Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nocleh pod Mt. Everestem a u nádherného jezera Nam
 • Tajemné kláštery, výstavní paláce a majestátní stúpy
 • Káthmándské údolí se starými královskými městy
 • Nezapomenutelné výhledy na himálajské velikány

Uskutečněte neopakovatelnou 24hodinovou jízdu nejvýše položenou železnicí světa a vyjeďte až na náhorní planinu tzv. vnějšího Tibetu, do Lhasy. Zde nás ohromí bývalé sídlo dalajlamy – Potála a v dalších význačných chrámech a klášterech v okolí nasajeme tibetskou duchovní atmosféru. Pokračovat budeme najatými džípy po centrálním Tibetu, uvidíme život obyčejných Tibeťanů, mnichů v klášterech či kočovných pastevců. S odbočkou do základního tábora nejvyšší hory světa – Mt. Everestu – překročíme několik průsmyků ve výšce kolem 5000 m a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy na himálajské velikány. Putování završíme sjezdem do zeleného Káthmándského údolí, kde se seznámíme s jeho starými paláci, stúpami a chrámy.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking – Xining (Si-ning): přílet do Pekingu a následný přelet do Xiningu.

3.–4. den

Xining – Lhasa: celodenní výlet ke klášteru Kumbum; noční a denní přejezd vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 22 h) – příjezd do Lhasy 4. den odpoledne; aklimatizační procházka starým městem.

5. den

Lhasa: monumentální bývalé sídlo dalajlamů Potála s poutním okruhem; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic – klášter Däpung, poutní okruh Barkhor.

6. den

Lhasa: půldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad údolím řeky Kjičchu; bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .

7. den

Lhasa – Nam Co – Damxung: výlet k největšímu tibetskému jezeru Nam nacházejícímu se 4700 m n.m. a obklopenému hřebenem sedmitisícových vrcholů – odpolední procházka po březích jezera; nocleh v městečku Damxung.

8. den

Damxung – Lhasa: druhý den odpoledne návrat do Lhasy; dokončení prohlídky hl. města – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang a případné další památky; individuální procházky starým městem a možnost nákupu suvenýrů.

9. den

Údolí Jarlung – celodenní výlet do kolébky tibetské kultury a státnosti: sídlo prvních tibetských králů hrad Jumbulagang, nejstarší tibetský klášter Samje; nocleh v ubytovně u kláštera.

10. den

Klášter Samje – Gjance: celodenní přejezd mikrobusem kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca.

11. den

Gjance – Žikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město.

12. den

Žikace – Sakja: jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo; přejezd do městečka Sakja.

13. den

Sakja – Šäkar: bývalé hl. m. Tibetu se stejnojmenným klášterem, vystavěným v tradiční, Mongoly ovlivněné architektuře; odpoledne přejezd do Šäkaru.

14. den

Šäkar – Mt. Everest : odbočka z hlavního směru k nejvyšší hoře světa 8850 m vysoké Matce hor; přejezd přes 5200 m vysoký průsmyk Pangla s nejkrásnějším výhledem na himálajský hřeben; Rongphu – nocleh v ubytovně u nejvýše položeného kláštera na světě.

15. den

Rongphu – hranice Tibetu: celodenní přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma.

16. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přesun přes hranice a dále hlubokým lesnatým údolím; dle času pozdě večer Káthmándú – obchodní čtvrť Thamel.

17. den

Káthmándú: celodenní okruh pronajatým mikrobusem po Káthmándském údolí – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty a bývalé hlavní město Bhaktapur .

18.–19. den

Káthmándú – Praha: dopoledne fakultativně možnost letu k Everestu; tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí; odpoledne či večer odlet, přílet domů 19. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha
 • 1x přelet Peking–Xining
 • 1x lehátkový vlak II. třídy (22 h)
 • pronajaté džípy a mikrobus; MHD
 • 11x hotel ** + 2x hotel *
 • 2x dvou a vícelůžková ubytovna se spol. soc. zař.
 • český odborný průvodce (v Tibetu i místní průvodce).
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze individuálně prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce.

Víza:

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů

Do Tibetu je speciální režim cestování a s tím související také jiný režim víz, kdy se udělují čínská víza skupinová. V tomto případě se nevlepují víza do pasů, ale všichni jsou uvedeni na jednom oficiálním dokumentu. Z tohoto důvodu je nutná osobní návštěva celé skupiny daného zájezdu dohromady v jeden konkrétní den a hodinu. Přesný termín návštěvy vám ale budeme schopni sdělit, až obdržíme zvací dopis z tibetského úřadu, což se děje cca 14–10 dnů před odletem. Na vízovém centru bude v daný den přítomen také náš pracovník, který bude celou skupinu organizovat. Dříve o vízum není možné žádat, vízové centrum žádosti bez zvacího dopisu nepřijímá. Bez osobní návštěvy s celou skupinou se nelze zájezdu zúčastnit, protože vám nebude uděleno čínské vízum.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě. Čínské vízum se platí v hotovosti/kartou při podání žádosti, a to částkou 2700 Kč/os. Vyzvednutí pasů s udělenými vízy zajistí naše CK.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let, osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují stále na stejný pas. Tato skupina osob by jen dodala vyplněnou žádost do CK.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínská víza.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 5000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů