Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nádherné údolí Yading v objetí tří posvátných hor
 • Dvoudenní pěší túra soutěskou Tygřích skoků
 • Ohrožená zvířata – langur Bietův a panda velká
 • Kaňon Mekongu a nejníže položený ledovec v Číně

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Lijiang (Li-ťiang): v podvečer přílet do Lijiangu (přes některé velké čínské město) – dle času procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny, obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).

3. den

Lijiang: prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé městopark Tůně černého draka s panoramatem vzdálené Sněžné hory, uličky starého města.

4. den

Lijiang – soutěska Tygřích skoků: ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické výhledydo téměř 4 km hlubokésoutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang) pod 5596 m vysokouSněžnou horou Nefritového draka; nocleh v penzionu "na půli cesty".  

5. den

Soutěska Tygřích skoků – Lijiang: nádherné svítání nad soutěskou, dopolední sestup zpět na úroveň řeky (u tzv. Druhého skoku) a průjezd soutěskou po silnici se zastávkou u tzv. Prvního skoku a opětovným sestupem k řece samotné; odpoledne návrat do Lijiangu.

6. den

Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli Kamenný buben – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky; následný průjezd údolím proti proudu Dlouhé řeky do městečka Tacheng.

7. den

Tacheng – Cizhong (C'-čung): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova – zhruba 2–3hod. túra bujnou horskou vegetací primárního lesa na místo krmení; odpoledne přejezd údolím řeky Modrozelených vln, tedy Mekongu.

8. den

Cizhong – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): tibetské městečko, jehož 80 % obyvatel vyznává křesťanství – vinice vysázené před více než sto lety francouzskými misionáři; návštěva 100 let starého kostela jediné katolické tibetské komunity v Číně; přejezd hlubokým kaňonem Mekongu do vesničky Feilaisi a prohlídka stejnojmenného kláštera.

9. den

Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): nádherné svítání s výhledy na Sněžnou horu Meili (tibetsky Kawagarbo); půldenní pěší návštěva parku posvátné hory spojená s výletem k nejníže položenému ledovci v Číně do 3250 m; přejezd do městečka Benzilan okolo tzv. Velkého ohybu Dlouhé řeky.

10. den

Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): celodenní přejezd přes hřebeny hlubokými říčními údolími; návštěva výstavního lamaistického kláštera Sangpi (Sang-pchi) s monumentální 32m vysokou sochou tibetského učence Congkapy.

11. den

Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m. do městečka Riwa (Ž'-wa) – cestou prohlídka kláštera Gongling (Kung-ling); nocleh v tibetské vesničce Yading na hranici stejnojmenného NP.

12. den

NP Yading: celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků nazývaného také ŠangriláMléčné jezero (4480 m), jezero Pěti barev (4530 m), dle sil výstup do průsmyku 4717 m n.m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvyšší ze tří hor – 6032 m vysokou horu Yangmayong (Jang-ma-jung) neboli Čhenrazig.

13. den

NP Yading – Riwa: dokončení prohlídky parku – dech beroucí scenérii lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné hory zasvěcené třem tibetským božstvům – soucitu, moudrosti a síly; malý tibetský chrámek a pastviny Luorong (Luo-žung); odpoledne přejezd zpět do městečka Riwa.

14. den

Riwa – Litang (Li-tchang): dopolední přejezd do tibetského města ve výšce 4000 m n.m. rodiště 7. dalajlamy – cestou zastávky u krásně položeného kláštera Pengpu (Pcheng-pchu), u tzv. Kamenné řeky s obřímy kameny a překročení průsmyku 4640 m n.m.

15. den

LitangTagong (Tcha-kung): dopoledne prohlídka významného kláštera Gandän Thubčhen Čhoekhörling a přejezd přes další horské průsmyky (4400 m n.m.); Zlatá pagoda postavená na počest 10. pančenlamy s výhledem na 5820 m vysokou Sněžnou horu Yala (Ja-la).

16. den

Tagong – Chengdu (Čcheng-tu): celodenní přejezd do hl. m. provincie Sečuán; večerní procházka městem a vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík.

17. den

Chengdu – Praha: ráno návštěva chovné stanice pandy velké; transfer na letiště a odlet domů, přílet týž den večer.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2628440112. 10. – 28. 10. 2024 (17 dní) 76 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 7 400 Kč
   Čínské vízum - 3 500 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Lijiang / Chengdu–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajatý mikrobus po celé trase
 • kyvadlové autobusy v NP Mingyong a Yading
 • 13x hotel ** + 2x jednoduchý guesthouse
 • český čínsky hovořící průvodce.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Víza:

Aktuálně (do 31. 12. 2024) platí, že žadatelé o čínské vízum se nemusí osobně dostavit na Čínské vízové centrum v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů, tedy naše CK může být v získání víza nápomocna (služba za příplatek). Protože je celý vízový proces i tak poměrně složitý, doporučujeme předem pročíst podrobnější informace o celém postupu zde: Čínská víza.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování:

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli…

Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.

Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.

Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.

Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme na dvoudenní túru středně náročným horským terénem (nalehko) v soutěsce Tygřích skoků a na jednodenní túry vysokohorským terénem v NP Yading a také na nadmořskou výšku, která se během zájezdu pohybuje i okolo 4500 m n.m.

Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů