Vyhledat zájezd na mapě

Největší vietnamský ostrov se nachází v Thajském zálivu jižně od Kambodže, asi 45 km od vietnamského pobřeží. Je poměrně hornatý (jeho nejvyšší vrchol dosahuje 683 m n.m.) a dosud z valné části zalesněný. Na ostrově s rozlohou asi 1320 km2 si lze také vychutnat jedny z nejkrásnějších písečných pláží ve Vietnamu.

Phu Quoc může potěšit nejen milovníky pláží, ale i vyznavače šnorchlování či jízdy na vodních skútrech. Pro pohyb na pevnině si lze pro změnu vypůjčit motorku a vydat se po cestách nevelkého, ale pestrého ostrova, na jehož zevrubnější poznání by nestačil ani týden.

Hlavním zdrojem obživy na Phu Quocu z pochopitelných důvodů nejsou rýžová políčka, ale moře a jeho produkty. Jedním z populárních místních výrobků je oblíbená rybí omáčkanuoc mam (nước mắm), kterou najdete jako přílohu ve většině vietnamských restaurací. Na její zpracování se lze také podívat v některé z místních výroben, které lze poznat podle charakteristického odéru, jenž je s jejím zpracováním spojen. Zejména na severu ostrova se pak rozkládají četné pepřovníkové plantáže. (Přečtěte si také článek o vietnamské kuchyni.)

Správním střediskem Phu Quocu je městečko Zuong Dong (Dương Đông), kde je možné se pokochat malebným rybářským přístavem či zajít na nedaleké tržiště s pestrým výběrem čerstvých ryb a jiných mořských živočichů. Nejznámějším místem phuquocké metropole je ovšem chrámeček Zinh Cau (Dinh Cậu), postavený na skalním mysu. Ve městě je i několik dalších zajímavých chrámů a pagod s lokálními rysy.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku

Zájezdy do této lokality

Související články

Očkování do Vietnamu

Vietnam je proslulý svou krásnou přírodou, rozmanitostí hor a národních parků - země není nadarmo nazývána „Perlou Asie“. Zemědělstvím se živí zhruba 70 % obyvatel, rýže je hlavní plodinou, Vietnam je na 2. místě světového exportu rýže. >> Podrobnosti o očkování do Vietnamu << Úroveň hygieny u místních obyvatel v některých regionech může být velmi nízká, proto před cestou do Vietnamu doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A se přenáší především kontaminovanou vodou a jídlem. Žloutenka typu B se přenáší hlavně krví. Dále je vhodné zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, případně dalších povinných očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. Nejčastějším zdravotním problémem cestovatelů bývá často průjem a zažívací obtíže. Vakcína Dukoral, ve formě nápoje, poskytne ochranu nejen proti choleře, ale i cestovatelským průjmům způsobeným bakterií E. coli. Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru s velkou kumulací osob (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem nebo opicí, které nejsou ve Vietnamu výjimkou) a japonské B encefalitidě přenášené komáry zvláště v období dešťů.Očkování proti žluté zimnici je úřady vyžadováno pouze při příletu z endemické oblasti (země, ve které se onemocnění vyskytuje). V době dešťů se ve Vietnamu vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. Odborný lékař Vám v případě potřeby předepíše vhodná antimalarika, která Vás ochrání před onemocněním malárií, která se v zemi rovněž vyskytuje. Dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Konzumujte ovoce omyté nezávadnou vodou, nejlépe to, co lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů