Vyhledat zájezd na mapě

Vietnam nabízí kromě mnoha dalších cestovatelských zážitků i ty gurmánské. Jako celá kultura Vietnamu je i místní kuchyně výrazně ovlivněná Čínou, ale za dlouhá staletí se přizpůsobila místním podmínkám a chutím. Oproti čínské kuchyni je méně mastná a díky snadnému přístupu k moři plná ryb a darů moře.

Jarní závitky, opečené rajče, rýžové nudle ... krásaVe vietnamské kuchyni se nepoužívá taková škála koření jako například v Indii, základem je pepřa trocha čerstvé chillipepřová farmapapričky. Chuťové rozmanitosti se dosahuje díky nezbytným bylinkám a dochucujícím omáčkám. Nejčastěji to je sójová a chilli omáčka a samozřejmě i rybí omáčka (nejlepší se údajně vyrábí na ostrově Phu Quoc), do které si Vietnamci namáčejí oblíbené jarní závitky či kousky masa a mořských plodů.

Na žádné tabuli nechybí čerstvá nebo tepelně upravená zelenina, jako příloha slouží rýže nebo nudle. Především v centrální části Vietnamu se při vaření používá i ovoce, takže můžete ochutnat např. delikatesní rybu v omáčce s kousky ananasu. 

Ovoce bohů - mangostinJako dezert se obvykle podává čerstvé ovoce. Kromě nám známého banánu, manga, ananasu a vodního melounu se ve Vietnamu setkáme i s dalšími druhy tropického ovoce - liči, rambutanem, dračím ovocem (dragon fruit, pitahaya, pitaja) nebo např. durianem (a jeho poněkud obtížným odérem) a mangostanem.

Pokud se tedy vydáte do Vietnamu (ať už na vlastní pěst nebo třeba se zájezdem s naší CK), můžete se určitě těšit i naNakládaní hadimnohá gurmánská potěšení. Samozřejmě se asi setkáte také s něčím, co vám příliš nezachutná, ale tak je to s každou kuchyní.

A také podobně jako v Číně můžete i ve Vietnamu potkat jídla (a nápoje) poněkud méně obvyklého původu - hady, štíry i pro nás těžko pochopitelné psy. Jestli se ale těmto experimentům bráníte, nemusíte se bát, že byste někde měli potíž najít "konformnější" formu pokrmu, vždy si je co vybrat.

text: China Tours
foto: China Tours

Ale konec psaní, fotky řeknou více:

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů