Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • V pohodlném hausbótu i dřevěné kánoi po kéralských kanálech
 • Chovná stanice slonů – jízda na slonu, krmení, sloní koupel…
 • Plantáže veškerého koření, jaké vás jen napadne
 • Relaxace na vyhlášených plážích s bělostným pískem

Jestliže na zemi existuje ráj, pak je to právě zde, v Kérale! Snad nejkrásnější oblast celé Indie nabízí nádherné bělostné pláže táhnoucí se do "nedohledna", tichounce šumící palmové háje, spletitou síť jezer a sladkovodních kanálů, po nichž se budeme plavit v hausbótu i v kánoích. Jsou tu i šťavnatě zelené kopce porostlé čajovými plantážemi a voňavým kořením, divocí sloni v džungli, které budeme pozorovat, ale i ty ochočení, na nichž se svezeme. V neposlední řadě tu žijí vždy usměvaví místní obyvatelé, jejichž pohostinnost vůči cizincům je vyhlášená. Ostatně ne náhodou bývá jihoindická Kérala nazývána zemí, kterou si za svůj domov zvolil sám bůh.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kóčin: přílet do Kéraly; procházka poklidným přístavním městem – staré koloniální domy, obchody s kořením, čínské rybářské sítě (symbol Kéraly), kostel sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer představení tradičního kéralského tance kathakalí v pestrobarevných maskách.

3. den

Kóčin – Triššúr: dopoledne přesun do hlavního města kéralské kultury; odpoledne sloní festival v některé z okolních vesnic – desítky skvostně vyšňořených slonů, jejichž přehlídku doprovází tradičníhudba i tanec, pastva pro oči a uši, splněný sen vášnivých fotografů.

4. den

Triššúr – Munnár: přejezd do Munnáru, horského městečka v pohoří Západní Ghát a centra pěstování čaje v jižní Indii – muzeum čaje a toulky půvabně svěžími čajovými plantážemi.

5.den

Munnár: dopoledne nenáročná túra (3–4 h) na vrchol hory Lakšmí – cestou množství krotkých nílgirských tahrímů (divokých koz), kávové a kardamomové plantáže; odpoledne procházka čajovými plantážemi, továrna na výrobu čaje a ochutnávka různých druhů místního "zeleného zlata".

6. den

Munnár – Kumily: přejezd nádherným Kardamomovým pohořím se zastávkami u plantáží s kořením a kávou; návštěva chovné stanice slonů – hodinová projížďka, koupání a krmení slonů; večer představení jihoindického bojového umění kalaripajattu.

7. den

Kumily – NP Perijár: celodenní program v nejznámějším parku jižní Indie – plavba na bambusových raftech po jezeře a procházka džunglí (panenská příroda, oběd uprostřed divočiny, pozorování divoké zvěře).

8. den

Kumily – Kumárakóm: návštěva zahrady s kořením, kde roste snad skoro vše; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny – relaxace na břehu pohádkového jezera Vembanád, poklidná procházka ptačí rezervací; fakultativně možnost ájurvédské masáže a podvečerní romantické vyjížďky na loďce po jezeře.

9. den

Kumárakóm – Aléppi – Kóllam: krátký přejezd do Aléppi (nazývané Benátkami jihu) a projížďka na tradičním hausbótu kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, oběd na lodi; večer dojezd do Kóllamu.

10. den

Kóllam – Marárikulam: dopoledne "backwaters" – projížďka na kánoích po malých kanálcích u jezera Aštamundí, idyla vesnické Kéraly, v níž se zastavil čas; odpolední přejezd do plážového resortu na pobřeží Indického oceánu.

11.–14. den

Márárikulam – Praha: 3denní odpočinek na bělostné pláži táhnoucí se do nedohledna – možnost půjčit si kola, rybaření, masáže; fakultativně veřejným lodním autobusem do Kóttajamu a zpět; 13. den večer přesun na letiště do Kóčinu a odlet do ČR, přílet domů 14. den. 

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kóčin–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy / džípy / rikši
 • kánoe a rafty
 • 11x hotel *** se snídaní
 • 1x hausbót s obědem
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • vstupné na kulturní představení dle programu
 • český průvodce.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů