Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Vietnam je nádherná země, která si u nás v poslední době konečně a oprávněně získává své příznivce. Ve Vietnamu je co vidět a co navštívit – je tu rozmanitá příroda s opravdovými skvosty (oblíbená zátoka Halong, ale i její méně známé "sestřičky"), rýžová políčka, kam se oko podívá, včetně úchvatných terasovitých rýžových polí v horách na severu. Najdete tu i zajímavé památky, a ačkoliv mnoho z nich vzalo za své během vietnamské války, stále je co navštěvovat.

A co dále můžeme doporučit, co určitě nevynechat? No přece vietnamské jídlo! Vietnamská kuchyně totiž patří do pokladnice asijských národních gastronomií. Zajímavé jsou také rozmanité etnické menšiny na severu Vietnamu a na opačném konci této 2000 km dlouhé země leží tropický ostrov Phu Quoc, který láká k lenivému i aktivnímu odpočinku na plážích Jihočínského moře... A na co jsme to ještě zapomněli? Na lidi, protože bez usměvavých, přičinlivých, chytrých Vietnamců by Vietnam nebyl tím, čím je.

 

Zajímavá místa

Can GioHoi AnNha Trang
Cu ChiHueOstrov Phu Quoc
DanangMekong a jeho deltaSaigon – Ho Či Minovo město
Halong – zátokaMramorové horySapa
HanojMy SonVinh Moc

 

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech ve Vietnamu naleznete v odkazu.

informace o Vietnamu

Historie

Na konci r. 1978 intervenoval Vietnam v Kambodži, kam vyslal svá vojska, jimž se podařilo zastavit téměř čtyřletá jatka polpotovského režimu.

Více o dějinách Vietnamu

Kuchyně

Vietnamská kuchyně se pomalu stává fenoménem, za nímž do Vietnamu cestují i Číňané. Nic na tom nemění skutečnost, že Vietnamci mnoho jídel převzali od svého severního souseda – většinou si je ale upravili a často je i vytříbili do takových chutí, jež lahodí i evropskému jazyku.

Více o vietnamské kuchyni

Náboženství

Buddhismus je v současnosti hlavním náboženstvím celé pevninské JV Asie. Oficiálně se k němu hlásí většina obyvatel Barmy, Thajska, Kambodže, Laosu i Vietnamu, v Kambodži se dokonce stal státním náboženstvím. 

Více o buddhismu

Ve většině zemí regionu představuje křesťanství jen okrajovou záležitost a konvertovali na něj prakticky jen příslušníci některých národnostních menšin (část Karenů v Barmě, část Hmongů v Laosu apod.).

Více o křesťanství

Náboženskou kuriozitou je vietnamský kaodaismus (Đao Cao Đài), synkretické náboženství, jehož zakladatelem byl v r. 1926 funkcionář francouzské koloniální správy Ngo Van Chieu

Více o kaodaismu

Taoismus přišel podobně jako konfucianismus z Číny. Za jeho filozofického zakladatele bývá považován Starý mistr (Lao-c´), jenž byl údajně rovněž současníkem Šákjamuniho i Konfucia.

Více o taoismu

Jazyk

nemá kromě muongštiny (jíž mluví zhruba milionové etnikum Muongů ve VSR) žádný příbuzný jazyk a vykazuje proto řadu osobitých vlastností. Pro našince je velmi těžká už samotná jeho výslovnost.

Více o vietnamštině

Cestovatelské články

 

Nejoblíbenější zájezdy

Související články

Očkování do Vietnamu

Vietnam je proslulý svou krásnou přírodou, rozmanitostí hor a národních parků - země není nadarmo nazývána „Perlou Asie“. Zemědělstvím se živí zhruba 70 % obyvatel, rýže je hlavní plodinou, Vietnam je na 2. místě světového exportu rýže. >> Podrobnosti o očkování do Vietnamu << Úroveň hygieny u místních obyvatel v některých regionech může být velmi nízká, proto před cestou do Vietnamu doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A se přenáší především kontaminovanou vodou a jídlem. Žloutenka typu B se přenáší hlavně krví. Dále je vhodné zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, případně dalších povinných očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. Nejčastějším zdravotním problémem cestovatelů bývá často průjem a zažívací obtíže. Vakcína Dukoral, ve formě nápoje, poskytne ochranu nejen proti choleře, ale i cestovatelským průjmům způsobeným bakterií E. coli. Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru s velkou kumulací osob (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem nebo opicí, které nejsou ve Vietnamu výjimkou) a japonské B encefalitidě přenášené komáry zvláště v období dešťů.Očkování proti žluté zimnici je úřady vyžadováno pouze při příletu z endemické oblasti (země, ve které se onemocnění vyskytuje). V době dešťů se ve Vietnamu vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. Odborný lékař Vám v případě potřeby předepíše vhodná antimalarika, která Vás ochrání před onemocněním malárií, která se v zemi rovněž vyskytuje. Dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Konzumujte ovoce omyté nezávadnou vodou, nejlépe to, co lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů