Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Velkolepé historické monumenty prastarého království
 • Návštěva záchranné stanice slonů
 • Projížďka mezi vápencovými útvary v Andamanském moři
 • Pravá thajská masáž a odpočinek u moře

„Město andělů“ Bangkok je jednou z nejvýznamnějších metropolí jihovýchodní Asie, kořeny thajské kultury však najdeme více na severu, kam se vydáme hned po příletu a prozkoumání hlavního města. Pojeďte se s námi podívat do Sukhothai – hlavního města Thajska od 13. století – a do Chiang Mai, kde vyzkoušíme pravou thajskou masáž, místní trhy se světově vyhlášeným jídlem, pomodlíme se v buddhistickém chrámu či navštívíme sloní útulek. V druhé polovině cesty přeletíme na jih, do oblasti krasových útvarů, bohatého podmořského života i nekonečných pláží, kde si užijeme zaslouženého odpočinku.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Bangkok: přílet do Thajska, transfer do centra hlavního města a program dle času příletu.

3. den

Bangkok: prohlídka thajské metropole – Královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba k chrámu „ranních červánků“ Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya, rozlehlý barevný květinový trh Pak Klong Talad.

4. den

Bangkok Phitsanulok – Sukhothai: dopoledne procházka živou čínskou čtvrtí s možností ochutnávek vyhlášené pouliční kuchyně, chrám Wat Traimit se sochou Buddhy z ryzího zlata; transfer na letiště a přelet do Phitsanuloku – královský chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat ze 14. stol. s nejkrásnější sochou Buddhy v Thajsku; nocleh v Sukhothai.

5. den

Sukhothai : prohlídka nejstarší metropole říše Siam – nenáročná projížďka na kole mezi historickými chrámy khmerského stylu; návštěva dílny s buddhistickými talismany a výrobny thajských tradičních cukrovinek z rýže a sezamu; večer odpočinek s thajskou masáží.

6. den

Sukhothai – Lamphun – Chiang Mai: průjezd chudým regionem Na Ton Jan se zastávkami na venkově – ukázky místních řemesel a ochutnávka venkovské kuchyně, chrám Wat Phra That Hariphunchai se zlatou stúpou z 12. stol.; večer příjezd do Chiang Mai.

7. den

Chiang Mai: bývalé hlavní město království Lanna s více než 300 chrámy – nejposvátnější chrám severu Doi Suthep na stejnojmenné hoře s krásným výhledem na celé město, „stříbrný chrám“ Wat Sri Suphan; návštěva vesnice etnické menšiny Hmong.

8. den

Chiang Mai a okolí: brzký ranní odjezd do záchranné stanice slonů, procházka džunglí a krmení slonů v přirozeném prostředí; návštěva vesnice etnika Karen – nenáročné vycházky venkovem mezi rýžovými poli; koupání v tůni pod vodopádem a osvěžující projížďka po řece na bambusových vorech.

9. den

Chiang Mai – Phuket: dopolední výlet do chudé zemědělské oblasti Sankampaeng na úpatí hor – prohlídka zeleninové farmy, ukázka výroby pestrobarevných papírových slunečníků; přesun na letiště a přelet na ostrov Phuket (ubytování na 4 noci).

10. den

Phuket – NP Phang Nga: celodenní výlet do tyrkysových vod Andamanského moře – unikátní krajina s vápencovými homolemi tyčícími se nad mořem, projížďka na kajaku do krasové jeskyně Talu a plovoucí vesnice místních rybářů.

11.–12. den

Phuket: odpočinek na plážích Andamanského moře s možností vodních sportů, příp. výletů na menší ostrovy či do kopcovitého vnitrozemí ostrova.

13.–14. den

Phuket – Praha: dopoledne rozloučení s mořem; odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR, přílet 14. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Bangkok/Phuket–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Bangkok–Phitsanulok a Chiang Mai–Phuket)
 • pronajaté mikrobusy a další dopravní prostředky dle programu
 • 11x hotel *** se snídaní a 2x oběd
 • vstupné do památkových a přírodních objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours a místní průvodce
 • spropitné místním řidičům a průvodcům.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů