Vyhledat zájezd na mapě

Vietnam je nádherná země, která si u nás v poslední době konečně a oprávněně získává své příznivce. Ve Vietnamu je co vidět a co navštívit – je tu rozmanitá příroda s opravdovými skvosty (oblíbená zátoka Ha Long, ale i její méně známé "sestřičky"), rýžová políčka, kam se oko podívá, včetně úchvatných terasovitých rýžových polí v horách na severu. Najdete tu i zajímavé památky, a ačkoliv mnoho z nich vzalo za své během vietnamské války, stále je co navštěvovat.

A co dále můžeme doporučit, co určitě nevynechat? No přece vietnamské jídlo! Vietnamská kuchyně totiž patří do pokladnice asijských národních gastronomií. Zajímavé jsou také rozmanité etnické menšiny na severu Vietnamu a na opačném konci této 2000 km dlouhé země leží tropický ostrov Phu Quoc, který láká k lenivému i aktivnímu odpočinku na plážích Jihočínského moře... A na co jsme to ještě zapomněli? Na lidi, protože bez usměvavých, přičinlivých, chytrých Vietnamců by Vietnam nebyl tím, čím je.

Zajímavá místa

Can GioHanojMramorové horyPhong Nha
Cu ChiHoi AnMy SonSaigon – Ho Či Minovo město
Da NangHueNha TrangSa Pa
Ha Long – zátokaMekong a jeho deltaOstrov Phu QuocVinh Moc

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech ve Vietnamu naleznete v odkazu.

informace o Vietnamu

Historie

Dějiny Vietnamu jsou dějinami nejstarších kultur, Vietnamu pod čínskou nadvládou, koloniálního období, dějinami rozděleného státu a dějinami Vietnamské socialistické republiky existující dodnes.

Více o dějinách Vietnamu

Kuchyně

Vietnamská kuchyně se pomalu stává fenoménem, za nímž do Vietnamu cestují i Číňané. Nic na tom nemění skutečnost, že Vietnamci mnoho jídel převzali od svého severního souseda – většinou si je ale upravili a často je i vytříbili do takových chutí, jež lahodí i evropskému jazyku.

Více o vietnamské kuchyni

Náboženství

Vietnam jako socialistická země je oficiálně ateistická, ale polovina obyvatel se hlásí k buddhismu, asi 10 % je katolického vyznání, část obyvatel vyznává i islám a další kuriozní náboženství. Obecně zde jako v celé Indočíně panuje velká náboženská tolerance.

Více o náboženství ve Vietnamu

Jazyk

nemá kromě muongštiny (jíž mluví zhruba milionové etnikum Muongů ve VSR) žádný příbuzný jazyk a vykazuje proto řadu osobitých vlastností. Pro našince je velmi těžká už samotná jeho výslovnost.

Více o vietnamštině

Cestovatelské články

Nejoblíbenější zájezdy

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů