Vyhledat zájezd na mapě

Dominantním náboženstvím Tibeťanů je mahájanový buddhismus, označovaný často nesprávně jako lamaismus (lama = vysoký duchovní tibetského buddhismu). Přesnější označení je vadžrajánový buddhismus.

Říká se mu tak podle pomůcky (vadžra = hromoklín, symbol síly), kterou používají tibetští lamové při meditacích a recitování náboženských formulí, tzv. manter. Nejznámější z nich je mantra Óm mani padme húm (Ó klenote v lotosu), která oslavuje Buddhu sedícího v lotosovém květu. Recitováním těchto manter, uváděním se do stavu transu a hlubokou meditací mají věřící dosáhnout rychlejšího osvícení. 

Mezi další tzv. tantrické metody (odtud i další název – tantrický buddhismus), patří také indická jóga nebo tantrické sexuální praktiky. Tyto metody jsou většinou tajné a předávají se jen ústně z učitele na žáka.

 Kam dál?

Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

Vaše ohlasy

Muroňovi, Bludov, 2.6.2019

Děkujeme naší milé průvodkyni sl. Tereze (pozn. CK - Mgr. Tereza Stejskalová). Ač mezi námi byl rozdíl dvou generací, tak se o nás starala jako "kvočna o kuřátka" a její celkový přístup a poskytování informací bylo nadprůměrné. S takovým průvodcem jsme se ještě nesetkali. Současně děkujeme Vaší cestovní kanceláři, že připravila zájezd a pobyt do všech podrobností. Nemělo to chybu, jsme hodně spokojeni.

S. a K. Zábrodští, Jindř. Hradec, 25.5.2019

Dobrý den, děkujeme za zájezd. Jsme spokojeni a moc pozdravujeme příjemnou a milou průvodkyni Terezku Stejskalovou!

Jaroslav Salcman, Praha 13, 31.10.2018

Zájezd Z Pekingu do Dillí nejen splnil, ale dokonce předčil všechna naše očekávání. Výborně sestavený program, skvělá organizace, excelentní průvodce – Ondra Vařil zvládal s naprostou suverenitou nejen plánované aktivity, ale s přehledem řešil i mimořádné potíže. Jediným nedostatkem byl ne zcela vyhovující hotel v Dillí. I přes tento nedostatek jste nám připravili krásnou dovolenou a moc Vám za to děkujeme.

Pavel Kučera, Praha 1, 28.10.2018

Rád bych vám touto cestou poděkoval za krásný zájezd plný zážitků, který jsem absolvoval s vaší CK ve dnech 11.–26. října po Asii pod názvem Z PEKINGU DO DILLÍ. Zájezd byl po všech stránkách perfektně zajištěn a v případě ubytování i neočekávaně velice kvalitní. Zvláště pak velké poděkování patří našemu průvodci Ondřeji Vařilovi, M.A., neboli Ondrovi, který odvedl vysoce profesionální výkon, jak v oblasti organizační, jazykové vybavenosti, rozsáhlé znalosti historických i současných reálií včetně gastronomie navštívených míst, ale rovněž v klidu a s přehledem zvládal i případné neočekávané situace. Byl vždy připraven kdykoliv pomoci, poradit, zodpovědět jakýkoli dotaz a hlavně svým humorem a nepřetržitou starostlivostí tmelil náš kolektiv, takže díky němu i mezi účastníky zájezdu vládla pohoda. Prostě Ondra je nejen výborný průvodce, ale i obětavý kamarád a pohodář. Ještě jednou vám děkuji a přeji vám co nejvíce spokojených klientů a šťastnou ruku na výborné průvodce.

Z. a P. Sládkovi, Cerhovice, 29.5.2018

Před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu Čína a Tibet. Jsme plni dojmů a zážitků, ať už cestovatelských, nebo gurmánských. Na celém zájezdu nebylo nic, co bychom mohli vytknout. Velmi oceňujeme profesionalitu našeho průvodce Petra Vrány. Věnoval se nám opravdu na sto procent. Jeho znalosti historie i současnosti Číny a Tibetu jsou ohromující a tím, že v Číně žije, mohl přidat i vlastní zkušenosti. Jeho zásluhou byl zájezd až neuvěřitelně pohodový. Děkujeme a přejeme mnoho stejně spokojených klientů.

JUDr. Karel Slapnička, Praha 9, 28.5.2018

Je mojí povinností touto cestou vyjádřit uznání průvodci Petru Vránovi, který doprovázel zájezd Čína a Tibet ve dnech 9.–23. 5. 2018. Jmenovaný jako vysoce erudovaný odborník dokázal náš zájezd minimálně zpestřit tak, že jsem nejen já, ale i ostatní obdrželi ty nejzajímavější informace z obou navštívených zemí. Navíc jsme od něho obdrželi i poutavá hodnocení a ekonomicko-sociální srovnání, která nám pomohla pochopit život ve zmíněných zemích. Ještě jednou poděkování panu Vránovi za jeho práci.

Vladimír Čejka, Praha 5, 24.5.2018

Včera jsem se vrátil s dalšími kolegy-cestovateli ze zájezdu, hlavu plnou, narvanou zážitky a zcela novým pohledem na Čínu i Tibet. Je to zásluha perfektního průvodce Petra Vrány, jehož znalosti nás každý den více než překvapovaly. Jeho znalosti téměř encyklopedické, ale podávané s humorem a nadhledem, nás nejen seznamovaly souvisle s tím, co právě vidíme, ale vytvářely i komplexní pohled na historii i dnešek Číny i Tibetu. Byl excelentní, přátelský a i to mělo velký vliv na zcela bezproblémový průběh zájezdu. Zájezd sám je koncipován velmi dobře, byl programově nabitý, ale zvládnutelný i pro seniory. Vřele doporučuji. Naše vzpomínky na něj a cestu s ním jsou a budou velké.

Mirka Filípková, Praha 10, 21.11.2017

Vrátila jsem se ze zájezdu "Tibetem do Nepálu" a ráda bych se podělila o své dojmy. Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat Ondřeji Vařilovi. Je to jeden z nejúžasnějších průvodců, co jsem kdy zažila. A že už jsem toho nacestovala docela dost. Jeho odborné kvality jsou na vysoké úrovni. Ale ze všeho nejvíce je to báječný člověk a kamarád. Celý zájezd se nesl v přátelském duchu a místa, která jsme navštívili, se člověku nesmazatelně vryjí do paměti. A je také o čem přemýšlet a ještě více si vážit domova. Těším se na příští zájezd s China Tours.

M. a M. Bláhovi, Blansko, 5.10.2017

Bao byl excelentní. Jeho odbornost byla až neuvěřitelná. Ochotný, pozorný a vnímavý. Bez něj by ten zájezd neměl takovou atmosféru. Vše shrnu tím, že řeknu: "Na další cestu do Asie jedině s ním!"

I. a F. Kolářovi, Praha, 2.10.2017

Ve dnech 15. až 29. září jsme se zúčastnili zájezdu do Číny a Tibetu. Zájezd byl velice dobře připraven, žádné problémy nenastaly. Nebylo divu, protože… Kde jste sebrali ten „zázrak“, takového průvodce, jako byl Bao Do?!!! Byl znalý, vstřícný, obětavý, nikoho nenechal na holičkách – zkrátka poklad! Jsou-li všichni vaši průvodci takoví, stojí za to si celý rok šetřit a jezdit po světě jen s CK China Tours! Díky jemu i vaší cestovní kanceláři za skvělý zážitek!

Rodina Kožantova, Praha, 15.6.2016

Chtěli bychom tímto ještě jednou dodatečně poděkovat naší milé průvodkyni Ivaně Bakešové, která nás doprovázela při zájezdu Čína a Tibet (10.–23. 5. 2016). Musíme velice ocenit, že Ivanka nám představila Tibet a Čínu takovou, jaká skutečně je. Nepřehlédnutelné jsou její úžasné znalosti o této zemi. Ať z pohledu historie, politiky nebo současného života. Na její výklad a vyprávění jsme se všichni moc těšili. Z hlediska organizačního určitě tento zájezd nebyl jednoduchý a Ivanka se ho zhostila se ctí! To samo za sebe mluví o její úžasné znalosti o této krásné zemi. Ivanka tento zájezd postavila do jiné dimenze. Přestavila nám Čínu, jaká byla v minulosti, kterou sama poznala, a tyto zážitky a poznatky nám překrásným vyprávěním předávala. S Ivankou bychom se rádi potkali i na dalších zájezdech...

J. P., České Budějovice, 11.10.2015

Chtěl bych opravdu upřímně poděkovat celému Vašemu kolektivu za vstřícnost a ochotu, vše vyšlo suprově - počasí, program, náš předvýlet neměl chybu... Hotely perfektní, program jsme dali dohromady s velkým přispěním Mgr. Pospíšila, letenky a místa v letadle, přesně jak bylo dohodnuto, díky p. Pavlíštíkové, p. Fliegelové také velké díky. Vše klapalo na jedničku, super zážitky, průvodci (Petr, Nancy a samozřejmě Zuzka V. na katalogovém zájezdu Čína a Tibet) byli prostě skvělí… Takže opravdu velká spokojenost, nedostatků bylo málo, snad lepší pokoje ve Lhase či Pekingu, na něco více času, ale člověk asi nemůže chtít vše… Díky za vše a snad zase brzy na shledanou na nějakém vašem zájezdu…

Luděk Beňo, Jirkov-Březenec, 30.8.2014

V červenci jsme s manželkou absolvovali parádní dovolenou, která zanechává zážitky na celý život. Jeli jsme s vámi cestu Čínou a Tibetem do Indie. Zpracoval jsem videa, která jsem cestou pořídil, a umístil na YouTube. Jsou veřejně přístupná.

Jiří Svoboda, Hradištko , 31.10.2012

Byl jsem s vašimi službami vždy spokojený a třeba před 2 roky, když jsem jel Čínu, Tibet, Nepál a Indii s Kamilem (pozn. CHT: průvodce Kamil Hanák), byla to nejlepší cesta, co jsem kdy podniknul. Kamil byl skvělý a poslouchat jeho vlastní zkušenosti s životem v Číně byl pro mě i celou mojí rodinu velký zážitek. Jen tak člověk dokáže pochopit mentalitu a realitu skutečného života v této zemi a všem to dá daleko více, než když průvodce vypráví chronologicky pouze o historii a panovnících – to se v té záplavě informací a dat velmi rychle zapomene.

Simona B., Opava, 28.5.2008

Využívám této příležitosti a dovoluji si coby účastník zájezdu "Z Pekingu do Dillí (po stopách památek UNESCO) organizovaného Vaší cestovní kanceláří "zapět trochu chvály" na vynikajícně odvedenou práci našich průvodkyň – Kláry Kučerové a Jany Tomíškové i na celou organizaci akce a její průběh. Možná jsme měli trochu štěstí - sešlo se nás jen sedm a už po dvou dnech jsme byli "dobrá parta" včetně obou zmíněných. Tyto nám věnovaly nadstandardní péči včetně organizování společných večeří – na naše přání – po celou dobu zájezdu. Přijížděli jsme do navštívených zemí všichni poprvé, více či méně teoreticky vybaveni. Všichni jsme byli místy v šoku, místy nadšeni, ale hlavně otevření přívalu informací, kterého se nám dostalo. Vzhledem k tomu, co jsme si už po návratu s ostatními účastníky stačili e-mailem sdělit, myslím, že jsem všichni pozměnili názory na dnešní Čínu, jaké zde dostáváme z oficiálních médií, na její vztah s Tibetem, názory na to, co je vlastně opravdu chudoba... a spoustu dalších otázek. Opravdu budeme asi hodně dlouho na tuto cestu vzpomínat, troufnu si předpovídat, že se tyto destinace možná stanou naším oblíbeným dalším cílem za účelem jejich hlubšího poznání. Ještě jednou za všechny mockrát děkuji a přeji hodně dalších takto spokojených klientů. Srdečné pozdravy, prosím, předejte i Kláře a Janě, které tímto přeji ještě také mnoho radosti z už brzo se narodivšího miminka.

Michaela B., Ostrava, 28.5.2008

Již jsem telefonovala, Vámi organizovaný zájezd za památkami UNESCO neměl chybu. Po všech stránkách. A obě průvodkyně, jak Klára, tak Jana byly špičkové. Lepe organizovaný zájezd jsem si nemohla přát. Moc děkuji. Jste CK na vysoké úrovni. Hezký den a ať se vám daří.

Bohumír S., 13.5.2008

Rád bych poděkoval za perfektní organizaci v rámci daných podmínek jak vaší cestovce, tak oběma děvčatům, která zájezd vedla. Bára i Klára jsou opravdu výborné průvodkyně, které nejen znají, ale mají řadu důležitých "průvodcovských" znalostí: fyzickou i psychickou odolnost, umění jednat s lidmi, organizační schopnosti i obětavost. No a samozřejmě je to baví, takže když hoří sami, dokážou i zapálit...

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China Tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné jsme ocenili jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádskou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů