Vyhledat zájezd na mapě

To, co láká turisty k návštěvě Nha Trangu, je přítomnost moře a na městské poměry velmi příjemné a zatím relativně málo navštěvované pláže bez velkých turistických aglomerací. Milovníci podvodního života mohou také v omezené míře využít možnosti šnorchlování nebo potápění.

Méně sportovně založené může pro změnu potěšit návštěva akvária či spíše chovné stanice pod širým nebem na nedalekém ostrově Hon Mieu (Hòn Miễu). Nha Trang se navíc od r. 2006 pyšní nejdelší lanovkou nad mořem na světě, dlouhou více než tři kilometry. Vede na jiný ostrov, Hon Tre (Hòn Tre), kde čeká na přijezší rezort s velkým akvaparkem, s mořskou pláží a řadou vodních atrakcí. Přímořský Nha Trang potěší i milovníky mořských kulinářských lahůdek.

Čamské věže Po Nagar (tháp Pô Nagar)

Po NagarKromě moře a vodních požitků lze ovšem v Nha Trangu nalézt také další cenný pozůstatek zaniklého království Čampa (jako také např. pozůstatky My Son), totiž věže Po Nagar. Nacházejí se na kopečku nad řekou Cai, ústící hned opodál do vod Jihočínského moře. Jde o nevelký areál se čtyřmi věžemi různých velikostí, postavenými mezi 8. a 12. stoletím. Původně jich tu však stálo podstatně více. Nejvyšší a nejmohutnější ze zachovaných věží byla postavena na začátku 9. století a dosahuje výšky 23 metrů. Byla zasvěcena čamské bohyni Po Nagar, která byla považována za Šivovu ženu a ochránkyni čamské říše. Celý areál byl založen zřejmě ještě ve starších dobách a představoval hinduistické náboženské centrum pro uctívání různých božstev hinduistického panteonu v čele s bohem Šivou. Dodnes jsou jednotlivé svatyně hojně navštěvovány a uctívány, dnes však už především vietnamskými, ale i čínskými buddhisty. K zajímavostem areálu náleží také pozůstatek přístupové cesty, lemované deseti vysokými sloupy, původně jich tu však stálo dvacet čtyři.

Pagoda Dračí hory (chùa Long Sơn)

se řadí k dalším památkám Nha Trangu, které stojí za povšimnutí. Základ areálu tvoří menší chrám nacházející se na úpatí malého kopce od konce 19. století. Největší atrakcí je však 14 m vysoká bílá socha Buddhy sedícího v lotosovém květu na kopci samotném, viditelná zřetelně z celého města. Dá se do ní vstoupit. Výstup k soše po 152 kamenných schodech se ovšem vyplatí i pro výhled do krajiny, který se z kopce nabízí.

Neogotická katedrála

je pozůstatkem francouzské koloniální éry, byla postavena v l. 1928–1933. V současnosti je sídlem nhatrangského biskupa.

Místo můžete navštívit v rámci individuální cesty, kterou Vám rádi připravíme na míru.

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Vietnamu

Vietnam je proslulý svou krásnou přírodou, rozmanitostí hor a národních parků - země není nadarmo nazývána „Perlou Asie“. Zemědělstvím se živí zhruba 70 % obyvatel, rýže je hlavní plodinou, Vietnam je na 2. místě světového exportu rýže. >> Podrobnosti o očkování do Vietnamu << Úroveň hygieny u místních obyvatel v některých regionech může být velmi nízká, proto před cestou do Vietnamu doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A se přenáší především kontaminovanou vodou a jídlem. Žloutenka typu B se přenáší hlavně krví. Dále je vhodné zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, případně dalších povinných očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. Nejčastějším zdravotním problémem cestovatelů bývá často průjem a zažívací obtíže. Vakcína Dukoral, ve formě nápoje, poskytne ochranu nejen proti choleře, ale i cestovatelským průjmům způsobeným bakterií E. coli. Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru s velkou kumulací osob (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem nebo opicí, které nejsou ve Vietnamu výjimkou) a japonské B encefalitidě přenášené komáry zvláště v období dešťů.Očkování proti žluté zimnici je úřady vyžadováno pouze při příletu z endemické oblasti (země, ve které se onemocnění vyskytuje). V době dešťů se ve Vietnamu vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. Odborný lékař Vám v případě potřeby předepíše vhodná antimalarika, která Vás ochrání před onemocněním malárií, která se v zemi rovněž vyskytuje. Dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Konzumujte ovoce omyté nezávadnou vodou, nejlépe to, co lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů