Vyhledat zájezd na mapě

Kanchanaburi ležící na soutoku řek Khwe Noi a Khwe Yai je častým cílem mnoha turistů. Město samo o sobě není nijak zvlášť zajímavé, ale proslavila jej (i když smutně) řeka Khwe Yai, známá pod názvem Kwai. Právě nedaleko odsud je slavný železniční most přes řeku Kwai.

Vlakem podél řeky KwaiOkolní krajina barmsko-thajského pomezí je krásná, malebné vápencové hory porostlé bujnou tropickou vegetací se odrážejí v zákrutech řeky Kwai. Člověk jen těžko uvěří, že zde se odehrávala jedna z velkých tragédií 2. světové války v jihovýchodní Asii. Japonci okupující země jihovýchodní Asie měli díky spojeneckým útokům ve vzduchu i na moři problémy se zásobováním svých jednotek zejména v Barmě. Proto se rozhodli v r. 1942 vybudovat železnici v délce 415 km spojující Thajsko s Barmou. Stavbu plánovanou původně na 5 let vybudovali váleční zajatci v drsných podmínkách a pod nevybíravým zacházením japonských dozorců za 16 měsíců.

Muzeum 2. světové války, KanchanaburiNa stavbu bylo nasazeno asi 61 700 válečných zajatců, především Britů, Holanďanů, Američanů, Australanů a Kanaďanů a dalších asi 300 000 nucených dělníků z okolních zemí. Podmínky v zajateckém a pracovním táboře byly velmi těžké. Zajatci pracovali sedm dní v týdnu deset hodin denně a japonští dozorci s nimi zacházeli velmi nelidsky. Stravy bylo málo, většinou jen slaná rýže. Zajatci umírali na podvýživu, vyčerpání, kruté zacházení, a také na různé nemoci. Nejčastěji na malárii a choleru, ale i na uštknutí hady. Odhadem zahynulo při stavbě železnice asi 16 000 spojeneckých zajatců a na 100 000 asijských dělníků. Náhrobky na pečlivě udržovaném válečném hřbitově prozrazují, že většině těch, kteří zde zahynuli, bylo jen málo přes dvacet let. Nejlepší způsob, jak navštívit most přes řeku Kwai, válečný hřbitov i muzeum zajateckého tábora, je výlet lodí.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články

Očkování do Thajska

Mezi základní očkování do Thajska patří žloutenka typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.  Před cestou si také zkontrolujte platnost svého očkování proti tetanu. >> Podrobnosti o očkování do Thajska << Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Pokud cestujete letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým nebo pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.  Při pobytu v odlehlých oblastech je doporučeno očkování proti vzteklině a japonské encefalitidě. Mezi úplně nejčastější cestovatelské obtíže patří střevní problémy.  Vakcína proti choleře má částečně účinek i proti cestovatelským průjmům na dobu několika měsíců. V rámci prevence zdraví je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel, probiotika, léky proti průjmům, repelent proti hmyzu, případně filtrační láhev pro čištění vody. Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů, který může být tvořen z kontaminované vody. Konzumujte ovoce, které lze oloupat a vše tepelně upravené. Riziko malárie je v Thajsku nízké a pouze v některých oblastech v závislosti na roční době. Ohledně prevence malárie se poraďte před cestou s odborným lékařem. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.  Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů