Vyhledat zájezd na mapě

Poměrně malé město má za sebou bohatou kulturní minulost, po níž zůstala řada památek. V éře civilizace Dváravatí (která spadá mezi 6. a 11. století n.l. na území středního Thajska a jižní Barmy) patřilo mezi nejvýznamnější střediska a bylo známo pod názvem Lavo. Následovalo období khmerské nadvlády, ve 14. století jej pak pro změnu pohltilo sílící království Ayutthaya. V 17. století sem pak ayutthajský král Narai (1656–1688) dokonce nakrátko přesídlil i se dvorem.

Návštěvníci by neměli opominout zejména prohlídku bývalého královského paláce krále Naraje (Phra Narai Ratchaniwet), kde se nachází Muzeum Lopburi s expozicí dokumentující hlavně sochařské umění zmíněných epoch. Dalším povinným bodem je návštěva třívěžové khmerské svatyně Prang Sam Yot ze 13. století.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články

Očkování do Thajska

Mezi základní očkování do Thajska patří žloutenka typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.  Před cestou si také zkontrolujte platnost svého očkování proti tetanu. >> Podrobnosti o očkování do Thajska << Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Pokud cestujete letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým nebo pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.  Při pobytu v odlehlých oblastech je doporučeno očkování proti vzteklině a japonské encefalitidě. Mezi úplně nejčastější cestovatelské obtíže patří střevní problémy.  Vakcína proti choleře má částečně účinek i proti cestovatelským průjmům na dobu několika měsíců. V rámci prevence zdraví je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel, probiotika, léky proti průjmům, repelent proti hmyzu, případně filtrační láhev pro čištění vody. Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů, který může být tvořen z kontaminované vody. Konzumujte ovoce, které lze oloupat a vše tepelně upravené. Riziko malárie je v Thajsku nízké a pouze v některých oblastech v závislosti na roční době. Ohledně prevence malárie se poraďte před cestou s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.  Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů