Vyhledat zájezd na mapě

Ayutthaya  je dnes komplexem velmi dobře udržovaných a konzervovaných ruin starého královského města, který je pod ochranou organizace UNESCO.

Hlavní komplex leží na ostrově odděleném třemi řekami, jež se zde stékají. Tento ostrov není příliš velký a veškeré památky na něm se dají za tři hodiny pohodlně obejít. Jsou v něm opět jak stavby buddhistické, tak i hinduistické, tedy khmerské. Z hlavních jmenujme alespoň Wat Phra Si Sanphet s jeho třemi čedí zvonovitého tvaru, Wat Phra Mahathat a chrámy Wat Phra Ram a Wat Ratchaburana. Za zmínku stojí událost, která předcházela postavení chrámu Ratchaburana:

Když v r. 1424 zemřel král Intharachathirat, utkali se jeho dva synové v bitvě o uvolněný královský trůn. Bitva, kterou svedli na slonech, skončila smrtí obou dvou. Na trůn usedl třetí syn. Uspořádal společný pohřeb svého otce i svých dvou bratrů a na místě kremace nechal postavit chrám Wat Ratchaburana. Zanevřel na bohatství, které bylo příčinou smrti obou jeho bratrů, a do krypt pod chrám nechal uschovat královský poklad. Ten přežil pád Ayutthaji a nikdo se jej nedotkl až do r. 1958, kdy byl zčásti vykraden. Některé dochované exponáty jsou vystaveny v místním muzeu. Zlodějům, kteří si část pokladu neprávem přivlastnili, se vedlo špatně. Buď zešíleli, nebo zemřeli za podivných okolností. Jakoby nad pokladem visela nějaká kletba.

Mimo komplex ruin stojí za návštěvu chrám Wat Na Phra Meru, jehož hlavní loď je z r. 1546 a je v něm uchovávána socha Buddhy stará asi 1300 let, dovezená z Cejlonu.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Thajska

Mezi základní očkování do Thajska patří žloutenka typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.  Před cestou si také zkontrolujte platnost svého očkování proti tetanu. >> Podrobnosti o očkování do Thajska << Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Pokud cestujete letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým nebo pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.  Při pobytu v odlehlých oblastech je doporučeno očkování proti vzteklině a japonské encefalitidě. Mezi úplně nejčastější cestovatelské obtíže patří střevní problémy.  Vakcína proti choleře má částečně účinek i proti cestovatelským průjmům na dobu několika měsíců. V rámci prevence zdraví je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel, probiotika, léky proti průjmům, repelent proti hmyzu, případně filtrační láhev pro čištění vody. Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů, který může být tvořen z kontaminované vody. Konzumujte ovoce, které lze oloupat a vše tepelně upravené. Riziko malárie je v Thajsku nízké a pouze v některých oblastech v závislosti na roční době. Ohledně prevence malárie se poraďte před cestou s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.  Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů