Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

(asi 60 000 obyvatel)

Největší vietnamský ostrov se nachází v Thajském zálivu jižně od Kambodže, asi 45 km od vietnamského pobřeží. Je poměrně hornatý (jeho nejvyšší vrchol dosahuje 683 m n.m.) a dosud z valné části zalesněný. Na ostrově s rozlohou asi 1320 km2 si lze také vychutnat jedny z nejkrásnějších písečných pláží ve Vietnamu.

Phu Quoc může potěšit nejen milovníky pláží, ale i vyznavače šnorchlování či jízdy na vodních skútrech. Pro pohyb na pevnině si lze pro změnu vypůjčit motorku a vydat se po cestách nevelkého, ale pestrého ostrova, na jehož zevrubnější poznání by nestačil ani týden.

Hlavním zdrojem obživy na Phu Quocu z pochopitelných důvodů nejsou rýžová políčka, ale moře a jeho produkty. Jedním z populárních místních výrobků je oblíbená rybí omáčkanuoc mam (nước mắm), kterou najdete jako přílohu ve většině vietnamských restaurací. Na její zpracování se lze také podívat v některé z místních výroben, které lze poznat podle charakteristického odéru, jenž je s jejím zpracováním spojen. Zejména na severu ostrova se pak rozkládají četné pepřovníkové plantáže. (Přečtěte si také článek o vietnamské kuchyni.)

Správním střediskem Phu Quocu je městečko Zuong Dong (Dương Đông), kde je možné se pokochat malebným rybářským přístavem či zajít na nedaleké tržiště s pestrým výběrem čerstvých ryb a jiných mořských živočichů. Nejznámějším místem phuquocké metropole je ovšem chrámeček Zinh Cau (Dinh Cậu), postavený na skalním mysu. Ve městě je i několik dalších zajímavých chrámů a pagod s lokálními rysy.

 

Související články

Očkování do Vietnamu

Vietnam je proslulý svou krásnou přírodou, rozmanitostí hor a národních parků - země není nadarmo nazývána „Perlou Asie“. Zemědělstvím se živí zhruba 70 % obyvatel, rýže je hlavní plodinou, Vietnam je na 2. místě světového exportu rýže. >> Podrobnosti o očkování do Vietnamu << Úroveň hygieny u místních obyvatel v některých regionech může být velmi nízká, proto před cestou do Vietnamu doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A se přenáší především kontaminovanou vodou a jídlem. Žloutenka typu B se přenáší hlavně krví. Dále je vhodné zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, případně dalších povinných očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. Nejčastějším zdravotním problémem cestovatelů bývá často průjem a zažívací obtíže. Vakcína Dukoral, ve formě nápoje, poskytne ochranu nejen proti choleře, ale i cestovatelským průjmům způsobeným bakterií E. coli. Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru s velkou kumulací osob (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem nebo opicí, které nejsou ve Vietnamu výjimkou) a japonské B encefalitidě přenášené komáry zvláště v období dešťů.Očkování proti žluté zimnici je úřady vyžadováno pouze při příletu z endemické oblasti (země, ve které se onemocnění vyskytuje). V době dešťů se ve Vietnamu vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. Odborný lékař Vám v případě potřeby předepíše vhodná antimalarika, která Vás ochrání před onemocněním malárií, která se v zemi rovněž vyskytuje. Dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Konzumujte ovoce omyté nezávadnou vodou, nejlépe to, co lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů