Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Dominantním náboženstvím Tibeťanů je mahájanový buddhismus, označovaný často nesprávně jako lamaismus (lama = vysoký duchovní tibetského buddhismu). Přesnější označení je vadžrajánový buddhismus.

Říká se mu tak podle pomůcky (vadžra = hromoklín, symbol síly), kterou používají tibetští lamové při meditacích a recitování náboženských formulí, tzv. manter. Nejznámější z nich je mantra Óm mani padme húm (Ó klenote v lotosu), která oslavuje Buddhu sedícího v lotosovém květu. Recitováním těchto manter, uváděním se do stavu transu a hlubokou meditací mají věřící dosáhnout rychlejšího osvícení. 

Mezi další tzv. tantrické metody (odtud i další název – tantrický buddhismus), patří také indická jóga nebo tantrické sexuální praktiky. Tyto metody jsou většinou tajné a předávají se jen ústně z učitele na žáka.

 Kam dál?

Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz
Radka Podpěrová
Vaše ohlasy

Mirka Filípková, Praha 10, 21.11.2017

Vrátila jsem se zájezdu "Tibetem do Nepálu" a ráda bych se podělila o své dojmy. Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat Ondřeji Vařilovi. Je to jeden z nejúžasnějších průvodců, co jsem kdy zažila. A že už jsem toho nacestovala docela dost. Jeho odborné kvality jsou na vysoké úrovni. Ale ze všeho nejvíce je to báječný člověk a kamarád. Celý zájezd se nesl v přátelském duchu a místa, která jsme navštívili, se člověku nesmazatelně vryjí do paměti. A je také o čem přemýšlet a ještě více si vážit domova. Těším se na příští zájezd s China Tours.

M. a M. Bláhovi, Blansko, 5.10.2017

Bao byl excelentní. Jeho odbornost byla až neuvěřitelná. Ochotný, pozorný a vnímavý. Bez něj by ten zájezd neměl takovou atmosféru. Vše shrnu tím, že řeknu: "Na další cestu do Asie jedině s ním!"

I. a F. Kolářovi, Praha, 2.10.2017

Ve dnech 15. až 29. září jsme se zúčastnili zájezdu do Číny a Tibetu. Zájezd byl velice dobře připraven, žádné problémy nenastaly. Nebylo divu, protože… Kde jste sebrali ten „zázrak“, takového průvodce, jako byl Bao Do?!!! Byl znalý, vstřícný, obětavý, nikoho nenechal na holičkách – zkrátka poklad! Jsou-li všichni vaši průvodci takoví, stojí za to si celý rok šetřit a jezdit po světě jen s CK China Tours! Díky jemu i vaší cestovní kanceláři za skvělý zážitek!

Rodina Kožantova, Praha, 15.6.2016

Chtěli bychom tímto ještě jednou dodatečně poděkovat naší milé průvodkyni Ivaně Bakešové, která nás doprovázela při zájezdu Čína a Tibet (10.–23. 5. 2016). Musíme velice ocenit, že Ivanka nám představila Tibet a Čínu takovou, jaká skutečně je. Nepřehlédnutelné jsou její úžasné znalosti o této zemi. Ať z pohledu historie, politiky nebo současného života. Na její výklad a vyprávění jsme se všichni moc těšili. Z hlediska organizačního určitě tento zájezd nebyl jednoduchý a Ivanka se ho zhostila se ctí! To samo za sebe mluví o její úžasné znalosti o této krásné zemi. Ivanka tento zájezd postavila do jiné dimenze. Přestavila nám Čínu, jaká byla v minulosti, kterou sama poznala, a tyto zážitky a poznatky nám překrásným vyprávěním předávala. S Ivankou bychom se rádi potkali i na dalších zájezdech...

J. P., České Budějovice, 11.10.2015

Chtěl bych opravdu upřímně poděkovat celému Vašemu kolektivu za vstřícnost a ochotu, vše vyšlo suprově - počasí, program, náš předvýlet neměl chybu... Hotely perfektní, program jsme dali dohromady s velkým přispěním Mgr. Pospíšila, letenky a místa v letadle, přesně jak bylo dohodnuto, díky p. Pavlíštíkové, p. Fliegelové také velké díky. Vše klapalo na jedničku, super zážitky, průvodci (Petr, Nancy a samozřejmě Zuzka V. na katalogovém zájezdu Čína a Tibet) byli prostě skvělí… Takže opravdu velká spokojenost, nedostatků bylo málo, snad lepší pokoje ve Lhase či Pekingu, na něco více času, ale člověk asi nemůže chtít vše… Díky za vše a snad zase brzy na shledanou na nějakém vašem zájezdu…

Luděk Beňo, Jirkov-Březenec, 30.8.2014

V červenci jsme s manželkou absolvovali parádní dovolenou, která zanechává zážitky na celý život. Jeli jsme s vámi cestu Čínou a Tibetem do Indie. Zpracoval jsem videa, která jsem cestou pořídil, a umístil na YouTube. Jsou veřejně přístupná.

Jiří Svoboda, Hradištko , 31.10.2012

Byl jsem s vašimi službami vždy spokojený a třeba před 2 roky, když jsem jel Čínu, Tibet, Nepál a Indii s Kamilem (pozn. CHT: průvodce Kamil Hanák), byla to nejlepší cesta, co jsem kdy podniknul. Kamil byl skvělý a poslouchat jeho vlastní zkušenosti s životem v Číně byl pro mě i celou mojí rodinu velký zážitek. Jen tak člověk dokáže pochopit mentalitu a realitu skutečného života v této zemi a všem to dá daleko více, než když průvodce vypráví chronologicky pouze o historii a panovnících – to se v té záplavě informací a dat velmi rychle zapomene.

Simona B., Opava, 28.5.2008

Dobrý den, využívám této příležitosti a dovoluji si doby účastník zájezdu "Z Pekingu do Dillí (po stopách památek UNESCO) organizovaného Vaší cestovní kanceláří "zapět trochu chvály" na vynikajícně odvedenou práci našich průvodkyň - Kláry Kučerové a Jany Tomíškové i na celou organizaci akce a její průběh. Možná jsme měli trochu štěstí - sešlo se nás jen sedm a už po dvou dnech jsme byli "dobrá parta" včetně obou zmíněných. Tyto nám věnovaly nadstandartní péči včetně organizování společných večeří - na naše přání - po celou dobu zájezdu. Přijížděli jsme do navštívených zemí všichni poprvé, více či méně teoreticky vybaveni. Všichni jsme byli místy v šoku, místy nadšeni, ale hlavně" otevření přívalu informací, kterého se nám dostalo. Vzhledem k tomu, co jsme si už po návratu s ostatními účastníky stačili e-mailem sdělit, myslím, že jsem všichni pozměnili názory na dnešní Čínu, které zde dostáváme z oficiálních médií, na její vztah s Tibetem, názory na to, co je vlastně opravdu chudoba ... a spoustu dalších otázek. Opravdu budeme asi hodně dlouho na tuto cestu vzpomínat, troufnu si předpovídat, že se tyto destinace možná stanou naším oblíbeným dalším cílem za účelem jejich hlubšího poznání. Ještě jednou za všechny mockrát děkuji a přeji hodně dalších takto spokojených klientů. Srdečné pozdravy, prosím, předejte i Kláře a Janě, které tímto přeji ještě také mnoho radosti z už brzo se narodivšího miminka.

Michaela B., Ostrava, 28.5.2008

Již jsem telefonovala, Vámi organizovaný zájezd za památkami UNESCO neměl chybu. Po všech stránkách. A obě průvodkyně, jak Klára, tak Jana byly špičkové. Lepe organizovaný zájezd jsem si nemohla přát. Moc děkuji. Jste CK na vysoké úrovni. Hezký den a ať se vám daří.

Bohumír S., 13.5.2008

Rád bych poděkoval za perfektní organizaci v rámci daných podmínek jak vaší cestovce, tak oběma děvčatům, která zájezd vedla. Bára i Klára jsou opravdu výborné průvodkyně, které nejen znají, ale mají řadu důležitých "průvodcovských" znalostí: fyzickou i psychickou odolnost, umění jednat s lidmi, organizační schopnosti i obětavost. No a samozřejmě je to baví, takže když hoří sami, dokážou i zapálit...

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China Tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné jsme ocenili jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádskou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů