Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Plavba Třemi soutěskami a největší přehradní hráz na světě
 • Velký Buddha, skalní chrámy a buddhistická poutní místa
 • Romantické město Hangzhou a tajuplné Žluté hory
 • Unikátní panda velká, malebné vesničky a nejslavnější čínský čaj

Vydejte se s námi do dvou nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čínských přírodních lokalit, jejichž jedinečná krajina od pradávna inspirovala čínské malíře a básníky. Poplujeme majestátními Třemi soutěskami na Dlouhé řece, třetím nejdelším vodním toku světa. Poté se projdeme Žlutými horami, jejichž vrcholky s rozeklanými borovicemi přízračně vystupují z mračného oparu, a nasajeme trochu z atmosféry buddhistické poutní hory Jiuhuashan. Navštívíme jedny z nejkrásnějších buddhistických skalních chrámů v Číně, uvidíme i největšího sedícího Buddhu na světě a symbol Číny – pandu velkou. Projdeme se též malebnými vesničkami s tradiční venkovskou architekturou a po plantážích nejslavnějšího čínského čaje.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu): hl. m. nejlidnatější provincie Sečuán – buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu) s typickou čajovnou pod širým nebem.

3. den

Chengdu: ráno návštěva chovné stanice unikátní pandy velké; celodenní výlet s prohlídkou areálu Velkého Buddhy (největší sedící Buddha na světě – 71 m) v Leshanu (Le-šan).

4. den

Chengdu – Chongqing (Čchung-čching): přejezd se zastávkou v buddhistických skalních chrámech v Dazu (Ta-cu) – nejstarší z chrámů pocházejí z 5. stol., četné sochy a reliéfy Buddhů a buddhistických božstev; příjezd do Chongqingu a večer nalodění.

5. den

První den plavby po Dlouhé řece Třemi soutěskami, které byly kvůli stavbě obří přehrady částečně zaplaveny – zastávka ve Městě duchů Fengdu (Feng-tu)a u dvanáctipatrové červené pagody Shibaozhai (Š'-pao-čaj)/ nebo městečka Bílého císaře.

6. den

Druhý den na Dlouhé řece: několikahodinová plavba v tzv. Malých třech soutěskách a navazujících Mini třech soutěskách, nacházejících se na jednom z přítoků Dlouhé řeky – fakultativně případné další kulturní zajímavosti; v noci příjezd k obří hrázi.

7. den

Yichang (I-čchang) – Hangzhou (Chang-čou): vyhlídka na hráz a zdymadlanejvětší přehrady na světě; přejezd do Yichangu a odpoledne přelet do Hangzhou; večerní procházka po staré zrekonstruované uličce.

8. den

Hangzhou: mladými milenci vyhledávané Západní jezero s krátkou projížďkou lodí, čajové plantáže slavného zeleného čaje Dračí studna, 60 m vysoká osmiboká pagoda Šesti harmonií.

9. den

Hangzhou – Xidi (Si-ti): půldenní přejezd mikrobusem do více než 900 let staré vesničky – procházka uličkami a výstup na vyhlídku; večerní a noční atmosféra ztichlé vesničky po odjezdu čínských turistů.

10. den

Xidi – Žluté hory  (Huangshan, Chuang-šan): dopoledne návštěva další unikátní vesničky Hongcun  (Chung-cchun) – ukázka jedinečné staré tradiční feudální čínské architektury; pokračování do Žlutých hor – výjezd lanovkou na jeden z vrcholů (přes 1800 m), procházka po vrcholcích a nocleh v hotelu v horách.

11. den

Žluté hory –Jiuhuashan(Ťiou-chua-šan): východ slunce nad Severním mořem – mezi mračny rozprostírajícími se v údolí mezi 72 vrcholky s různými poetickými názvy (např. vrcholek Nebeského hlavního města nebo Terasa odpočinku); sjezd dolů jinou lanovkou a přejezd do pohoří Jiuhuashan.

12. den

Jiuhuashan – Šanghaj: dopoledne výjezd lanovkou na vrchol (1342 m) jedné z posvátných buddhistických hor – nesčetné svatyně a kláštery, malebná vesnička na úpatí hory; odpolední přejezd mikrobusem do Šanghaje.

13.–14. den

Šanghaj – Praha: stará čínská čtvrť okolo tradiční čínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan), nábřeží Bund; moderní čtvrť Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 632 m vysoké budovy Shanghai Tower, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet do ČR, návrat domů 14. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2729251014. 4. – 27. 4. 2025 (14 dní) 88 800 Kč 85 248 Kč   sleva 3 552 Kč
sleva za včasnost do 14. října 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný (včetně kajuty na lodi) - 13 900 Kč
   čínské vízum - 3 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Chengdu (přes Peking či Šanghaj)/ Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet (Yichang–Hangzhou)
 • 1x loď Chongqing–přehradní hráz
 • pronajaté mikrobusy / metro
 • 8x hotel *** se snídaní
 • 3x kajuta na lodi se snídaní + 2x oběd a 2x večeře
 • český čínsky hovořící průvodce.
Poznámka:

Plavba Třemi soutěskami je realizována lodí **** či lodí odpovídajícího standardu. Výběr lodi je podřízen danému aktuálnímu plavebnímu řádu a lze jej ovlivnit jen částečně. V závislosti na stavu hladiny vody se může změnit délka plavby (může být kratší nebo naopak delší) a zájezd může mít tedy mírně upravený itinerář.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Víza:

Aktuálně (do 31. 12. 2024) platí, že žadatelé o čínské vízum se nemusí osobně dostavit na Čínské vízové centrum v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů, tedy naše CK může být v získání víza nápomocna (služba za příplatek). Protože je celý vízový proces i tak poměrně složitý, doporučujeme předem pročíst podrobnější informace o celém postupu zde: Čínská víza.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zajímavosti

Kaligrafie (umění krasopisu) vždy v Číně zaujímala výsadní postavení a byla považována za nejvyšší formu výtvarného umění. Znaky jejím prostřednictvím zobrazené nebyly jen prostředkem komunikace, ale i vyjádřením vnitřního světa a pocitů autora, jako je tomu v klasickém umění. K tomu mu pomáhaly tzv. Čtyři poklady studia – papír, štětec, tuš a kámen
na roztírání tuše, které byly nezbytným majetkem každého učence.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů