřed kráterového jezera je sopečný ostrov s kráterem obsahujícím další jezírko a v něm… další ostrůvek. Hlavní treking začíná na monumentálních rýžových terasách s nesčetným množstvím stupňů, budovaných generacemi po dobu více než 2000 let. Během týdne pak překonáme i několik sedel v řídce osídlených oblastech hor, kde se pouze v občasných vesničkách potkáme s příslušníky kdysi obávaného kmene Ifugao. Dnešní pohostinní obyvatelé ale již nemají nic společného s nedávnou historií lovců lebek. Trasa pestře střídá traverzové pasáže po hranách rýžových teras, prostup hustou džunglí i výstupy na hřebeny, kde skýtá nádherné výhledy. Nabízí tak jeden z nejsilnějších zážitků návštěvy Filipín, zejména v jarním období, kdy se rýžová políčka ozdobí zářivou zelení mladých výhonků. Náš turistický program uzavřou výstupy na Mt. Pulag, nejvyšší horu ostrova Luzon, a na vulkán Pinatubo, dějiště ničivé erupce v červnu roku 1991, kde mocné přírodní síly pracují nepřetržitě dodnes. Filipíny jsou nejen místem skvostných přírodních i lidských krajinných výtvorů, ale i skvělého moře. V závěru cesty si dopřejeme nefalšovaný tichomořský relax na sousedním ostrově Mindoro. Za připomenutí stojí, že Filipíny jsou také země s příjemnými, anglicky mluvícími obyvateli a velmi příznivými cenami.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Manila: přílet a ubytování v centru hl. m. – seznamovací procházka po okolí, případně večer ve víru nočního velkoměsta.

3. den

Manila:celodenní výlet ke kráterovému jezeru vulkánu Taal – motorovou "vahadlovou" kanoí přes jezero a hodinový výstup na vulkanický ostrůvek s úžasným kruhovým rozhledem.

4. den

Manila: výlet do městečka Pagsanjan – "mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

5.–10. den

Treking v Centrálních Kordillerách – domov původních horských etnik a domorodých kmenů, stavitelů rozsáhlých rýžových teras, považovaných za jeden z divů světa: půldenní i delší přechody mezi vesnicemi (Banaue – Cambulo – Batad – Buscalan – Sagada – Baguio) budou střídat kratší vyhlídkové túry návštěva nejatraktivnějších oblastí s téměř třítisícovými vrcholy, termálními prameny, vodopády a domorodými vesničkami, kterých si užijeme během přenocování.

11.–12. den

Baguio – Mt. Pulag – Angeles: výstup na nejvyšší horu ostrova Luzon (2922 m) – velmi brzké vstávání bude v případě dobrého počasí odměněno nádherným výhledem; přesun do města Angeles – "hlavní město hříchu" na Filipínách.

13. den

Angeles – vulkán Pinatubo – Manila: výstup hlubokými kaňony z vyvřelin na sopku (vrchol se po katastrofě r. 1990 snížil na 1500 m), jejíž kaldera má průměr 2,5 km a je zčásti vyplněna jezerem; přejezd do Manily.

14.–16. den

Manila – Mindoro: přesun po zemi a poté lodí na ostrov Mindoro; relaxace – koupání, šnorchlování či potápění v nádherných korálových zahradách nedaleko pobřeží, nebo aktivní odpočinek spojený s fakultativními výlety do vnitrozemí ostrova.

17.–18. den

Mindoro – Praha: během 17. dne návrat do Manily a odlet, přílet do Prahy 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
 • doprava minibusy a jeepney
 • 1x motorová kanoe
 • 1x trajekt (Luzon–Mindoro a zpět)
 • 9x ubytování v hotelech či bungalovech ** se snídaní
 • 4x ubytování v jednodušších penzionech v domorodých vesničkách
 • 1x ubytování ve společné ložnici v domorodé vesnici
 • 1x ubytování v zajištěném stanu během výstupu na Mt. Pulag
 • poplatky do NP a permit pro výstup na Pinatubo
 • průvodce China Tours a při treku v horách i místní průvodce.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–18 účastníků

Klima:

vlhké tropické, v horách příjemné teploty do 25 °C, může i drobně sprchnout.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů