Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Svátky v Thajsku – bouřlivý Songkran a zamyšlený Loi Krathong
 • Bambusovým vláčkem s větrem o závod
 • Královský Bangkok i Phnom Penh, majestátní a tajuplný Angkor
 • Vyhlášení krabi a pepř jižní Kambodže

Připravili jsme pro vás cestovatelskou lahůdku, která nabízí vychutnat si Thajsko a Kambodžu ve všech jejich podobách, prostě vnímat tyto země opravdu všemi smysly. Na programu je samozřejmě tradiční poznávání historických a přírodních krás, ale především vám chceme ukázat zajímavý život obyvatel této oblasti. Do Thajska se vypravíme v době významných svátků, a přidáme si tak zážitek navíc. V Kambodži nevynecháme zásadní místa – královský Phnom Penh, jezero Tonle a majestátní chrámy Angkoru, ale vyrazíme také na venkov, kde poznáme chutě khmerské kuchyně, dostaneme požehnání od buddhistických mnichů, nebo se projedeme na "bambusovém vláčku". V závěru zájezdu se pak vrátíme do Thajska za odpočinkem na písečných plážích a šuměním moře.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Bangkok: přílet a ubytování; další program dle času příletu.

3. den

Bangkok: prohlídka thajského hl. m. – nádherně zdobený královský palác, chrámy Wat Traimitse sochou Buddhy ze zlata, Wat Pho a 45metrová socha ležícího Buddhy; odpoledne a večer aktivity spjaté s oslavamivýznamných svátků (v jarním termínu svátek Songkran – nevázané veselí a bujaré oslavy s poléváním vodou; v podzimním termínu svátek Loi Krathong – slavnostní atmosféra s konáním dobrých skutků a zapalováním svíček pouštěných po řece). 

4. den

Bangkok – Battambang: půldenní přejezd do Kambodže – překročení hranic a pokračování do města Battambang se zajímavou koloniální architekturou; dle časových možností zastávka u jeskyně s hejny netopýrů, či návštěva buddhistického chrámu s krásným výhledem na okolní krajinu.

5. den

Battambang: místní unikát – jízda na tzv. bambusovém vláčku; kulinářské odpoledne – výuka vaření khmerských specialit, ochutnávka vína z první (a jediné) kambodžské vinice; pro zájemce fakultativně projížďka na kolech venkovskou krajinou.

6. den

Battambang – Phnom Penh: přejezd do královského města; cestou zastávka na jezeře Tonle s návštěvou plovoucích vesnic dílny místních řemeslníků (hrnčíři a stříbrotepci) a další zajímavosti.

7. den

Phnom Penh: památky a zajímavosti hl. m. – Královský palác se Stříbrnou pagodou, smutné připomínky genocidy Rudých Khmerů – věznice Tuol Sleng a "vražedná pole" Cheung Ek, rušný Ruský trh; pro zájemce projížďka tuk-tuky či drink ve známém baru v Klubu zahraničních korespondentů (někdejší místo setkávání novinářů a diplomatů).

8. den

Phnom Penh – Kampot:pokračování na kambodžský jih – Kep s možností ochutnávky místních vyhlášených krabů, návštěva farmy světoznámého kambodžského pepře, solná pole a výroba soli tradičním způsobem, rybářské vesnice u Kampotu a pozorování života místních rybářů.

9. den

Kampot – Siem Reap: návštěva zajímavé horské stanice v Bokoru; pokračování na letiště v Sihanoukville a přelet do Siem Reapu v blízkosti věhlasného Angkor Watu; večeře s khmerským tanečním vystoupením.

10. den

Angkor : celodenní prohlídka nejrozsáhlejšího archeologického komplexu na světě – tajuplné khmerské chrámy Angkor Wat, Bayon, Ta Prohm, Sloní terasa ad.

11. den

Siem Reap: každodenní život Kambodžanů – půldenní výlet na venkov a poznávání vesnického života místních obyvatel, muzeum min (smutná připomínka občanské války), návštěva kláštera a požehnání mnichů.

12. den

Siem Reap – Koh Chang: půldenní přejezd do Thajska k moři, trajekt na ostrov a podvečerní koupání.

13.–14. den

Koh Chang:  dva dny na nádherných plážích ostrova – koupání, šnorchlování na korálech, možnost výletu do džungle.

15.–16. den

Koh Chang – Praha: rozloučení s mořem; odpoledne přejezd do Bangkoku a odlet do Prahy, přílet 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Sihanoukville–Siem Reap
 • 2x plavba trajektem
 • mikrobusy/ případně tuk-tuky a taxi
 • 1x jízda speciálním vláčkem
 • 13x hotel *** nebo bungalov se snídaní
 • 1x večeře při khmerském představení
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

kambodžské vízum – 30 USD

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů