Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Vietnam je nádherná země, která si u nás v poslední době konečně a oprávněně získává své příznivce. Ve Vietnamu je co vidět a co navštívit – je tu rozmanitá příroda s opravdovými skvosty (oblíbená zátoka Halong, ale i její méně známé "sestřičky"), rýžová políčka, kam se oko podívá, včetně úchvatných terasovitých rýžových polí v horách na severu. Najdete tu i zajímavé památky, a ačkoliv mnoho z nich vzalo za své během vietnamské války, stále je co navštěvovat.

A co dále můžeme doporučit, co určitě nevynechat? No přece vietnamské jídlo! Vietnamská kuchyně totiž patří do pokladnice asijských národních gastronomií. Zajímavé jsou také rozmanité etnické menšiny na severu Vietnamu a na opačném konci této 2000 km dlouhé země leží tropický ostrov Phu Quoc, který láká k lenivému i aktivnímu odpočinku na plážích Jihočínského moře... A na co jsme to ještě zapomněli? Na lidi, protože bez usměvavých, přičinlivých, chytrých Vietnamců by Vietnam nebyl tím, čím je.

 

Zajímavá místa

Can GioHoi AnNha Trang
Cu ChiHueOstrov Phu Quoc
DanangMekong a jeho deltaSaigon – Ho Či Minovo město
Halong – zátokaMramorové horySapa
HanojMy SonVinh Moc

 

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech ve Vietnamu naleznete v odkazu.

informace o Vietnamu

Historie

Na konci r. 1978 intervenoval Vietnam v Kambodži, kam vyslal svá vojska, jimž se podařilo zastavit téměř čtyřletá jatka polpotovského režimu.

Více o dějinách Vietnamu

Kuchyně

Vietnamská kuchyně se pomalu stává fenoménem, za nímž do Vietnamu cestují i Číňané. Nic na tom nemění skutečnost, že Vietnamci mnoho jídel převzali od svého severního souseda – většinou si je ale upravili a často je i vytříbili do takových chutí, jež lahodí i evropskému jazyku.

Více o vietnamské kuchyni

Náboženství

Buddhismus je v současnosti hlavním náboženstvím celé pevninské JV Asie. Oficiálně se k němu hlásí většina obyvatel Barmy, Thajska, Kambodže, Laosu i Vietnamu, v Kambodži se dokonce stal státním náboženstvím. 

Více o buddhismu

Ve většině zemí regionu představuje křesťanství jen okrajovou záležitost a konvertovali na něj prakticky jen příslušníci některých národnostních menšin (část Karenů v Barmě, část Hmongů v Laosu apod.).

Více o křesťanství

Náboženskou kuriozitou je vietnamský kaodaismus (Đao Cao Đài), synkretické náboženství, jehož zakladatelem byl v r. 1926 funkcionář francouzské koloniální správy Ngo Van Chieu

Více o kaodaismu

Taoismus přišel podobně jako konfucianismus z Číny. Za jeho filozofického zakladatele bývá považován Starý mistr (Lao-c´), jenž byl údajně rovněž současníkem Šákjamuniho i Konfucia.

Více o taoismu

Jazyk

nemá kromě muongštiny (jíž mluví zhruba milionové etnikum Muongů ve VSR) žádný příbuzný jazyk a vykazuje proto řadu osobitých vlastností. Pro našince je velmi těžká už samotná jeho výslovnost.

Více o vietnamštině

Cestovatelské články

 

Nejoblíbenější zájezdy

Související články
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů