Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Od r. 1979 tolerovalo Thajsko na svém východním území základny jednotek Rudých Khmerů. Dnes je Thajské království konstituční monarchií. Nejvyšším zákonodárným orgánem je dvoukomorové národní shromáždění (senát a sněmovna reprezentantů). Administrativně se člení na 71 provincií, tzv. changwatů. Král Rama IX. (Bhumibol Adulyadej) je nejdéle vládnoucím panovníkem na světě (od r. 1946).

 

Zajímavá místa

AyutthayaChiang MaiLampang
BangkokKanchanaburi a most přes řeku KwaiLopburi
Bangkok – památkyKhao SokSukhothai
Horské kmeny severního ThajskaKhao Yai

 

Informace

Základní informace o zemi (časový posun, měna) a dále pak praktické informace o počasí, bezpečnosti, očkování, vízové povinnosti či zastupitelských úřadech v Thajsku naleznete v odkazu.

informace o Thajsku

Očkování

Thajsko je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na světě a vzhledem k velké kumulaci osob a jiným hygienickým návykům místních obyvatel jsou cestovatelům doporučena preventivní očkování.

Více o očkování do Thajska

Historie

Kolem přelomu letopočtu začínají na území dnešního Thajska pronikat thajské kmeny z jižní Číny. V 1.–2. století vznikají první státní útvary, jimž ovšem vládli nethajští Monové. V 7.–13. století existuje na území dnešního centrálního Thajska již řada drobných států.

Více o dějinách Thajska

Kuchyně

Vyniká především pálivostí. Thajci rádi ochucují různými výraznými příchutěmi, např. mátou, citronelou, koriandrem nebo čili papričkami. Mezi nejznámější pokrmy patří polévka tom yam (psáno též tom yum), zároveň pikantní a nakyslá, právě díky čili a citronele – někdy se ovšem její výrazná chuť mírní kokosovým mlékem.

Více o thajské kuchyni

Jazyk

Thajským úředním jazykem je thajština, kterou se mluví a píše v centrálním Thajsku. Tento dialekt se úspěšně stal komunikačním jazykem všech thajských i nethajských etnických skupin v království. 

Více o thajštině

Cestovatelské články

 

Poznávací zájezdy

Související články

Očkování do Thajska

Mezi základní očkování do Thajska patří žloutenka typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.  Před cestou si také zkontrolujte platnost svého očkování proti tetanu. >> Podrobnosti o očkování do Thajska << Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Pokud cestujete letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým nebo pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.  Při pobytu v odlehlých oblastech je doporučeno očkování proti vzteklině a japonské encefalitidě. Mezi úplně nejčastější cestovatelské obtíže patří střevní problémy.  Vakcína proti choleře má částečně účinek i proti cestovatelským průjmům na dobu několika měsíců. V rámci prevence zdraví je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel, probiotika, léky proti průjmům, repelent proti hmyzu, případně filtrační láhev pro čištění vody. Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů, který může být tvořen z kontaminované vody. Konzumujte ovoce, které lze oloupat a vše tepelně upravené. Riziko malárie je v Thajsku nízké a pouze v některých oblastech v závislosti na roční době. Ohledně prevence malárie se poraďte před cestou s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.  Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů