Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Vietnam je nádherná země, která si u nás v poslední době konečně a oprávněně získává své příznivce. Ve Vietnamu je co vidět a co navštívit – je tu rozmanitá příroda s opravdovými skvosty (oblíbená zátoka Halong, ale i její méně známé "sestřičky"), rýžová políčka, kam se oko podívá, včetně úchvatných terasovitých rýžových polí v horách na severu. Najdete tu i zajímavé památky, a ačkoliv mnoho z nich vzalo za své během vietnamské války, stále je co navštěvovat.

A co dále můžeme doporučit, co určitě nevynechat? No přece vietnamské jídlo! Vietnamská kuchyně totiž patří do pokladnice asijských národních gastronomií. Zajímavé jsou také rozmanité etnické menšiny na severu Vietnamu a na opačném konci této 2000 km dlouhé země leží tropický ostrov Phu Quoc, který láká k lenivému i aktivnímu odpočinku na plážích Jihočínského moře... A na co jsme to ještě zapomněli? Na lidi, protože bez usměvavých, přičinlivých, chytrých Vietnamců by Vietnam nebyl tím, čím je.

 

Zajímavá místa

Can GioHoi AnNha Trang
Cu ChiHueOstrov Phu Quoc
DanangMekong a jeho deltaSaigon – Ho Či Minovo město
Halong – zátokaMramorové horySapa
HanojMy SonVinh Moc

 

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech ve Vietnamu naleznete v odkazu.

informace o Vietnamu

Historie

Na konci r. 1978 intervenoval Vietnam v Kambodži, kam vyslal svá vojska, jimž se podařilo zastavit téměř čtyřletá jatka polpotovského režimu.

Více o dějinách Vietnamu

Kuchyně

Vietnamská kuchyně se pomalu stává fenoménem, za nímž do Vietnamu cestují i Číňané. Nic na tom nemění skutečnost, že Vietnamci mnoho jídel převzali od svého severního souseda – většinou si je ale upravili a často je i vytříbili do takových chutí, jež lahodí i evropskému jazyku.

Více o vietnamské kuchyni

Náboženství

Buddhismus je v současnosti hlavním náboženstvím celé pevninské JV Asie. Oficiálně se k němu hlásí většina obyvatel Barmy, Thajska, Kambodže, Laosu i Vietnamu, v Kambodži se dokonce stal státním náboženstvím. 

Více o buddhismu

Ve většině zemí regionu představuje křesťanství jen okrajovou záležitost a konvertovali na něj prakticky jen příslušníci některých národnostních menšin (část Karenů v Barmě, část Hmongů v Laosu apod.).

Více o křesťanství

Náboženskou kuriozitou je vietnamský kaodaismus (Đao Cao Đài), synkretické náboženství, jehož zakladatelem byl v r. 1926 funkcionář francouzské koloniální správy Ngo Van Chieu

Více o kaodaismu

Taoismus přišel podobně jako konfucianismus z Číny. Za jeho filozofického zakladatele bývá považován Starý mistr (Lao-c´), jenž byl údajně rovněž současníkem Šákjamuniho i Konfucia.

Více o taoismu

Jazyk

nemá kromě muongštiny (jíž mluví zhruba milionové etnikum Muongů ve VSR) žádný příbuzný jazyk a vykazuje proto řadu osobitých vlastností. Pro našince je velmi těžká už samotná jeho výslovnost.

Více o vietnamštině

Cestovatelské články

 

Nejoblíbenější zájezdy

Související články

Očkování do Vietnamu

Vietnam je proslulý svou krásnou přírodou, rozmanitostí hor a národních parků - země není nadarmo nazývána „Perlou Asie“. Zemědělstvím se živí zhruba 70 % obyvatel, rýže je hlavní plodinou, Vietnam je na 2. místě světového exportu rýže. >> Podrobnosti o očkování do Vietnamu << Úroveň hygieny u místních obyvatel v některých regionech může být velmi nízká, proto před cestou do Vietnamu doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A se přenáší především kontaminovanou vodou a jídlem. Žloutenka typu B se přenáší hlavně krví. Dále je vhodné zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, případně dalších povinných očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. Nejčastějším zdravotním problémem cestovatelů bývá často průjem a zažívací obtíže. Vakcína Dukoral, ve formě nápoje, poskytne ochranu nejen proti choleře, ale i cestovatelským průjmům způsobeným bakterií E. coli. Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru s velkou kumulací osob (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem nebo opicí, které nejsou ve Vietnamu výjimkou) a japonské B encefalitidě přenášené komáry zvláště v období dešťů.Očkování proti žluté zimnici je úřady vyžadováno pouze při příletu z endemické oblasti (země, ve které se onemocnění vyskytuje). V době dešťů se ve Vietnamu vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. Odborný lékař Vám v případě potřeby předepíše vhodná antimalarika, která Vás ochrání před onemocněním malárií, která se v zemi rovněž vyskytuje. Dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Konzumujte ovoce omyté nezávadnou vodou, nejlépe to, co lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů